Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP ProBook 4710s - wyłącznik podswietlania matrycy

20 Sty 2012 09:05 2896 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,
    powiedzcie mi gdzie w laptopie HP ProBook 4710s znajduje się wyłącznik podświetlania matrycy?
  • Poziom 23  
    Jeśli nie ma widocznego wyłącznika na kadłubku przy dolnej krawędzi klapy to jest magnes w klapie. Dostać się można zdejmując ramkę matrycy - magnes będzie gdzieś na dole lub z prawej/lewej strony nie dalej jak 2-3cm od dołu.

Dodano po 1 [minuty]:

a jak chcesz po prostu wyłącznyć podświetlenie LCD to kombinacja Fn+Fx, bo nie napisałeś, o co chodzi...
  • Poziom 9  
    Problem polega na tym że przestała świecić mi matryca, pod kątem patrząc jest widoczny obraz. Dzisiaj jak włączyłem laptopa wszystko wróciło do normy i ładnie świeci. Podejrzewam że wina leży po stronie wyłącznika, tylko problem w tym że nie wiem gdzie on się znajduje.
  • Poziom 23  
    nie ma wlacznika jest magnes w klapie i czujnik na plycie glownej - jak zamykasz klape to magnes zbliza sie i wyl. LCD. Problem bedzie w swietlowce lub inwerterze raczej...poczekasz zobaczysz moze jednorazowy problem.
  • Poziom 9  
    Też myślałem że to będzie inwerter lub świetlówka ale jest to matryca LED. Jak wygląda taki czujnik?
  • Poziom 12  
    Zgadza sie. W tym modelu sa wyłacznie matryce LED-owe. Niema tez zadnego czujnika. Proponuje rozkrecic plastiki od LCD i sprawdzic czy przewod jest poprawnie wpiety w matryce. Czasem sie potrafi wypiac. Najlepiej wyjmij wtyczke i włoż ponownie. Jesli nie zadziala raczej bedzie awaria matrycy.
  • Poziom 9  
    No tak, ale coś musi ją wyłączać jak zamyka się klapę.
  • Poziom 12  
    dzis w pracy sprawdze i wieczoemdam odpowiedz. Ale to nie jest problem tu. Czasami zdaza sie, ze na plytce z wlacznikiem jest problem i wtedy nie mapodswietlenia. Nie mam pewnosci czytam jest "czujnik". Dzis sprawdze idam odpowiedz.