Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak "Klaksonu" w MB sprinterze Dci 313 (2001)

21 Sty 2012 08:43 6035 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich .
    Mam problem sygnałem dźwiękowym , po prostu przestał działać i teraz muszę dawać sygnały paszczą :crazyeyes:
    Sprawdziłem bezpiecznik ok.
    Sprawdziłem klakson podłączając go na krótko i daje dźwięk , na wtyczce klaksonu jest bez przerwy napięcie 11,5 V ?
    Za pomoc z góry dziękuje.
    Fajnie by było zatrąbić przed domem i nie być u elektryka :D
  • Poziom 12  
    Jeśli na krótko daje głos i masz napięcie na dojściu do sygnału (pomijam masę bo sądze że ją masz)to prawdopodobnie masz coś nie tak w przycisku na kierownicy i tam musisz zacząć szukać rozwiązania swojego problemu.
  • Poziom 2  
    Znajomy wysunął taką samom teorie (jakaś taśma pod kierownicą)
    Tylko jak to sprawdzić :?:
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Pierwsze do sprawdzenia to włącznik sygnału,jeśli była kierownica ściągana to być może nie była dość pieczołowicie złożona i włącznik nie działa prawidłowo (nie łączy)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    w sprinterze na klakson jest stałe napięcie sterowany jest masą, najczęściej, a właściwie we wszytkich przypadkach które naprawiałem, winna była wiązka kabli pod atrapą za zderzakiem.
    Najlepsze rozwiązanie to puścić nowe kable do klaksonu,
    albo dla pewności rozbebeszyć wiązkę kabli kupić peszel i na nowo wszystko zaizolować
    Przycisk klaksonu powin ien uruchamiac przekaźnik znajdujący sie pod fotelem kierowcy
    jeśli nic nie pstryka to sprawdz ten przekażnik i sam przycisk klaksonu
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Robert ma rację , te przewody "gniją" gdyż zbiera się tam woda. Rozwiązuje to w ten sposób ,że daję na ten odcinek "peszel" i podwieszam kilka centymetrów wiązkę.
  • Poziom 2  
    Panowie dziękuje za pomoc usterka usunięta , przyczyna to "zgniły "przewód za zderzakiem .
    :-)