Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co mogło się spalić laptop aristo smart 500

21 Sty 2012 16:57 1715 6
  • Poziom 10  
    witam!
    mam problem z laptopem aristo jak w temacie. Wczoraj znajomy przyniósł mi go i mówi że coś strzeliło w nim mówił że coś kombinował z zasilaczem. Ten zasilacz miał wymienioną wtyk do laptopa, rozebrałem to i okazało się, że bieguny + i - były zamienione. Podłączyłem go i nic zero reakcji nawet żadna dioda sie nie świeci. Pytanie co mogło się spalić i czy mogła pójść z dymem płyta jeśli tak to, czy opłaca sie go robić. Z góry dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytania trzeba być wróżką. Trzeba go rozebrać zobaczyć czy są widoczne popalone elementy jak tak to wymieniać. Trzeba też zrobić pomiary żeby wiedzieć więcej. Zrób dobre foto okolic gniazda zasilania , może wtedy da się powiedzieć więcej.
  • Poziom 17  
    Sprawdź jeszcze diody PQ17 i PQ14 możliwe że są walniete.
  • Poziom 10  
    diody pq 14 i 17 są w porządku tylko ta dioda jak ją wymieniłem (zaznaczyłem na obrazku) cały czas się fajczy co to moze byc

co mogło się spalić laptop aristo smart 500
  • Poziom 25  
    To nie dioda tylko kondensator. Sprawdź diody zabezpieczające na przebicie tuż poniżej czerwonego kółka (takie malutkie) PD15 i PD16.
  • Poziom 10  
    witam
    laptop poszedł na szrot nie potrafię zlokalizować tej usterki dziękuję wszystkim zaangażowanym w temat, pozdrawiam