Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JVC KD-G331 źle odbiera i brakuje mu basu

krystek5300 21 Jan 2012 13:25 1516 4
    krystek5300
    Level 11  
    Witam. Mam problem z radiem JVC KD-G331. Radio od pewnego czasu zaczęło bardzo słabo odbierać fale radiowe (wcześniej odbierało znakomicie) oraz nie wydaje z siebie basu (przy ustawionej funkcji loud oraz ustawieniu basu na max jakiś mały bas się wydobywa ale wcześniej przy tym ustawieniu aż się szyby trzęsły).Co może być tego przyczyną? Dodam że samochód to Vw Passat b3. A i jeszcze jedno. Jakiś czas temu miałem zwarcie w zapalniczce i mniej więcej od tego czasu radio zaczęło się tak zachowywać. Nie wiem czy ta informacja będzie pomocna ale może to troche pomoże w rozwiązaniu problemu. Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    dzimi
    Moderator
    Zwarcie w złączu zapalniczki raczej nie ma wpływu na działanie odtwarzacza. Jeśli jesteś pewien instalacji antenowej, do sprawdzenia tuner, zimne luty, zasilanie. Co do basu - to juz zupełnie inna sprawa. Głośniki sprawne? Jeśli tak to końcówka mocy, procesor audio - to na początek do sprawdzenia.
    krystek5300
    Level 11  
    Głośniki są na 100% sprawne. Więc najbardziej podejrzana będzie chyba końcówka mocy. Czy jest jakiś domowy sposób na sprzwdzenie czy końcówka jest sprawna czy pozostaje tylko serwis?
  • Helpful post
    dzimi
    Moderator
    krystek5300 wrote:
    Czy jest jakiś domowy sposób na sprzwdzenie czy końcówka jest sprawna
    - pewnie, jak znajdziesz opis układu, możesz pokusić się o budowę aplikacji do układu i wtedy sprawdzisz. Ale czy jesteś w stanie, masz wiedzę, części, narzędzia?
    krystek5300
    Level 11  
    Jestem za dużym amatorem na takie "akrobacje" dlatego chyba oddam go do serwisu.