Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner - PHILIPS FR 984 dziwny start

20 Sty 2012 19:27 2330 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem nowy na forum, i mam taki problem.
    Posiadam Amplituner Philips FR 984 który dostałem jako uszkodzony.
    Po wstępnej diagnozie ustaliłem, że padły końcówki ( "strzelający przekaźnik" i brak startu). Po wymianie obydwóch układów STK496-270 oraz STK496-070 problem z przekaźnikiem zniknął, ale pojawił się inny. Po wciśnięciu przycisku POWER - sprzęt uruchamia sie, na wyświetlaczu pojawia się przesuwający napis Philips Digital(...) oraz przechodzi w Stand-By po ok. 2s.(zanim przesuwający się napis dojdzie do końca).
    Po wyłączeniu się - brak żadnej reakcji ze strony klawiszy.
    Dodam jeszcze ze sytuacja powtarza sie po ponownym wyłączeniu i włączeniu przycisku POWER.

Ps. Jeżeli taki post już istniał to z góry przepraszam, ale nie mogłem znaleźć takiego problemu występującego w tym sprzęcie.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator
    Sprawdzałeś zasilanie procesora?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam.Jestem nowy na forum.Czy coś doszłeś z tym philipsem fr984?Pytam poniewaz mam taki sam problem tyle ze z fr986.Oddałem go do machera ale on trzyma go juz miesiąc tłumaczac sie ze nie może dojsć co jest uszkodzone i że nie wykluczył końcówek mocy gdyż jak je wylutuje to amplituner nie odpala wogóle.Dodam ze odpala(napisiki itd) i po 2-3 sek gaśnie.Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam. Niestety też nie doszedłem do tego co jest przyczyną i kupiłem FR994 który działa bez problemowo od przeszło roku. A co do uszkodzonego 984 to mój wogule sie nie włączał, po pomierzeniu wszystkiego okazało sie ze właśnie końcówki mocy sa uszkodzone. Kupiłem 2 nowe i po wymianie wystąpił ten dziwny problem z załączaniem sie na 2-3 sekundy. z tego co się dowiedziałem nie dawno będzie to wina cyfrówki która mogła sie uszkodzić wraz z końcówkami. Pozdrawiam