Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-357C, niski poziom Cyan, nowy tusz

kazaaa 19 Jan 2012 11:52 7201 7
 • #1
  kazaaa
  Level 14  
  Mam problem z drukarką DCP-357C, pokazuje niski poziom Cyan, pomimo włożonego nowego tuszu. Problem w tym, że jak wyjmę ten tusz i zamknę klapkę bez tego tuszu drukarka nie zauważy tego i cały czas pokazuje niski poziom. Nawet nie pyta mnie czy wymieniłem tusz. Odłączałem wtyczkę od poziomu tuszu (napis cartridge na płycie głw.) , jednak wtedy pokazuje błąd 40 i nie może drukować :/ w starych modelach ten trik przechodził. Czy jest jakaś możliwość w trybie serwisowym żeby wyzerować poziom tuszy ?
 • #2
  inquinabor
  Level 12  
  'Witam
  U mnie w podobnym modelu pomogła wymiana atramentu na inną sztukę. niemniej było to dość ciekawe, ponieważ stary zakleiłem taśmą i "teoretycznie" powinno wykryć jako nowy, ale tak nie było i dopiero wymiana sztuki pomogła. Sprawdź jeszcze czy czujnik poziomu oraz obecności wkładu nie jest uszkodzony/zabrudzony.
 • #3
  kazaaa
  Level 14  
  inquinabor wrote:
  czujnik poziomu oraz obecności wkładu nie jest uszkodzony/zabrudzony.


  Wyjąć go i mogę wyczyścić w myjce ultradźwiękowej ? Co do zaklejenia tuszu czym próbować ?
 • #4
  inquinabor
  Level 12  
  kazaaa wrote:
  Wyjąć go i mogę wyczyścić w myjce ultradźwiękowej ?

  NIe ma problemu można spokojnie w myjce, aczkolwiek może wystarczyć bagietka ze środkiem którego używasz do mycia optyki a potem sprężone powietrze. co do zaklejania to ja używam czarnej izolacyjnej.
 • #5
  simong
  Level 9  
  Hej, a jak można wyłączyć czujkę poziomu tuszu, ale tego krytycznego poziomu, żeby drukowała i pokazywała poziom, ale że jak jest za mało, to żeby drukowała mimo to)?

  Pytam bo mam podobny problem, a co więcej ostatnio chciałem wydrukować parę rzeczy i w liście dokumentów do druku (jak sobie kliknę po prawej stronie w pasku startu) pokazuje mi się błąd drukowania, ale nie wyświetla się jaki to błąd. Co ciekawe - jeśli kseruję, to wszystko idzie jak po maśle, wydruk jest niemal idealny. Nie mam żadnego kodu tego błędu, a model drukarki to Brother DCP-357C.
 • #6
  endriuf
  Printers specialist
  Czujki nie można wyłączyć, co najwyżej oszukać. Zaklej nieprzeźroczystą taśmą okienko w kartridżu. Co do drugiego problemu to wejdź w to okienko wydruków drukarki i klikając "drukarka" zobacz czy nie jest offline lub nie jest wstrzymane drukowanie. Czy masz jakieś dokumenty w kolejce do wydrukowania?
 • #7
  simong
  Level 9  
  Nie ma nic offline. Nie ma też dokumentów w kolejce. Dopiero teraz zauwazyłem, że jeśli podłączę ją do kompa przez USB to jest ok - drukuje. A jak do laptopa (też przez USB) to są te problemy. Kiedy dałem na drukowanie offline to nie chciała na laptopie drukować.

  Jedyne co to chyba wypada przeinstalowac sterowniki do drukarki, ale jeśli to nic nie da? Może jest jakieś inne rozwiązanie - mniej czasochłonne?
 • #8
  blazejmiko
  Level 9  
  Można odłączyć wtyczkę od płytki z czujnikami, ale trzeba zostawić wpięte 2 pierwsze piny, żeby nie pokazało błędu 40. Pokazuje wtedy wszystkie pełne niezależnie czy jest coś włożone czy nie. Mi się udało lekko przegiąć piny i włożyć wtyczkę bez żadnego wycinania i kombinacji.