Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria Litowo-Polimerowa ładowana na żywca przez ładowarke

20 Gru 2004 20:02 3217 7
 • Poziom 12  
  Witam. chciałbym sie dowiedziec czy jest mozliwość naładowania tejże baterii bez udziału telefonu tzn na zywca ładowarką np ACP-12 jesli tak to pod jakie styki baterii podpiąć plusa i minusa

  Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Nie można tak zrobić, może to spowodować uszkodzenie baterii. W telefonie jest bowiem układ który ogranicza prąd i czas ładowania.
 • Poziom 14  
  szkoda akumulatora, bo na pewno go rozwalisz przy pierwszym ladowaniu. laduj przez telefon albo przez ladowarke stolową.

  pozdrawiam
 • Poziom 19  
  ja ładowałem swoją Li-Ion bez użycia telefonu (NOKIA, bateria też).
  Przez opornik. Po naładowaniu bateria przestała się ładować, czyli ma jakąś elektronikę w sobie. To samo było przy rozładowywaniu. Doszła do pewnego napięcia i odcieła całkiem.
  Domyślam się, że jest to jakiś układ awaryjny, który ma zadziałać jakby telefon nie wyłączył ładowania.
  A może się mylę...
 • Poziom 24  
  Raczej sie myle, bateria to taki kondensator. Jak sie naladuje do pelna to prad przestaje plynac. Popatrz na charakterystyke ladowania kond.
 • Poziom 12  
  Ostroznie z ladowaniem baterii polimerowych bez ograniczenia napiecia do 4.2 V na ogniwo. Moga wybuchnac lub zapalic sie i to wcale nie jest zart. Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  Do macek: Niestety nie całkiem jak kondensator. Po pełnym naładowaniu akumulator przestaje gromadzić energię a zaczyna się grzać. Nagrzewanie powoduje zmniejszenie się jego napięcia co z kolei (w prostych ładowarkach bez regulacji prądu) spowoduje wzrost prądu łaowania. Wzrost prądu jeszcze bardziej będzie grzał aku... itd.