Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen ZX 1.9D światła wariują czyżby kłopot z masą ?

21 Sty 2012 12:21 1675 8
  • Poziom 13  
    Witam
    problem polega na świeceniu tylnich lamp auta ( z przodu jest ok ) a mianowicie:
    - zamiast migaczy z tyłu migają stopy
    - zamiast wstecznego wszystkie żarówki świecą
    - zamiast ogrzewania szyby migacze ( światłem ciągłym )
    - zamiast awaryjnych miga mi lampka zamontowana w podsufitce i migacze

chyba wszystko wypisałem, co ciekawe po odpięciu głównej złączki doprowadzającej prąd do tylnich lamp problem znika ( wskaźniki na desce na to wskazują ). przy otwarciu klapy bagażnika i drzwi kierowcy lub pasażera problem też znika do momentu odpalenia silnika.

Nie mogę tak jeździć, co mogło się zepsuć? czy wymiana kabli pomiędzy złączką w bagażniku a lampami może pomóc?
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Zacznij od posprawdzania mas.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    kopałem w aucie dzisiaj od 13 do 16.30 i nic oprócz jednego złamanego konektorka nieznalazlem ale to nie usunęło usterki.

z elektryką samochodową nie mam zbyt wiele doświadczenia i wiedzy na jej temat więc dla pewności

Jak najłatwiej sprawdzić masy ? Kabelek z aku ( + ) do żarówki i 2 końcem szukać czy świeci?
    w których miejscach sprawdzać ?

Widziałem 1 śrubkę którą były podłączone 2 kable od masy i była cała pokryta rdzą, nie dałem rady jej ruszyć, czy kable odciąć i podłączyć gdzieś indzie?
  • Poziom 21  
    Masz elektronika wpisane w czym jesteś najlepszy i nie wiesz jak masy sprawdzić?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Posprawdzaj wtyczki bo lubią się w nich właśnie masy upalać. Pierwsze kabelek weź gdzieś dobrze przypnij go do karoserii i podłącz taką mase bezpośrednio do lampy. Powinno pomóc.
  • Poziom 13  
    archaniol40
    wiem jak sprawdzić czy jest ale nie wiem gdzie sprawdzać

xyro
    tak zrobię jutro

@edit
    Zapomniałem że dzisiaj niedziela, zrobię to jutro
  • Poziom 12  
    wyjmij oprawę lampy tam masz wspólną masę daj kabel od oprawki do nadwozia i zobacz co się dzieje
  • Poziom 13  
    Naprawiłem, pociągnąłem masę z lampy ( tą od żarówek ) do śrub mocujących lampy.
    Dzięki za pomoc
  • Użytkownik usunął konto