Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Login i hasło do switchy Cisco Catalyst 3560

19 Sty 2012 18:50 5550 6
  • Poziom 11  
    Mam do skonfigurowania cztery switche cisco catalyst 3560. Uruchomiony switch dostaje adres z DHCP i chcąc wejść na niego przez przeglądarkę witany jestem okienkiem do wpisania loginu i hasła (normalne). Wypróbowałem chyba wszystkie możliwe loginy i hasła znalezione w internecie no i klapa. Urządzenia są świeżo wyjęte z pudełka i nie były przez nikogo konfigurowane. Przez terminal mogę wejść na urządzenie, ale niewiele mogę tam zdziałać bo nie znam zbytnio tych poleceń. Poza tym nie o takie zarządzanie mi chodzi. Teoretycznie mogę też wejść przez telnet, ale skoro jest możliwość zarządzania przez WWW to chciałbym z tego skorzystać. Czy ktoś spotkał się z takim problemem, ewentualnie wie jak zmienić domyślny login/hasło przez terminal? Może jest tu zaszyty jakiś kruczek?
  • Poziom 20  
    A próbowałeś tak normalnie za pomocą manuala ?

"Catalyst 3560 Switch Software Configuration Guide"
    - Recovering from a Lost or Forgotten Password

Prawdopodobnie wypadało by przeczytać instrukcję :)

Ewentualnie wpisz "cisco" bez użytkownika :)
  • Poziom 11  
    Manuala przeglądałem, ale niestety o interfejsie WWW nic nie znalazłem. Kombinacje ze słowami cisco, admin przećwiczyłem. Bez zadowalających rezultatów :(. Jutro przeklepie wszystkie kombinacje z http://www.routerpasswords.com/ - może pomoże.
  • Poziom 20  
    Wepnij się przez console, tam nie powinno być hasła.
    Jeśli jednak będzie wtedy procedura odzyskiwania hasła przełącznika.
  • Poziom 11  
    Przez konsolę nie ma problemów. Odzyskiwanie haseł chyba nie powinno być konieczne, bo sprzęt wczoraj wyjąłem z pudełka. Dzisiaj mnie naszło, żeby wejść w konfigurację i dopiero zmienić hasło, żeby mi ktoś nie zrobił psikusa w sieci i nie wszedł na domyśle. Sęk w tym, że haseł domyślnych do Cisco jest kilkanaście. Pozostanie ewentualnie telefon do nextiry
  • Poziom 20  
    żeby mi ktoś nie zrobił psikusa w sieci i nie wszedł na domyśle - wystawiaj sobie zarządzanie na innym VLAN-ie :D :D
    Cisza w sieci zarządzającej czasem jest bardzo cenna
  • Poziom 11  
    Stanęło na tym, że obsługuje przez putty, a interfejs www i tak musi być wyłączony ze względów bezpieczeństwa. Zamykam temat bo i tak umarł