Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie dioami przez ST32 w Keil4

zbyszek_kn 20 Sty 2012 19:06 1237 7
  • #1 20 Sty 2012 19:06
    zbyszek_kn
    Poziom 10  

Zaczynam dopiero zabawę z kontrolerami typu st32f103 mam takie 2 sztuki i ulink 2
    do debugowania w uVision potrzebuję pełnego programu sterowania diodami na portach i regulacja szybkości przez ADC by móc zrozumieć na czym to polega. W keilu4 są ale przy kompilacji wyskakują błędy
    Znalazłem kilka ale one sterują jednocześnie wyświetlaczem i się w kodzie gubię
    ma może ktoś coś takiego prostszego by łatwiej działanie kodu zrozumieć
    początkujący student :?:

Proszę uzupełnić tytuł postu oraz poprawić treść - błędy ortograficzne- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.(13 i 15) [dzimi]

0 7
  • #2 20 Sty 2012 19:18
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Tyle textu i wszystko w jednym zdaniu - nieźle... Ja nic nie kumam z tego co napisałeś. Na którym roku przerabiacie precyzyjne zadawanie pytań, dokładne opisywanie problemów i podstawy interpunkcji?

4\/3!!

0
  • #3 20 Sty 2012 22:33
    zbyszek_kn
    Poziom 10  

Jak będziesz miał prawie pół wieku za sobą i zaczniesz studia w kierunku co cię interesują a nie wyuczonym ,
    to nie zważa się na interpunkcję tylko treść.
    Na studiach jeszcze laborki pracują na arm 51 i podobnych
    Ja potrzebuję coś zrobić na szybszym kontrolerze głównie obsługa odczytu stanu potencjometru i odpowiedź na sygnał wchodzący sygnałem wychodzącym

0
  • #4 20 Sty 2012 22:51
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

zbyszek_kn napisał:
    to nie zważa się na interpunkcję tylko treść.

Zwłaszcza jak interpunkcja (czy tam jej brak) nie pozwala zrozumieć treści... No ale to Tobie powinno zależeć, żeby Cię zrozumieli - najwidoczniej jest inaczej.

zbyszek_kn napisał:
    Na studiach jeszcze laborki pracują na arm 51 i podobnych

Czy ty czytasz co piszesz? Narzekasz, że na studiach masz ARM, a pytasz o... ARM.

zbyszek_kn napisał:
    Ja potrzebuję coś zrobić na szybszym kontrolerze głównie obsługa odczytu stanu potencjometru i odpowiedź na sygnał wchodzący sygnałem wychodzącym

No dobra, wszystko spoko, ale chcesz gotowca, pytasz o przykłady czy o pomoc? Jak o pierwsze, to ciężko będzie. Jak o to drugie, to trochę lepiej, choć to jest w kompilatorze (do tego zaraz wrócę). Jak o to trzecie, to pokaż co masz i z czym masz problem.

Co do przykładów do kompilatora/środowiska, to jeśli są to "oficjalne" przykłady, to nie ma opcji, żeby były w nich jakieś błędy, więc masz źle skonfigurowane środowisko.

4\/3!!

0
  • #5 21 Sty 2012 08:30
    zbyszek_kn
    Poziom 10  

Czy ty czytasz co piszesz? Narzekasz, że na studiach masz ARM, a pytasz o... ARM.

ARM 51 w porównaniu do st32 (cortex m3 )to wielka różnica całkiem inne instrukcje i struktura rdzenia .W 51 jest asembler bardzo prosty lecz już w ST32 THUMB i THUMB2 dużo bardziej wszechstronne w porównaniu z ASEMBLEREM lat 80.

Gotowca nie potrzebuję ale jak mam coś co działa jestem w stanie rozłożyć na linijki i przeanalizować .Jestem z pokolenia gdzie analizą działania szybciej się uczyło niż samej teorii wkuwanie.

Co do konfiguracja środowiska w keil4 to na pewno jest prawidłowe ponieważ wszystkie inne co obsługują LCD działają poprawnie
    Te pozostałe mają niewielkie problemy jak uda je się przejść to z kodu już nic nie wynika :D

0
  • #6 22 Sty 2012 15:32
    zbyszek_kn
    Poziom 10  

Szukam instrukcji która obsługuje port przetwornika ADC dla ST32f10x
    Włącza i szczytuje stan portu do zmiennej
    Odczyt z pinów i zapis (zapalanie diody )już udało się zrobić jeszcze przetwornik został
    zbyszek

0
  • Pomocny post
    #7 22 Sty 2012 15:49
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  

Może popatrz w ten kod : Link. Prościej odczytać wejścia analogowego chyba się nie da. Wartość napięcia na wejściu analogowym przekłada się na jasność świecenia diody LED.

0
  • #8 22 Sty 2012 19:51
    zbyszek_kn
    Poziom 10  

Dzięki powinno już się udać zakończyć mój projekt
    Mam nadzieję że problemy zostaną rozwiązane jak co jeszcze napiszę ale za pomoc dzięki
    Na tej stronie podanej autor bardzo zawile pisze i używa własnych bibliotek w wyniku czego nie jest łatwo to przeanalizować w keil4

0