Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Land Rover -Freelander TD4 -98 km, 1998r nie odpala.

malez4 21 Jan 2012 15:44 7687 10
Texa Poland
 • #1
  malez4
  Level 23  
  Witam. Jak w temacie auto miało problem z odpaleniem na zimno.Trzeba było kilkakrotnie podgrzewać , żeby odpalił.Jak już złapał pracował równo.Ciepły palił bez problemu .Wymieniłem świece żarowe ,trzy wyszły bez problemu -problem był z czwartą .Po jej odkręceniu okazało się ,że nie można jej wyjąć gdyż przeszkadza pompa wtryskowa .Albo demontaż pompy lub próba odkręcenia górnej pokrywy pompy .Cztery śruby pokrywa do góry świeca dała się wymienić .Pokrywa ma otwory owalne umożliwiające przesuwanie jej około 5mm .Starałem się ustawić ją w pierwotnym położeniu.No i problem teraz nie pali wcale.Po przesunięciu pokrywy odpalał lecz zaraz gasł.Pompa wtryskowa to BOSCH -sterowany elektronicznie .W górnej pokrywie jest trzpień ,który wchodzi w wodzik w korpusie pompy .I teraz prośba co z tym fantem zrobić ?.
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #2
  sladi
  Level 17  
  Teraz masz problem, tam nawet dziesiatki milimetrĂłw to juz zmiana dawki. Zostaje ci komputer, podglad wartosci rzeczywistych i zabawa. sam bez sprzetu precyzyjnie napewno tego nie ustawisz
 • Texa Poland
 • #3
  malez4
  Level 23  
  Tak też przypuszczałem .Mądry Polak po szkodzie .Zostaje demontaż pompy i oddanie jej do ustawienia lub doholawanie złomka do warsztatu .Dziękuje za podpowiedź.
 • #4
  malez4
  Level 23  
  Dalszy ciąg.Metodą prób i błędów udało się uruchomić klekota.Trzyma obroty biegu jałowego ,nie dymi ,wchodzi na obroty i jeździ bez problemów .Lecz pozostał problem sprzed wymiany świec.Trzeba nim trochę pokręcić ,żeby zaskoczył.Jak już zaskoczy to chodzi równiutko jak w zegarku i każda następna próba uruchomienia jest od strzała, mimo zimnego silnika i nie czekając aż zgaśnie kontrolka świec.Co z tym fantem zrobić ?
 • #5
  malez4
  Level 23  
  Ciąg dalszy reanimacji angielskiego pacjenta.Auto pojechało do warsztatu ,podłączyli go do prądu (KTS) i obserwowali jak się wychyla.Błąd przepływomierza ,lekko opóźniony kąt wtrysku (lekko znaczy ,że niewiele brakuje do wartości prawidłowych) .Dawka wtryskowa -prawidłowa.Chciałem zostawić złomka w warsztacie ,żeby sprawdzili spręż ,wtryski, sprawdzili i ustawili pompę-nie bardzo palili się do tej roboty.Zasugerowali wymianę filtrów ,co też zrobiłem, plus zaworek zwrotny.A teraz pytanie -jak w tym wynalazku można ustawić kąt wyprzedzenia wtrysku i czy błąd przepływomierza ma wpływ na odpalanie na zimno?
 • #6
  covall
  Level 11  
  Do ustawienia kąta trzeba mieć np KTS-a który bardzo ładnie to robi.
  Ustawia się to na kole zębatym od pompy.
  Kąt jest bardzo istotny przy odpalaniu.
 • #7
  malez4
  Level 23  
  Wychodzi na to ,że bez sprzętu diagnostycznego pacjent nie będzie gadał.
 • #9
  dareks_lr
  Level 11  
  ...a teraz uściślijmy... 1998 to nie Td4 tylko 2,0 TCIE. TD4 jest od 2000r. Niestety Landrovera nie zdiagnozujesz w sposób zadowalający ani KTSem ani żadną rzeczą która jego jest. Pozostaje Testbook, T4, lub Autologic.
 • #10
  malez4
  Level 23  
  Co do oznaczenia TD4, absolutna racja -ktoś przylepił sobie na tylnej klapie takie oznaczenie i brak wiedzy na temat oznaczenia skutkował takim określeniem.Co do KTS ,to takim sprzętem posługiwał się fachowiec i EDC z nim gadało.Co do reszty pytań w temacie ,już nieaktualne ,bez pomocy KTS czy też innych wynalazków.
 • #11
  dareks_lr
  Level 11  
  we Freelanderze KTS pogada z ECU bo to wszak Bosch, ale CCU już ni w żąb, a tam jest partner do immo.
  Pozdrawiam