Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF8602ngv nagle zaczęła skakać przy wirowaniu

20 Sty 2012 18:26 5643 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki problem. Pralka ma około roku i podczas jednego z prań nagle zaczęła skakać przy wirowaniu. Skacze dosyć mocno tak, że powoli przemieszcza się po łazience. Wyłączyłem ją i włączyłem program od nowa ale w czasie gdy znowu zaczęło się wirowanie pralka ponownie zaczęła podskakiwać.
    Co to może być? I co najpierw sprawdzić?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie chciałbym Ci życzyć źle, ale to może być urwany amortyzator (zaczep amortyzatora)
  • Poziom 9  
    Jak mniej więcej wygląda ten amortyzator i czy jest on gdzieś na wierzchu po zdjęciu obudowy?
  • Poziom 29  
    Witam.
    Jeśli był tam tylko koc, kurtka zimowa lub polar to mogło tak się zdarzyć.
    Zmoczyć różne pranie i dać na wirowanie.
  • Poziom 25  
    Bez obrazy, ale skoro zadajesz takie pytanie:
    Cytat:
    Jak mniej więcej wygląda ten amortyzator i czy jest on gdzieś na wierzchu po zdjęciu obudowy?

Niech pralką zajmie się jakiś serwis, zanim zrobisz sobie kuku, albo dobijesz całkiem pralkę.
  • Poziom 9  
    Pralka miała wsadu tyle co zawsze, na pewno nie było za lekko. Po ściągnięciu obudowy nie widać żadnych uszkodzeń. Amortyzatory wydają się być ok, zaczepy też są całe.
  • Poziom 22  
    Jedyna co ma pływ na "spokojne" wirowanie poza odpowiednim ułożenia prania to: amortyzatory o czym już pisałem i przeciwwaga montowana na bębnie.
    Jeżeli mocowanie amortyzatorów jest ok to może same uległy uszkodzeniu.
    Można to sprawdzić odkręcając je z jednej strony, przy próbie wciśnięcia-rozciągniecia powinny stanowić wyraźne tłumienie ruchów.
  • Specjalista AGD
    jacwin77 napisał:
    Pralka ma około roku
    Czyli jest na gwarancji; a więc po co grzebać. Chyba, że nie miała usuniętej blokady transportowej (ale to by się ujawniło raczej wcześniej).
  • Poziom 9  
    Dzięki armada za pomoc. Po dokładnym przeglądzie okazało się,że jeden z amortyzatorów poluzował się. Jakimś cudem prawie odkręciła się śruba mocująca go. Pralka działa już ok.