Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odkurzacz do 400zł Philips czy zelmer

mooocny 21 Jan 2012 12:27 10976 12
  • Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Zygaqra
    Level 34  
    Moc ssania jest podana w aukcjach. Lepsze parametry, choć niewiele ma Philips. A szczerze szukałbym wśród bezworkowych.
    staś pytalski
    Level 38  
    W użytkowaniu ciut więcej wyjdzie Ci Philips (mam na myśli oryginalne filtry i ewe. wymiany węża czy rury). Zelmer ma 4 lata gwarancji. Philips 2. Ten samsung nie jest bezworkowy, tylko klasyczny workowy. Zelmer i Philips trochę cichsze. Polecam obejrzeć filtr, który jest w tym Samsungu na wylocie, dla mnie to lipa. Kupując ten model do końca miesiąca stycznia, możesz uzyskać 5 letnią gwarancję. Bogatsze wyposażenie masz w Zelmerze. Poszukaj na forum Zelmera Jupitera wałkowano kilkaset razy.
    staś pytalski
    Level 38  
    O ile do Electroluxa coś dostaniesz czy w serwisie czy na aukcjach, to z tą Amicą bym się zastanowił 2 razy...
    Zygaqra
    Level 34  
    Odkurzacz to nie samochód czy dom. Ma swoją trwałość i kiedy zaczyna się psuć po gwarancji, to znak, że czas na zmiany. Niejeden na papierosy wydaje tyle miesięcznie.
    rabasnup
    Level 12  
    Zygaqra wrote:
    Odkurzacz to nie samochód czy dom. Ma swoją trwałość i kiedy zaczyna się psuć po gwarancji, to znak, że czas na zmiany. Niejeden na papierosy wydaje tyle miesięcznie.

a że niby samochód nie psuje się na/po gwarancji? domu też nie trzeba remontować...

mooocny, nie kupuj bezworkowego, chyba że lubisz babrać się w dopiero co zebranym kurzu po zakończeniu odkurzania...a jeśli jednak, to chyba LG Kompressor jest godnym polecenia (ugniata kurz). O Dysonie nie wspominam bo przy opróżnianiu...cóż, wszystko ma swoje zalety i wady ;)
    Zygaqra
    Level 34  
    a że niby samochód nie psuje się na/po gwarancji? domu też nie trzeba remontować...

samochód czy dom do remontu można kupić, spróbuj kupić zepsuty odkurzacz, chyba, że na złomie. A jeżeli bezworkowy to mokry. Jeżeli można wdychać kurz unoszący się w powietrzu to równie dobrze można się w nim pobabrać. A bezworkowe nie tracą siły ciągu tak jak jest to w tych z workami.
    rabasnup
    Level 12  
    Zygaqra wrote:
    Jeżeli można wdychać kurz unoszący się w powietrzu to równie dobrze można się w nim pobabrać. A bezworkowe nie tracą siły ciągu tak jak jest to w tych z workami.

Kurz na nasze szczęście nie unosi się cały czas w powietrzu, bo inaczej prędko nabawilibyśmy się astmy (dzięki Ci siło grawitacji!). Bezworkowe może i nie tracą, ale za to mają dużo gorszy stosunek "moc ssania <--> moc silnika". Praktycznie każdy odkurzacz bezworkowy ma mniejszą moc ssania od jego workowego odpowiednika o tej samej mocy silnika. Obecnie są dostępne jednorazowe worki flizelinowe, które zastępują do 3 worków papierowych, a przy tym utrzymują stałą siłę ssania do 95% zapełnienia - czyli o 20% więcej niż w przypadku worków papierowych. Ale, jeśli ktoś mimo to woli "oszczędzać" (tylko na czym? portfel, zdrowie, a może "środowisko"), to niech sobie ma ten "cud" bezworkowy, który jest mniej wydajny, a prądu żre tyle samo co workowy, przy tym nie jest zalecany dla alergików (opróżnianie), i za każdym razem trzeba go dogłębnie czyścić z pyłu i babrać się w chmurze kurzu (żywe roztocza) ;)
    manana
    Level 13  
    i na co w końcu postawiłeś?? a przy okazji chcę was zapytać, czy spotkaliście się z odkurzaczem MPM Bora? z tego co wiem bardzo dobry, przymierzam się do zakupu. Ale jeszcze was chcę zapytać o zdanie.
    staś pytalski
    Level 38  
    manana wrote:
    i na co w końcu postawiłeś?? a przy okazji chcę was zapytać, czy spotkaliście się z odkurzaczem MPM Bora? z tego co wiem bardzo dobry, przymierzam się do zakupu. Ale jeszcze was chcę zapytać o zdanie.

A dlaczego akurat na Borę chcesz się skusić? Nie podałaś nic o sobie, co do sprzątnięcia - dom/mieszkanie/kawalerka? Jakie podłogi - dywany shaggy, wykładziny, parkiety, panele, płytki? Alergicy/zwierzaki w domu? Do jakiej kwoty (kwota przeznaczona na zakup w sklepie czy winternecie)?

Tu pisałem o Borze, wrzuć w szukajkę elektrody Bora MPM to też jest parę informacji.
    manana
    Level 13  
    no tak masz rację nie podałam nic, a dobrze wiedzieć do czego ten odkurzacz jest potrzebny. Więc żeby była jasność to potrzebuję odkurzacza do sprzątania mieszkania są i podłogi ułożone z paneli i dywany. Ale głównie zależy mi na tym, żeby był dokładnie wysprzątany dom, bo niestety mam alergię. Dzięki za link do dyskusji na temat odkurzacza MPM, tylko, że ja myślałam o MPM Mod 07. Ten co Ty podałeś jest 02. Wiesz głównie chodzi mi o to, co napisałam wcześniej, żeby był jak najbardziej dokładny, a ten MPM całkiem nieźle się prezentuje, a poza tym nie jest drogi.