Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C#] Nie można się połączyć z bazą danych Access

20 Sty 2012 14:27 2369 7
  • Poziom 14  
    Hej,

mam problem z połączeniem z bazą danych Access - a dokładniej z plikiem lokalnej bazy danych (.accdb).
    Posiadam lokalną bazę danych (stworzone tabele i wpisane kilka rekordów) - jest to plik z rozszerzeniem *accdb. Za pomocą kreatora VisualStudio utworzyłem dataset i tableadaptery. Wszystko działało poprawnie do czasu, kiedy na komputerze miałem zainstalowany Microsoft Access 2010 - w momencie gdy go usunę, program nie potrafi przeczytać nic z pliku *accdb - dlaczego ? Może brakuje jakiegoś connectora, albo coś ...
    Po prostu usunięcie całego programu Microsoft Access 2010 z dysku, pociągnęło za sobą to że program nie komunikuje się z bazą danych - co prawda błędów żadnych nie ma, ale TableAdaptery nie pobierają nic z tej bazy, mój dataset jest pusty !

O co chodzi - jak to poprawić ?
  • Poziom 40  
    Wklej kod jaki używasz do łączenia się z bazą
  • Poziom 28  
    A może sprawdź, czy odinstalowanie programu nie usunęło Ci sterowników Accesa?
  • Poziom 25  
    A tak z ciekawości to po co odinstalowałeś Accessa ? Jeśli masz możliwość to zainstaluj go ponownie ? Tak jak pisali moi poprzednicy prawdopodobnie odinstalował się sterownik obsługujący bazy Accessa (Microsoft niestety często tak działa :/ ). Sam sterownik ciężko będzie znaleźć, ale wklej kod żeby można było ocenić czy gdzieś czegoś nie pochrzaniłeś w np connection stringach itp
  • Poziom 28  
    Cytat:
    Wszystko działało poprawnie do czasu, kiedy na komputerze miałem zainstalowany Microsoft Access 2010

Jeżeli autor nie zmieniał kodu po odinstalowaniu programu to dalej obstaję przy swojej wersji ze sterownikami.

Edit:
    A kod musi być super tajny (jeżeli autor nie może go ujawnić). :D
  • Poziom 25  
    No ok, ale nadal nie wiadomo czy to pomoże :) Zawsze pewniej zajrzeć do kodu. Czekamy na autora czy pomoże, jeśli nie to bez pokazania kodu nie wiele można powiedzieć
  • Poziom 22  
    Przykładowy connection string do Accessa może wyglądać tak:

plik App.Config:
    Kod: xml
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

gdzie xxx\ to ścieżka do pliku baza.accdb, a "nazwa" to dowolna nazwa identyfikująca to połączenie

Potem po dodaniu referencji do biblioteki System.Configuration w kodzie programu wyciągasz np tak:
    Kod: csharp

i teraz wszędzie tam gdzie jest potrzebny connection string korzystasz ze zmiennej connString:
    Kod: csharp