Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja głośności skrzyni basowej

20 Gru 2004 15:21 2058 5
  • Poziom 15  
    Mam skrzynke basową i podpięty pod nią wzmacniacz AUDISON a chodzi mi konkretnie o to żeby zrobić regulacje głośności od max do 0, jak np z kimś jade (np z dziadkami :) ) kto siedzi z tyłu żeby nie miał masażu pleców. Są orginalne potencjometry w ładnej obudowie do tego wzmacniacza ale on kosztuje 150 zł. Wzmacniacz jest podpięty pod wyjście tylne sygnału z radia. Wiem że moge np wyciszyć sobie tył i nie bedzie grało ale wyciszają mi sie też tylne głośniki w półce. poza tym niektóre utwory są przebasowane a w niektórych jest za mało basu. A gmeranie w radiu podczas jazdy za bezpieczne nie jest. Może zamontować jakiś potencjometr na kablu sygnałowym, albo jakoś zrobić samemu tego pilota i podpiąć pod orginalne wejście we wzmacniaczu (tylko jak go zrobić?)
  • Poziom 15  
    Ten wzmacniacz to Audison SRX 2 a sterowanie do niego znalazłem na stronce http://www.audison.it/eng_optsrx.html nie znalazłem nic oprócz tego. Jak pytałem sie po sklepach to nie ma i że trzeba zamawiać i kosztuje tyle co pisałem wczesniej :(. Szukam jakiegoś alternatywnego (taniego) sposobu na regulacje nie ingerując we wnętrzności wzmacniacza.
  • Poziom 12  
    jezeli pod wzmaka masz podłaczonego tylko suba to zamontuj sobie na włacznik na sterowaniu wzmaka (remonte odpowiada za właczanie i wyłączanie wzmaka kabel od el anteny) rozwiazanie niezbyt dobre ale działa
  • Poziom 15  
    Myślałem o tym ale to też nie bardzo gdyż w radiu mam zmniejszony bas na tyle żeby głośniki w drzwiach i półce nie chdziły na maxa przy głośnym słuchaniu bo za bas mi robi skrzynia. A jak zrobie wyłącznik to bede musiał grzebać w radiu i tak żeby podciągnąć bas na głośniki i spowrotem zmniejszać jakbym skrzynie chciał załączyć.
  • Poziom 12  
    Prosze Cie

że sie tak spytam to ile ty z tymi dziadkami jezdzisz po 200 km dziennie

Ja swoich woże raz na pół roku przez 10 km w obie strony i przez ten czas nie musze mieć bassu

No inna sprawa jak to jest autko dziadków a tylko ty jestes gościem za kierownica
  • Poziom 15  
    Dziadki to tak dla przykładu były, zresztą nie ważne.
    Poza tym jak muzyki sie słucha na postoju to zawsze dłużej akumulator wytrzyma na samym radiu niż radio + skrzynia. Poza tym już wymyśliłem coś innego i wydaje mi sie najtańszego i najprostszego. Zamontuje przełącznik dwupozycyjny musze znaleźć taki żeby miał 5 par styków przynajmniej.
    Pozycja pierwsza: załączone zasilanie wzmacniacza suba + sygnał na 4 głośniki puszczony przez kondensatory (pasmo odcięte przy 200 Hz bo do tylu jest filtr na subie).
    Pozycja druga: zasilanie wzmacniacza suba odłączone pasmo na głośniki idzie pełne.
    + odpowiednie dostrojenie i zgranie tego wszystkiego żeby ładnie grało
    Temat tej regulacji pozostawiam otwarty jakby ktoś miał jakieś sugestie prosze pisać.
    Dzięki