Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia funkcji pilota TV - komendy z Atmegi poprzez IR

mavi 20 Sty 2012 12:23 1280 1
  • #1 20 Sty 2012 12:23
    mavi
    Poziom 19  

chciałbym wykonać układ oparty na atmedze, który miałby trzy rzeczy.
    Nadajnik IR, 4 przekaźniki oraz port rs232 podłączony pod konwerter ftdi port USB.
    Założeniem układu jest podłączenie go do komputera i sterowanie bezprzewodowo telewizorem poprzez komendy w programie do tego napisanym.

Moje pytanie dotyczy tego, czy mogę w atmedze umieścić konkretne funkcje z pilota (ok 8), tak by z atmegi poprzez diodę nadawczą IR wychodziły komendy które będę chciał uruchomić?

drugie pytanie dotyczy tego, czy mając możliwość podłączenia się w telewizorze pod diodę odbiorczą, mogę podpiąć się tam moim układem z atmegą, tak by tv sterować przez port rs232?

0 1
  • #2 20 Sty 2012 12:47
    McMonster
    Poziom 32  

"Funkcje pilota" to po prostu kod, który pilot nadaje po naciśnięciu przycisku.

Z opisu wynika, że możesz zastosować mikrokontroler jako zwykły sterownik diody IR, czyli z komputera wysyłany jest goły kod, a mikrokontroler koduje to w RC5 i wysyła przez diodę. Jeżeli układ ma działać samodzielnie, to wystarczy zdefiniować w programie kilka takich kodów i tyle. ATmega8 nie jest do tego potrzebna, można zastosować praktycznie dowolne ATtiny, jeśli chcesz w mikrokontrolerze sprzętowy USART, to np. ATtiny2313.

Możesz też taki układ podpiąć bezpośrednio do telewizora, raczej nic nie stoi na przeszkodzie.

0