Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551

21 Jan 2012 17:51 18654 12
  • Level 9  
    Witam. Posiadam telewizor LCD firmy Samsung. Oglądałem głównie kanały, na których był widoczny czarny pasek u dołu i u góry ekranu ( panoramiczne ). Teraz po 3 latach widzę, że w miejscu gdzie był czarny pasek u góry ekran jest jaśniejszy. Wygląda to tak, jak efekt wypalenia ekranu w plazmach. Ale to przecież LCD a nie plazma. Zgłupiałem już. A może to jakieś uszkodzenie matrycy ? Problem w tym, że gdy przyjrzałem się z bliska ekranowi, to widać tam logo Eurosport Live i TVP2, na 5 i 7 zdjęciu, ale trzeba się przyjrzeć na tych fotkach. U mnie na laptopie widać te logo na zdjęciach jak spojrzę od dołu na matrycę.

Czy da się to jakoś naprawić ?

Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]
  • Level 32  
    Też się w pewien sposób wypalają ,widziałem monitory LCD z biur z wypalonymi śladami po arkuszach
  • Level 9  
    Czy jest możliwość uzyskania linków do zdjęć które dałem ? Oczywiście umieszczę je tak jak trzeba, tylko teraz nie wiem skąd wziąć te linki do nich.
  • Level 21  
    Masz w pierwszym poście jak dodawac zdjęcia na forum po prostu dodaj jeszcze raz.
  • Level 9  
    Zdjęcia wrzuciłem tutaj na elektrodę, ale wkleiłem je w sposób niezgodny z regulaminem i zostały wymazane z mojego tematu. Niestety usunąłem je też z aparatu. Zrobię więc nowe i dodam już w sposób poprawny, mam nadzieję że mi pomożecie z moją matrycą jak już dodam fotki. Dodam je w niedzielę.
  • Level 35  
    Jeżeli nie wymienisz matrycy to nikt Ci w tej materii nie pomoże.
  • Level 9  
    Oto fotki.

Czy da się to naprawić tak jak w plazmach poprzez wyświetlanie śniegu ( kaszki, wojny mrówek ) przez dłuższy czas na ekranie ?

Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551
  • Level 43  
    Coś ci przeszkadza spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt po całodniowym świeceniu?
    Jak już nauczyłeś się co robić ze zdjęciami, to teraz jeszcze raz przeczytaj regulamin i zasady działów, aby dowiedzieć się co powinno znaleźć się w tytule tematu w działach serwisowych!
    Jak się dowiesz, to popraw. Zmieniając pierwszą wiadomość.
  • Level 9  
    Problem polega na tym, że to tak naprawdę telewizor moich rodziców. A więc mogę zrobić całodniowe świecenie, ale jeśli ktoś mi napisze że to naprawdę pomoże. Bo nieźle będę wyglądać w oczach rodziców jak im powiem że wyświetlanie kaszki przez cały dzień pomoże, a tymczasem nic to nie da. Więc możecie mi napisać czy warto w ogóle sobie tym zawracać głowę czy po prostu odpuścić bo i tak takie wyświetlanie nic nie da bo LCD to nie plazma.
  • Level 41  
    Nie wiem jak LCD, ale np moja plazma ma tryb "wypalania wypalen" ;)
    Jasnosc na max i biala plansza.
    Moze dlugie wyswietlanie bialej planszy pomoze, bo na jasnosc nie zareaguje. To w koncu LCD a nie plazma. On jest tylko podswietlany, a nie swieci sam jak ekran plazmowy.
    Sprobowac zawsze warto.
  • User removed account  
  • Level 9  
    Zrobiłem sobie taki negatyw, spróbuję go uruchamić po parę godzin dziennie na tv i zobaczę czy to coś pomogło:

Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551