Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia spot - kłopoty z połączeniem

luk4sz3k 21 Sty 2012 03:47 1914 10
  • #1 21 Sty 2012 03:47
    luk4sz3k
    Poziom 8  

Witam.
    Odkąd zmieniono mi pakiet na no-limit(17 stycznia) na magicznym Netia-spocie zero połączenia z internetem. 5 telefonów do Netii nie wystarczyło, żeby się uporać z problemem. Ciągle słyszę to samo, że technicy starają się usunąć awarię (w co średnio mi się chce wierzyć).
    O to parametry linii
    http://img233.imageshack.us/img233/2056/screenvp.jpg
    Synchronizacja ADSL jest cały czas.

Jedyną ciekawą rzeczą, którą usłyszałem od pana konsultanta to błąd PPPoA no ale czarodziejem to on nie jest skoro router nie może się połączyć...

Próbowałem także połączenia na starym routrze Pirelli ale uzyskałem taki sam efekt. Generalnie wszystko chodziło dobrze kiedy miałem 2Mb/s, chciałem mieć 20 a wyszło z tego tyle, że nie mam nic :)

Proszę o pomoc i z góry dziękuję. :)

0 10
  • #2 21 Sty 2012 11:09
    krzych66
    Poziom 27  

Jaka technologia Netia,LLU,BSA?

0
  • #3 21 Sty 2012 12:56
    luk4sz3k
    Poziom 8  

Moja miejscowość nie znajduje się na liście węzłów LLU więc mam BSA :)

0
  • #4 21 Sty 2012 13:05
    krzych66
    Poziom 27  

Możliwości wiele, może zmienili ci port który jest uszkodzony ,twoje VPI,VCI(wirtualne ścieżki) w systemie są nieprawidłowe (inne niż w Neti).Testowe hasła to login tp24,hasło tp24 jeśli na to się nie zaloguje to ty nic nie zrobisz,twój OA powinien się tym zająć,zapewne przekaże sprawe do TP.

0
  • #5 21 Sty 2012 13:20
    luk4sz3k
    Poziom 8  

No właśnie był czarodziej z TP i powiedział ze podpiął się pod moją linie i także nie mógł się zalogować na swoje konto... Powiedział, że wina leży po stronie Netii ponieważ jest pełna synchronizacja ADSLowa to nie może być wina TPsa.

0
  • #6 21 Sty 2012 13:30
    krzych66
    Poziom 27  

Ja robie tak przerabiam port na neostrade (pomoc helpdesku DOTI)i testowo się loguje, jak pójdzie 99% wina Neti,dodatkowo jak facet na helpdesku kumaty prosze aby zapingował po VPI VCI przyporządkowanemu do klienta do operatora OA jak ping nie wraca 100%wina OA(operatora alternatywnego).Życze cierpliwości ostatnio w ten sposób pewien klient(innego OA) nie miał internetu przez miesiąc.

0
  • #7 21 Sty 2012 13:47
    luk4sz3k
    Poziom 8  

mógłbyś coś szerzej opisać o przerobieniu tego portu :) ?

0
  • #8 21 Sty 2012 15:23
    krzych66
    Poziom 27  

Ty tego nie zrobisz robi to helpdesk TPSA linia technicznej obsługi firm które obsługują uszkodzenia dla TP.Ten magik z TP nie był z TP tylko z firmy zewnętrznej która obsługuje sieć TP.

0
  • #9 23 Sty 2012 12:33
    RikasMalinka
    Poziom 14  

Podeślij jakieś dane, np numer seryjny Netia Spota, sprawdzimy co się dzieje :))

0
  • Pomocny post
    #10 27 Sty 2012 21:37
    RikasMalinka
    Poziom 14  

Internet działa.

CO było przyczyną ?
    Przy zmianie prędkości z 2 na 20 TP przepięła Cię na inny dslam, powinni zatem stworzyć nową ścieżkę dostępu i przesłać ją do Netii. Niestety nie przysłali nowej ścieżki, a przy procesowaniu awarii upierali się, że dotychczasowa ścieżka jest OK. Poprosiłem o nową scieżkę i jak widać rozwiązało to problem.

Czyja wina ?
    50/50
    TP powinna przysłać nowe dane po zmianie dslama
    Technik Netii powinie się zorientować, że przy zmianie z 2 na 20M będzie zmiana krosu i ścieżki, a nie wyłapał tego.

0
  • #11 28 Sty 2012 15:15
    luk4sz3k
    Poziom 8  

Tylko chodzi o to, że Ty to zrobiłeś w kilka minut... A ja przez 2tyg dzwoniłem i tłumaczyłem, że na pewno coś zaniedbali przy zmianie szybkości było 6 telefonów czyli sześć ponagleń a założył bym się, że gdyby nie Ty to dalej jestem bez internetu... Jeszcze raz dzięki Rikas

0