Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie dioami przez ST32 w Keil4

zbyszek_kn 20 Sty 2012 19:06 1234 7
  • #1 20 Sty 2012 19:06
    zbyszek_kn
    Poziom 9  

Zaczynam dopiero zabawę z kontrolerami typu st32f103 mam takie 2 sztuki i ulink 2
    do debugowania w uVision potrzebuję pełnego programu sterowania diodami na portach i regulacja szybkości przez ADC by móc zrozumieć na czym to polega. W keilu4 są ale przy kompilacji wyskakują błędy
    Znalazłem kilka ale one sterują jednocześnie wyświetlaczem i się w kodzie gubię
    ma może ktoś coś takiego prostszego by łatwiej działanie kodu zrozumieć
    początkujący student :?:

Proszę uzupełnić tytuł postu oraz poprawić treść - błędy ortograficzne- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.(13 i 15) [dzimi]

0 7
  • #2 20 Sty 2012 19:18
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Tyle textu i wszystko w jednym zdaniu - nieźle... Ja nic nie kumam z tego co napisałeś. Na którym roku przerabiacie precyzyjne zadawanie pytań, dokładne opisywanie problemów i podstawy interpunkcji?

4\/3!!

0
  • #3 20 Sty 2012 22:33
    zbyszek_kn
    Poziom 9  

Jak będziesz miał prawie pół wieku za sobą i zaczniesz studia w kierunku co cię interesują a nie wyuczonym ,
    to nie zważa się na interpunkcję tylko treść.
    Na studiach jeszcze laborki pracują na arm 51 i podobnych
    Ja potrzebuję coś zrobić na szybszym kontrolerze głównie obsługa odczytu stanu potencjometru i odpowiedź na sygnał wchodzący sygnałem wychodzącym

0
  • #4 20 Sty 2012 22:51
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

zbyszek_kn napisał:
    to nie zważa się na interpunkcję tylko treść.

Zwłaszcza jak interpunkcja (czy tam jej brak) nie pozwala zrozumieć treści... No ale to Tobie powinno zależeć, żeby Cię zrozumieli - najwidoczniej jest inaczej.

zbyszek_kn napisał:
    Na studiach jeszcze laborki pracują na arm 51 i podobnych

Czy ty czytasz co piszesz? Narzekasz, że na studiach masz ARM, a pytasz o... ARM.

zbyszek_kn napisał:
    Ja potrzebuję coś zrobić na szybszym kontrolerze głównie obsługa odczytu stanu potencjometru i odpowiedź na sygnał wchodzący sygnałem wychodzącym

No dobra, wszystko spoko, ale chcesz gotowca, pytasz o przykłady czy o pomoc? Jak o pierwsze, to ciężko będzie. Jak o to drugie, to trochę lepiej, choć to jest w kompilatorze (do tego zaraz wrócę). Jak o to trzecie, to pokaż co masz i z czym masz problem.

Co do przykładów do kompilatora/środowiska, to jeśli są to "oficjalne" przykłady, to nie ma opcji, żeby były w nich jakieś błędy, więc masz źle skonfigurowane środowisko.

4\/3!!

0
  • #5 21 Sty 2012 08:30
    zbyszek_kn
    Poziom 9  

Czy ty czytasz co piszesz? Narzekasz, że na studiach masz ARM, a pytasz o... ARM.

ARM 51 w porównaniu do st32 (cortex m3 )to wielka różnica całkiem inne instrukcje i struktura rdzenia .W 51 jest asembler bardzo prosty lecz już w ST32 THUMB i THUMB2 dużo bardziej wszechstronne w porównaniu z ASEMBLEREM lat 80.

Gotowca nie potrzebuję ale jak mam coś co działa jestem w stanie rozłożyć na linijki i przeanalizować .Jestem z pokolenia gdzie analizą działania szybciej się uczyło niż samej teorii wkuwanie.

Co do konfiguracja środowiska w keil4 to na pewno jest prawidłowe ponieważ wszystkie inne co obsługują LCD działają poprawnie
    Te pozostałe mają niewielkie problemy jak uda je się przejść to z kodu już nic nie wynika :D

0
  • #6 22 Sty 2012 15:32
    zbyszek_kn
    Poziom 9  

Szukam instrukcji która obsługuje port przetwornika ADC dla ST32f10x
    Włącza i szczytuje stan portu do zmiennej
    Odczyt z pinów i zapis (zapalanie diody )już udało się zrobić jeszcze przetwornik został
    zbyszek

0
  • Pomocny post
    #7 22 Sty 2012 15:49
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  

Może popatrz w ten kod : Link. Prościej odczytać wejścia analogowego chyba się nie da. Wartość napięcia na wejściu analogowym przekłada się na jasność świecenia diody LED.

0
  • #8 22 Sty 2012 19:51
    zbyszek_kn
    Poziom 9  

Dzięki powinno już się udać zakończyć mój projekt
    Mam nadzieję że problemy zostaną rozwiązane jak co jeszcze napiszę ale za pomoc dzięki
    Na tej stronie podanej autor bardzo zawile pisze i używa własnych bibliotek w wyniku czego nie jest łatwo to przeanalizować w keil4

0