Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9700 Pro - brak obrazu

Kamilo0oo 20 Sty 2012 00:36 993 5
  • #1 20 Sty 2012 00:36
    Kamilo0oo
    Poziom 9  

Witam,

Mam dziwny problem z w/w kartą. Komputer jest dość wiekowy i ostatnio padła mi grafika więc postanowiłem zakupić Radeona 9700 Pro (dwa wyjścia DVI). Wszystko podpiąłem pod LCD i zacząłem instalować sterowniki. Jednak po restarcie, mam całkowity brak obrazu... Dziwne, bo gdyby była to kwestia sterowników, pokazałby mi się na LCD monit bootowania BIOSu, jednak monitor w ogóle nie wykrywał sygnału (próbowałem pod 2 wyjściami). Mam drugi monitor CRT z kablem VGA i podpiąłem go pod przelotke na DVI, podpiąłem do karty i o dziwo jest obraz i wszytsko jest normalnie... Pytanie, dlaczego nie ma obrazu pod monitorem LCD, skoro chwile wcześniej był ? I dlaczego jeśli mam przelotke DSUB -> DVI, wszytsko jest normalnie...

0 5
  • #3 22 Sty 2012 00:21
    Kamilo0oo
    Poziom 9  

Niestety ani DVI recovery nie pomógł, ani zabawa w odłączanie sprzętu ...

0
  • #4 22 Sty 2012 09:22
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Sprawdź, czy masz obraz w trybie awaryjnym.

0
  • #5 22 Sty 2012 18:31
    Kamilo0oo
    Poziom 9  

Niestety nie ma. Jestem niemal w 100% pewny, że to wina EDIDa, bo pod DVI nawet monity ładowania BIOSu są niewidoczne - od razu przechodzi w tryb uśpienia. Wyjście na karcie jest sprawne, bo używam przelotki na DSUB i takim kablem łącze ją z monitorem.

0
  • #6 30 Sty 2012 16:40
    Adiwrx
    Poziom 1  

Witam
    Mam ten sam problem , karta Radeon 9700 Pro, płyta Asus P4pe, Pentium 4, Pamięć 1GB, win 7
    Dokładnie działa tak samo, na początku tylko jak wstawiłem ta karte to wyświetlała przez 2xDVI ale czasmi migotała i nie była ustawiona w odpowiedniej rozdzielczości, gdy system pobrał sterowniki nastała ciemność. nawet po restarcie kompa.
    Jest tak samo, jak kolega opisywal, przez przejściówki VGA/DVI obraz jest na 2 monitorach ale przez samo podłaczenie DVI/DVI jest ciemny obraz.
    Monitory to Samsung 191T i Eizo FlexScan S2231W
    Wpinając wcześniejszą katre 1xDVI i 1XVGA wszystko działa jak trzeba, a z ta kartą problem , może to wina Win7

0