Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągle palące się światła hamowania (stop) - VW Passat 2001r. AVF?

shel82 21 Sty 2012 15:13 17099 17
  • #1 21 Sty 2012 15:13
    shel82
    Poziom 18  

Witam.
    Dokładnie jak w temacie.
    Na początku myślałem, że uszkodzony ma czujnik hamowania (ten pod pedałem hamulca) ale jednak okazał się być dobry.
    Doszedłem już do tego, że problem jest napięcie, które cały czas jest na bezpieczniku nr 13 (na przewodzie czerwonym z granatowym paskiem) nawet jak odłączę czujnik hamowania dalej dostaje napięcie.
    Można prosić o kawałek schematu elektrycznego, bo nie wiem skąd się bierze to napięcie?

0 17
  • #2 21 Sty 2012 18:14
    sladi
    Poziom 17  

nie jestem pewnien ale chyba wszystkie sygnały od czujnika stopu ida do sterownika abs. zobacze juz w nastepnym tygodniu na schemacie

1
  • #3 21 Sty 2012 18:44
    miler80
    Poziom 34  

Te napięcie wzięlo się najprawdopodobniej z uszkodzonej wiązki biegnącej lewym progiem na tył aż do lamp.

1
  • #4 21 Sty 2012 18:57
    shel82
    Poziom 18  

sladi napisał:
    nie jestem pewnien ale chyba wszystkie sygnały od czujnika stopu ida do sterownika abs. zobacze juz w nastepnym tygodniu na schemacie

I dlatego przydałby się kawałek schematu, znalazłem schemat od B5 3G, ale tam od włącznika pod pedałem hamulca odchodzą tylko dwa przewody, a w moim przypadku jest ich cztery (switch zwiera dwa skrajne, gdy pedał jest normalnie położony, a gdy go wciskamy rozwiera skrajne i zwiera środkowe).

miler80 napisał:
    Te napięcie wzięlo się najprawdopodobniej z uszkodzonej wiązki biegnącej lewym progiem na tył aż do lamp.

Hmm z tego, co kojarzę to w tej wiązce, która biegnie lewym progiem, gdy wszystko jest powyłączane nie ma w żadnym przewodzie napięcie?

2
  • #5 21 Sty 2012 18:59
    kidu22
    Poziom 35  

Zobacz jakie natężenie prądu możesz pobrać ze światła stopu. Np podłacz świece żarową, itp.

0
  • #6 21 Sty 2012 19:14
    emeryt2
    Poziom 42  

Wypnij bezpiecznik / sam ustal który / od oświetlenia bagażnika ! Stop winień przestać świecić.

0
  • #7 21 Sty 2012 19:57
    Bartek890130
    Poziom 13  

kidu22 napisał:
    Zobacz jakie natężenie prądu możesz pobrać ze światła stopu. Np podłacz świece żarową, itp.

Bez komentarza...

Bezp od oświetlenia bagażnika to bodajże 3

0
  • #8 21 Sty 2012 21:23
    shel82
    Poziom 18  

Bartek890130 napisał:
    kidu22 napisał:

Bez komentarza...

Bezp od oświetlenia bagażnika to bodajże 3

Jest już troche późno i nie chce mi się już więcej grzebać, ale wykluczam przewód, którym biegnie zasilanie do bagażnika, ponieważ jak wypnę bezpiecznik nr 13 (czyli ten od świateł stopu) światła gana, jak go podłączę i nawet zamknę auto to przy włożonym bezpieczniku nr 13 stopy się palą, a gdy stacyjka jest wyłączona i auto zamknięte chyba nie dochodzi zasilanie do oświetlenia bagażnika?

2
  • #9 21 Sty 2012 22:45
    enauto
    Poziom 29  

shel82 napisał:
    problem jest napięcie, które cały czas jest na bezpieczniku nr 13 (na przewodzie czerwonym z granatowym paskiem) nawet jak odłączę czujnik hamowania dalej dostaje napięcie.

Bo tak ma być. Droga prądu jest taka: akumulator > bezpiecznik 13 > wyłącznik stopu > światła stopu. W tym aucie światła stop działają bez stacyjki.
    Bezpiecznik jest zasilany z zacisku 30.

0
  • #10 21 Sty 2012 23:14
    shel82
    Poziom 18  

enauto napisał:
    shel82 napisał:
    problem jest napięcie, które cały czas jest na bezpieczniku nr 13 (na przewodzie czerwonym z granatowym paskiem) nawet jak odłączę czujnik hamowania dalej dostaje napięcie.

Bo tak ma być. Droga prądu jest taka: akumulator > bezpiecznik 13 > wyłącznik stopu > światła stopu. W tym aucie światła stop działają bez stacyjki.
    Bezpiecznik jest zasilany z zacisku 30.

Kurcze bez schematu ciężko...
    Czyli "+" idzie z zacisku 30 na bezpiecznik 13 (czyli na bezpieczniku zawsze będzie napięcie), potem do włącznika pod pedałem hamulca, a stamtąd do żarówki?

Skoro odłączę włącznik pod hamulcem i zamknę auto to, dlaczego pali się stop - skąd bierze zasilanie?

2
  • #11 21 Sty 2012 23:24
    enauto
    Poziom 29  

Zwarcie, musisz pruć instalację, zacznij od wyłącznika stopu w kierunku lamp.

0
  • #12 21 Sty 2012 23:58
    kidu22
    Poziom 35  

shel82 napisał:
    Skoro odłączę włącznik pod hamulcem i zamknę auto to, dlaczego pali się stop - skąd bierze zasilanie?

A jak nie zamkniesz to sie nie pali? Czy ciągle się pali.

Masz audio zmieniarke i wzmacniacz w tyle?

0
  • #13 22 Sty 2012 09:02
    shel82
    Poziom 18  

kidu22 napisał:
    shel82 napisał:

A jak nie zamkniesz to sie nie pali? Czy ciągle się pali.

Masz audio zmieniarke i wzmacniacz w tyle?

Światło stop pali się cały czas, niezależnie czy auto jest otwarte/zamknięte, zapłon włączony/wyłączony, auto pozamykane alarm włączony.

Zmieniarki i wzmacniacza nie mam.

0
  • #14 22 Sty 2012 09:27
    kidu22
    Poziom 35  

Zrób zwarcie na żarówce i zobaczysz który bezpiecznik wybije.

0
  • #15 22 Sty 2012 09:58
    MARKSON43
    Poziom 18  

Z bezp.13 musi też odchodzić inny przewód który może robić zwarcie do tego na lampy "stop",bo jak wyciągniesz 13 to gaśnie "stop".Myślę że "enauto",może dobrze myśleć i jest gdzieś zwarcie po bezp.13.A czy ktoś nie ingerował w tylną lampę lub wiązkę w progu? itp.

0
  • #16 22 Sty 2012 19:37
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Wyciągnij bezpiecznik od stopu (13), daj zasilenie na wyjście włącznika stopu, czy zapali stop. Jednocześnie sprawdź czy pojawiło się napięcie na odejściu z bezpiecznika. Sprawdzisz czy jest zwarcie, zgrzane przewody te od włącznika stopu.

0
  • #17 06 Lut 2012 20:51
    aropce
    Poziom 11  

Witam.
    Przerabiałem podobny problem w moim sharanie ... mianowicie u mnie były popękane kable w wiązce która idzie pomiędzy klapa bagażnika a nadwoziem w osłonie spiro gumowej... kable były na tyle urobione że światła zapalały sie co róż to inne zależy jak sie ułożyły ... podwiń tę osłonę i zobacz w jakim stanie są te przewody możliwe ze tam tkwi problem ;p .

0
  • #18 22 Mar 2012 16:12
    shel82
    Poziom 18  

Problem rozwiązany, "przeorałem" całą wiązkę, która biegnie od pedału hamulca do żarówki i co się okazało ;)
    Poprzedni właściciel montował sobie zmieniarkę/wzmacniacz/navi (tak domniemam) w bagażniku i zasilanie pociągnął cienkim przewodem stricte jak przewody od zasilacza antenowego, które z biegiem czasu zlasowały się akurat z przewodem od świateł stopu około 1,5 m od lamp w okolicach tylnego lewego koła...
    Uff sporo mnie to wysiłku kosztowało i szczęście, że akurat skończyło się na palącym stopie, a nie na czymś gorszym.
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

0