Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka volvo l45 + po stacyjce

20 Sty 2012 15:42 3038 14
  • Poziom 35  
    Nie mam plusa po stacyjce na płycie głównej , może wie kto któy to pin.

Tak po pomiarach te czarne oznaczenia na gniazdach to te miejsca z +15, ale nie jestem pewien.
    Te grube obwódki to + 30.
    Silnik zapali ale nie ma jazdy, świateł wycieraczek , dmuchawy.... itp.
    Ładowarka volvo l45 + po stacyjce
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Szukaj przekażnika wysokoprądowego.
    Czy słyszysz jakieś tykanie po przekręceniu stacyjki?
  • Poziom 35  
    Są 2 przekaźniki w komorze silnika obok przekaźnika świec.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Chyba raczej na płycie, lub gdzieś pod deską.
    Na początek zmostkuj odpowiednie zestyki na stacyjce kawałkiem przewodu, nic trudnego, jak sie pomylisz, to uruchomisz co najwyżej rozrusznik, więc bądż na to przygotowany.
    Jeśli pojawi sie napięcie w instalacji, to trafione- kostka stacyjki do wymiany.
    Jeśli nie, to szukaj dalej do przekażnika.
  • Poziom 35  
    Więc stacyjka dobra podaje napięcie na płyte.
    Ale płyta nie reaguje, podanie napięcia na stabilizator impulsowy, powoduje częściowe ożycie płyty, ale jest wyświetlenie błędu P0503.
    I działa wtedy tylko blinda.
    Po włączeniu masy czasami wszystko ożywa , wycieraczki pracują same , światła świecą itp ale przekręcenie stacyjki gasi wszystko.

Ale jak ma coś działać skoro nie jest zasilane, a przekaźnikiem załączającym napięcie stabilizatorów steruje elektronika?

Stacyjka daje tylko napięcie sterujące nic obwodów silnoprądowych.

Schemat wiele by wyjaśnił.
  • Poziom 39  
    Właśnie, ale nie sądze aby jakaś wielka elektronika rządziła przekażnikiem, po mojemu napięcie ze stacyjki idzie na cewkę przekażnika. Trzeba szukać schematu.
  • Poziom 35  
    Może koleś jeden mi podeśle schemat.
    Niestety przekaźników jest tam 12 na płycie, ten koło niebieskiej dużej cewki to on załącza napięcia na stbilizator , jeden obok z bezpiecznikiem ,dwa od klimy dołożonej, dwa w przedziale silnika, jeden od rozrusznika drugi nie wiadomo.
    Porócz tego jest 16 sterowników zaworów na radiatorze.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Możesz zrobić zworę i tym prymitywnym sposobem metodą prób, łączyć w gniazdach przekażników styki prądowe- (tylko nie pomyl ze sterującymi)tak znajdziesz właściwy przekażnik- deska rozdzielcza ożyje.
    Potem trzeba ustalić sprawność przekażnika oraz obecnośc sygnału załączającego, na jego cewce.
    To takie działania przy braku znajomości i schematu.
    Jednak powinny być gdzieś opisy bezpieczników i przekażników.
    Ten przekażnik prawdopodobnie będzie miał szersze styki prądowe i prąd ok 60 A.
    Wyprowadzenia: 85 i 86 to cewka zaś 30 i 87(87a) styki prądowe, jest to oznaczenie przyjęte na świecie.

Ale czy na pewno dochodzi prawidlowo napięcię z baterii do stacyjki? pisałeś, że po poruszaniu "masą", zaczęło działać..
  • Poziom 35  
    Stacyjka jest tylko switchem elektronicznym , nie ma żadnych prądowych funkcji, daje sygnał do procesora.

Zwarcie przekaźnika właściwego powoduje pojawienie sie napięć na płycie i wyświetlenie na desce błędu P0530
    Bez zwarcia tego przekaźnika płyta sterująca martwa. Tak jakby któregoś napięcia brakowało.

Przekaźniki wlutowane w płytę.
  • Poziom 39  
    Diabli wiedzą, jak działa ta stacyjka, może łączy kilka obwodów i to wysyła do MP. Albo jest jeszcze jakiś wyłącznik autoryzacji, zabezpieczenia?
    Obawiam się, że nie pomogę ci więcej.

Sprawdż jerdnak dokładnie drogę napięcia z tej stacyjki do tego sterownika, wiem że to może być trudne, bo wszystko pozalewane pokostkowane.
    A błąd pojawil się, bo układ dostał niecodzienne zasilanie od tyłu.
  • Poziom 35  
    Przeleciałem wiązki i sygnał wychodzi z płyty i wchodzi, 1 przewód zapłon, 2 rozrusznik.
  • Poziom 39  
    No w takim razie może uszkodzony ten przekażnik- jego cewka, sprawdziłeś, czy dochodzi tam sygnał sterujący?
  • Poziom 35  
    Niedochodzi, a wychodzi z ecu.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Pewno jeszcze jakiś driver po drodze jest i nawalił.
  • Poziom 12  
    Witam wiem że temat dość archiwalny ale mam identyczny problem w swojej ładowarce. Jak rozwiązałeś swój problem? Schemat dużo by mi pomógł. Pozdrawiam