Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec viessman vitopend 100

19 Sty 2012 20:46 2891 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z piecem dwufunkcyjnym viessmann vitopend 100 gdyż po zakręceniu ciepłej wody w kranie piec wyłącz się dopiero po dojściu temperatury do ok. 80 stopni. Weług wezwanego serwisanta piec działa prawidłowo. Co może być przyczyną takiego zachowania się pieca
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Uszkodzony czujnik przepływu wody użytkowej (lub załączony tryb komfort - jeśli w ogóle jest w tym modelu).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    czujnik przepłyhwu wymieniał serwisant i nic nie pomogło. Natomiast nie mogę się doczytać jak wyłączyć tryb komfort i jak sprawdzić iż jest włączony. Natomiast piec jest kilkumiesięczny.
  • Poziom 23  
    mariomg1 napisał:
    czujnik przepłyhwu wymieniał serwisant i nic nie pomogło. Natomiast nie mogę się doczytać jak wyłączyć tryb komfort i jak sprawdzić iż jest włączony. Natomiast piec jest kilkumiesięczny.

Wyłącz kocioł i sprawdź czy po zamknięciu kranu z cwu nie słychać przez kilka sekund przepływu wody ( można na wodomierzu ).
    Powietrze w nieużytkowanym odcinku instalacji.
  • Poziom 9  
    Nie ma zamontowanego zaworu zwrotnego
  • Poziom 14  
    Jak piec na gwarancji to czym sie martwisz ?? wzywaj na naprawe gwarancyjną do usuniecia awarii aż do skutku. Przeciez wszstko można naprawic, na początek trzeba zlokalizować usterkę(rola serwisu).
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Kolego: mariomg1 a podaj tak w ogóle model tego kotła... każdy z modeli na swój sposób sygnalizował działanie czujnika przepływu więc będzie można ocenić czy po zakręceniu wody dalej jest wzbudzony czy też nie i będziemy szukać dalej :)