Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS58M02EU-brak możliwości wyłączenia

czarko 21 Sty 2012 12:14 2185 7
  • #1 21 Sty 2012 12:14
    czarko
    Poziom 9  

To mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.
    Dziś rano chciałem wyłączyć naszą zmywarkę. Po wciśnięciu wyłącznika na wyświetlaczu nadal świecą się cyferki. W przełączniku coś "pstryka" ale nie wyłącza.
    Rozebrałem panel i wyjąłem wyłącznik wygląda jak w załączniku. Może ktoś wie czy coś takiego da radę naprawić? W internecie nigdzie nie mogłem znaleźć takiego wyłącznika. Może ktoś wie gdzie taki wyłącznik można kupić.

0 7
  • #2 21 Sty 2012 12:39
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. Czy jesteś pewien że uszkodzony jest wyłącznik?

0
  • #3 21 Sty 2012 12:54
    czarko
    Poziom 9  

Zmywarka działa ok. Jeżeli wyciągnę wtyczkę z gniazdka kontrolki gasną. Wkładam do gniazdka świecą. Wydaje mi się że to ten wyłącznik, ale sprawdzę zwykłym przełącznikiem.

0
  • #5 21 Sty 2012 17:08
    czarko
    Poziom 9  

Rozebrałem. Jest uszkodzony. W środku coś jak gdyby popychacz (części z tworzywa) ułamany. Wszystko delikatne i nieco grubsze od szpilki. Sklejenie nic nie da bo element przenosi obciążenie. Potrzebny nowy przełącznik.
    Może ktoś wie gdzie można kupić takie części? Szukałem trochę po internecie, ale na polskich stronach nie znalazłem.
    Jedyne co znalazłem:
    http://www.ransomspares.co.uk/parts/dishwashers/bosch/switch/58608.htm?m=186710
    Może ktoś zamawiał? Może ktoś z serwisu?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Sty 2012 18:54
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Część nr 611295. Poszukaj np tu: north.pl

0
  • Pomocny post
    #7 21 Sty 2012 18:56
    kruszyna 2
    Poziom 17  

NORTH.pl sprawdzałeś

0
  • #8 21 Sty 2012 20:52
    czarko
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc. Dzwoniłem do lokalnych serwisów. Nie dość że pani nie grzeszy uprzejmością to owszem mogą sprowadzić, czas oczekiwania minimum 2 tygodnie, a cena ... .
    Na podanej stronie i pod podanym numerem jest taki przełącznik. Jeszcze raz dzięki Panowie.

1