Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compal AL51 - Upgrade matrycy na lepszą rozdzielczość

raffaello_1975 19 Sty 2012 15:25 1022 3
  • #1 19 Sty 2012 15:25
    raffaello_1975
    Poziom 9  

Witam,

Odziedziczyłem laptopa Compal AL51 (a dokładnie takie cudo sprzedawane pod marką Elonex). Jest jeden problem - matryca jest pęknięta. Wszystko inne (poza 1 portem USB) działa idealnie, nawet bateria wytrzymuje ponad półtorej godziny). Jest to matryca Chunghwa CLAA150XH01. Chcę tanim kosztem przywrócić tego laptopa do życia (czasami potrzebuję w coś sprawdzić na szybko w necie, gdy głównego komputera nie ma w domu, lub jest zajęty poważniejszymi czynnościami).

Na tutejszym forum Link (dzięki 1kaczucha) udało mi się znaleźć link do niemieckiego forum Amilo Link, gdzie jest lista urządzeń, w których występowały takie matryce oraz lista ich zamienników. Super. Ale skoro i tak wymieniam matrycę, to mogę postarać się znaleźć trochę lepszą (z lepszą rozdzielczością - grafika na to pozwala). Domyślam się, że najistotniejsze są: złącze (ilość pinów), fizyczne wymiary i sposób mocowania. Może ktoś z kolegów próbował takiej zamiany? Jak sprawdzić, które matryce będą pasować? I jaką mam pewność, że taka matryca będzie działać?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na sugestie.

Pozdrawiam,
    Rafał

0 3
  • #2 20 Sty 2012 12:54
    riki007
    Poziom 17  

Z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że w zasadzie ważny jest tylko typ matrycy (LCD i LED), a w tym laptopie masz oczywiście LCD, i złącze matrycy. Nawet wymiary nie są ważne, bo jak nie zależy ci na obudowie to równie dobrze można podpiąć matrycę 17" zamiast 15".

0
  • Pomocny post
    #3 20 Sty 2012 15:26
    mchajka
    Poziom 15  

Wg serwisówki to
    CTP CLAA150PB03
    AU B150PG03
    HANNSTAR HSD151PK14-B00

0
  • #4 17 Mar 2012 02:02
    raffaello_1975
    Poziom 9  

Dobra, dziękuję bardzo za pomoc, matrycy w sensownej cenie nie znalazłem, coś z dyskiem się jeszcze dzieje, więc komp pójdzie na części, jakby ktoś był zainteresowany ;)

Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów