Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AMD 109 Pokrętło programatora

eshta 21 Sty 2012 14:18 2179 4
  • #1 21 Sty 2012 14:18
    eshta
    Poziom 2  

Witam.
    Dla wyczyszczenia z widocznych brudów pod szybką postanowiłem wymontować pokrętło programatora. Po prostu wyciągnąłem je. Wyszło bez żadnych niepokojących odgłosów (łamania itp.) jak większość znanych mi dotąd podobnych pokręteł.
    Dodam, że ze środka wyskoczyła sprężyna i nic więcej się nie działo.
    Myślałem, że zamontowanie tego z powrotem to po prostu złożenie sprężynki z gałką i wepchnięcie tego do momentu zatrzaśnięcia w tej samej pozycji wycięć względem elementów w środku. Jednak nie mogę tego zrobić, ponieważ wydaje mi się, że ten mechanizm, na którym samo pokrętło jest normalnie zamontowane jakby się zapadł do środka.
    Nie mogę zatrzasnąć pokrętła na plastikowej tulei w środku, bo chyba tamta jest za głęboko. Czy ktoś może doradzić?
    Dodam, że programator jak i cała pralka działa normalnie i metodą "śrubokręt+małe kombinerki" przełączają się położenia programatora.

0 4
  • #2 21 Sty 2012 16:13
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Czy pokrętło nie jest zabezpieczane zawleczką. :?: .poszukaj pomiędzy panelem tarczą pokrętła.

0
  • #3 21 Sty 2012 17:12
    eshta
    Poziom 2  

Pokrętło nie ma zawleczki. Ma tylko po wewnętrznej stronie taką wypustkę na całym okręgu z 4 przerwami. Wygląda, że ta wypustka powinna zaskoczyć na tulei. Może ważna jest informacja, że pokrętło jest chowane (po wciśnięciu chowa sie lub wychodzi poza obrys pralki), a tuleja, na której ono jest montowane składa się z dwóch - jeden w drugim plastikowych elementów. Podejrzewam, że przy próbie zamontowania pokrętła (np. niedokładnie ustawiając wycięcia wspomnianej wypustki) mogłem niechcący za mocno wcisnąć tą część tulei, która jest ruchoma. I może ona utkwiła za bardzo wepchięta do środka. Czy może to ktoś potwierdzić i ewentualnie poradzić jak to naprawić? Chyba, że jest tu jakaś tajemnica ukryta, jakiś myk specjalny?

1
  • #4 22 Sty 2012 00:04
    Mekkus
    Poziom 20  

Takie pokrętło jest montowane w pralce Ariston ,czy twoje jest inne :?:

0
  • #5 22 Lip 2014 08:36
    mstefanowicz
    Poziom 1  

Mekkus napisał:
    Takie pokrętło jest montowane w pralce Ariston ,czy twoje jest inne :?:

Mam ten sam problem. Tylko u mnie wyskoczyła biała pokrywka i sprężyna. Teraz żeby zamontować pokrętło muszę wyjąć te tuleje (kremowa wewnątrz i biała na zew.) ?

0