Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie z silnika indukcyjnego o zasadę dzialania

19 Sty 2012 22:56 1621 6
 • Poziom 8  
  Jak uzasadnić dlaczego w silniku indukcyjnym wytwarza się wirujące pole magnetyczne?
  Moim zdaniem jest to spowodowane przesunięciem uzwojenia cewek na stojanie oraz tym że płynie prąd przemienny, ale podobno to za mało. Jakby ktoś wiedział coś więcej będę wdzięczny.
 • Poziom 38  
  A tak bardziej lopatologicznie to; na rysunku masz 3 uzwojenia R, S i T wiec jezeli podlaczysz je zgodnie z oznaczeniami faz to masz pierw indukcje na uzwojeniu R ktora zanika a pojawia sie na uzwojeniu S , to powoduje obrocenie wirnika (przesuniecie jego rdzenia) w kierunku od R do S, po zaniknieciu indukcji w uzwojeniu S pojawia sie ona w uzwojeniu T , a to przesuwa rdzen wirnika od S do T i cykl sie powtarza z szybkoscia 50 razy na sekunde= 3000 na minute.
  Jesli zamienisz dwie fazy miejscami to kierunek zasilania sie zmieni i uzyskasz odwrotne obroty w stosunku do poprzednich, czyli T, S, R (silniki 3 fazowe).
  W jednofazowych zamienia sie polaryzacje jednej cewki (jednego zespolu cewek).

  pytanie z silnika indukcyjnego o zasadę dzialania
 • Poziom 8  
  dzięki za pomoc
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 1  
  Witam . mam drobne pytanie . czy wie ktoś jak ze wzoru na pole koła zrobić z jednego drutu śr 1.3,dwa inne ?? pamiętam tylko początek że na poczatku trzeba 1.3 podzielić na 2 to wychodzi o.65 . potem 0.65 razy 0.65 to wychodzi 0.4225 i dalej trzeba coś mnożyć i dzielić . prosze o pomoc
 • Użytkownik usunął konto