Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF8602ngv nagle zaczęła skakać przy wirowaniu

jacwin77 20 Sty 2012 18:26 5289 8
  • #1 20 Sty 2012 18:26
    jacwin77
    Poziom 9  

Witam
    Mam taki problem. Pralka ma około roku i podczas jednego z prań nagle zaczęła skakać przy wirowaniu. Skacze dosyć mocno tak, że powoli przemieszcza się po łazience. Wyłączyłem ją i włączyłem program od nowa ale w czasie gdy znowu zaczęło się wirowanie pralka ponownie zaczęła podskakiwać.
    Co to może być? I co najpierw sprawdzić?

0 8
  • Pomocny post
    #2 20 Sty 2012 18:31
    armada
    Poziom 22  

Nie chciałbym Ci życzyć źle, ale to może być urwany amortyzator (zaczep amortyzatora)

0
  • #3 20 Sty 2012 18:33
    jacwin77
    Poziom 9  

Jak mniej więcej wygląda ten amortyzator i czy jest on gdzieś na wierzchu po zdjęciu obudowy?

0
  • #4 20 Sty 2012 18:46
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Jeśli był tam tylko koc, kurtka zimowa lub polar to mogło tak się zdarzyć.
    Zmoczyć różne pranie i dać na wirowanie.

0
  • #5 20 Sty 2012 18:55
    arekb81
    Poziom 25  

Bez obrazy, ale skoro zadajesz takie pytanie:

Cytat:
    Jak mniej więcej wygląda ten amortyzator i czy jest on gdzieś na wierzchu po zdjęciu obudowy?

Niech pralką zajmie się jakiś serwis, zanim zrobisz sobie kuku, albo dobijesz całkiem pralkę.

0
  • #6 20 Sty 2012 18:59
    jacwin77
    Poziom 9  

Pralka miała wsadu tyle co zawsze, na pewno nie było za lekko. Po ściągnięciu obudowy nie widać żadnych uszkodzeń. Amortyzatory wydają się być ok, zaczepy też są całe.

0
  • #7 20 Sty 2012 19:19
    armada
    Poziom 22  

Jedyna co ma pływ na "spokojne" wirowanie poza odpowiednim ułożenia prania to: amortyzatory o czym już pisałem i przeciwwaga montowana na bębnie.
    Jeżeli mocowanie amortyzatorów jest ok to może same uległy uszkodzeniu.
    Można to sprawdzić odkręcając je z jednej strony, przy próbie wciśnięcia-rozciągniecia powinny stanowić wyraźne tłumienie ruchów.

0
  • #8 20 Sty 2012 19:40
    zhudomel
    Specjalista AGD

jacwin77 napisał:
    Pralka ma około roku
    Czyli jest na gwarancji; a więc po co grzebać. Chyba, że nie miała usuniętej blokady transportowej (ale to by się ujawniło raczej wcześniej).

0
  • #9 20 Sty 2012 22:10
    jacwin77
    Poziom 9  

Dzięki armada za pomoc. Po dokładnym przeglądzie okazało się,że jeden z amortyzatorów poluzował się. Jakimś cudem prawie odkręciła się śruba mocująca go. Pralka działa już ok.

0