Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat ibiza 1997r. 1.9 tdi. Nastawnik pompy wtryskowej?

tomek1192 20 Sty 2012 14:29 3452 2
  • #1 20 Sty 2012 14:29
    tomek1192
    Poziom 2  

Witam

Mam problem z seatem ibizą 1997r. 1.9 tdi:

Często gdy chcę zapalić, nie świeci mi się kontrolka świec żarowych, nie mogę odpalić.
    Muszę podłączyć kabel + bezpośrednio do nastawnika pompy wtryskowej, wtedy kontrolka się świeci (cały czas, podczas jazdy także) i samochód można odpalić i nim jechać.
    Lecz, gdy coś takiego zrobię, samochód nie ma mocy i dużo pali.

Zdarza mi się coś takiego także podczas jazdy, wtedy samochód gaśnie, muszę się zatrzymać, otworzyć maskę i podłączyć kabelek.
    Przekaźnik jest podobno dobry.

Ktoś wie w czym tkwi problem?
    Problem ten się zdarza losowo. Czasami jeżdżę miesiąc normalnie. Czasami 2tyg. nie chce mi to działać. Czasami raz działa, raz nie i tak kilka razy dziennie.

ps.
    Nie wkładałem żadnych tuning boxów.
    Prawdopodobnie samochód spotkał się ze śmieciarką, został naprawiony i po tym wypadku zaczęły się problemy. Przekaźnik został podobno wymieniony, nawet dwukrotnie.

pozdrawiam,
    Tomasz

• #2 20 Sty 2012 14:33
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Luźne piny, gnijąca wiązka itd. To naprawa na zasadzie przeglądania i prześwietlania przewodów. Może luty w sterowniku? Pisząc posty nikt Cię dalej nie poprowadzi. Auto do porządnego elektryka.

• #3 20 Sty 2012 19:38
    Falubaz1

Specjalista grupy V.A.G.

jezeli nie swieci ci kontrolka swiec zarowych i auto nie odpala to najczesciej przekaznik w skodach byl to przekaznik 109 w seacie nie mam pojecia jest to przekaznik zasilanie glownego czy cos takiego czesta usterka w koncernie vw w tdi

nr przekaznika 357 906 381a

jezeli PRAWDOPODOBNIE byl wymieniany to ty go wymien NA PEWNO

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME