Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie PC pilotem Logitech Harmony 885

21 Sty 2012 09:16 2585 3
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam uniwersalny pilot Harmony 885. Po zaprogramowaniu idealnie współpracuje on ze wszystkimi urządzeniami w moim salone.

Mam natomiast problem z wykorzystaniem go jako pilota sterującego komputerem stacjonarnym, przede wszystkim chcę go wykorzystać do włączania co po niektórych programów np, winamp, BestPlayer itp. regulacja głośności, przełączanie utworów oraz dostęp do podstawowych funkcji w programie odtwarzającym pliki wideo.

Posiadam odbiornik podczerwieni IRDA pod USB - KINGSUN

W związku z tym mam kilka pytań:

Czy ten odbiornik będzie współpracował z pilotem Harmony?
    Podczas dodawania urządzenia w Harmony Software jakie urządzenie wybrać? Program widzi IRDA KINGSUN 959, ale niema przypisanych do niego żadnych poleceń.
    Jak przypisać działanie poszczególnych klawiszy do konkretnych programów i ich funkcji?
  • Poziom 17  
    Poczytaj o programie Girder.
    Miałem kiedyś taki prosty programik z odbiornikiem IR podłączonym do portu COM.
    Doskonale spełniał swoje zadanie, ale Irdy chyba nie obsługuje...
  • Poziom 10  
    motojuza napisał:
    Poczytaj o programie Girder.
    Miałem kiedyś taki prosty programik z odbiornikiem IR podłączonym do portu COM.
    Doskonale spełniał swoje zadanie, ale Irdy chyba nie obsługuje...

IRDY napewno nie obsługuje, już próbowałem...
  • Poziom 21  
    Nie Irda, tylko odbiornik IR musisz sobie zrobić samemu, i w tedy wystarcza jakikolwiek pilot, bo konfigurujesz wszystkie polecenia programowo.