Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo 1.6 benzyna/gaz 1996 rok nie odpala

21 Jan 2012 13:55 7112 17
  • Level 9  
    Witam.
    Mam Seata Toledo 1.6 benzyna/gaz i mam problem z uruchomieniem.
    Gdy odpali to od razu gaśnie, jak by mu coś zapłon odcinało.
    Sprawdzałem cewkę i jest dobra. Iskra też jest, kable i kopułka są nowe. Komputer też wykręcałem myślałem, że jest zalany ale jest suchy.
    Ja już nie wiem co to jest?
    Może mi pomożecie.
    Pozdrawiam.
  • Level 9  
    na gazie też jest brak reakcji sprawdziłem stacyjke i wtryski i one są ok
    ale po przekręceniu kluczyka kiedy zapalą się kontrolki jest stuk rozrusznika czy to ma też jakiś związek z nieodpalaniem
  • Level 17  
    Jaki stuk?opisz odkładniej.
  • Level 27  
    Kręci i nie odpala? Czy wcale nie kręci?
  • Level 15  
    może szczotki w rozruszniku się zawieszają?
  • Level 21  
    Ludzie przecież mówi że odpala i zaraz gaśnie!
  • Level 9  
    czytajcie ze zrozumieniem!!! przy przekreceniu stacyjki w pozycje I jak sie zapalają kontrolki jest stuk tak jakby rozrusznik ruszył i cisza,stacyjka w pozycji II kreci auto łapie i po chwili gaśnie. nic nie było robine zgasiłem auto i po 2h chcialem jechać i juz nie chciał zapalić, kable od stacyjki nie były ruszane przed awaria,dopiero po awarii dobrałem się do kostki w celu sprawdzenia i kostka jest ok, próbowałem odpalic na krótko i tez jest to samo sprawdzę jeszcze przekaźniki 167 (pompa paliwa) i 30(sterownik wtrysków) może tam tkwi problem
  • Level 27  
    Objawy podobne do immo. Może być coś z anteną. Ale nie jestem pewien, czy Toledo z tego roku w ogóle go miały.
  • Level 9  
    o jakiej antenie mówisz??immo ma jakas antene??czy chodzi może o moduł immo??
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Ma antenę, pętle na około stacyjki, czyta ona transponder w kluczyku. Ten stuk, po przekręceniu stacyjki w pierwszą pozycję, to mnie zastanawia. Rozrusznik nawet nie powinien miauknąć ani stuknąć.
  • Level 27  
    Może jest coś namieszane i załącza się elektrozawór od gazu. Sprawdź też przekaźniki pod deską, czy nie ma zimnych lutów.
  • Level 9  
    usterka usunięta co się okazało to transponder wypadł z kluczyka tylko teraz zostało zlokalizować od czego jest ten stuk przy przekręcaniu stacyjki
  • Level 27  
    Skończyłem dziś Sharana 2.0 benz./ gaz i zauważyłem coś podobnego. Jak włączam zapłon, to tak jakby przez ułamek sek. załączyło rozrusznik. Ale tylko jak stoi w ciepłym i kilka godzin, kiedy czekał kilka dni na swoją kolej na dworze, to nic takiego się nie działo. Nie wnikałem zbytnio w to, bo autko już do oddania a klient nic wcześniej o tym nie wspominał.
  • Moderator of Cars
    Gaz w komorze spalania, jak się włącza zapłon to często iskra trzaśnie.
  • Level 27  
    Dokładnie tak samo myślałem, dzięki.
  • Level 1  
    Miałem podobny problem. Mam Seata Cordobe 1.6 benzyna. Auto odpalało i za chwile gasło. Okazało sie ze odpalił na zapasowym kluczyku. Nie wiem dlaczego nie chciał odpalić na tym głównym ale przypomniało mi się że upadł mi z dosyć dużej wysokości i jakimś cudem wyleciała bateria. Wydaje mi się że poprostu sie zresetowaał. spróbuj na zapasowym. A jakby ktos wiedzial co zrobic zeby opalal na tym głownym byłbym wdzieczny za ospowiedz.
  • Moderator of Cars
    zielak3353 wrote:
    jakby ktos wiedzial co zrobic zeby opalal na tym głownym byłbym wdzieczny za ospowiedz

Transponder od immobilizera zgubiłeś.