Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551

21 Sty 2012 17:51 15903 12
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam telewizor LCD firmy Samsung. Oglądałem głównie kanały, na których był widoczny czarny pasek u dołu i u góry ekranu ( panoramiczne ). Teraz po 3 latach widzę, że w miejscu gdzie był czarny pasek u góry ekran jest jaśniejszy. Wygląda to tak, jak efekt wypalenia ekranu w plazmach. Ale to przecież LCD a nie plazma. Zgłupiałem już. A może to jakieś uszkodzenie matrycy ? Problem w tym, że gdy przyjrzałem się z bliska ekranowi, to widać tam logo Eurosport Live i TVP2, na 5 i 7 zdjęciu, ale trzeba się przyjrzeć na tych fotkach. U mnie na laptopie widać te logo na zdjęciach jak spojrzę od dołu na matrycę.

Czy da się to jakoś naprawić ?

Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]
  • Poziom 32  
    Też się w pewien sposób wypalają ,widziałem monitory LCD z biur z wypalonymi śladami po arkuszach
  • Poziom 9  
    Czy jest możliwość uzyskania linków do zdjęć które dałem ? Oczywiście umieszczę je tak jak trzeba, tylko teraz nie wiem skąd wziąć te linki do nich.
  • Poziom 21  
    Masz w pierwszym poście jak dodawac zdjęcia na forum po prostu dodaj jeszcze raz.
  • Poziom 9  
    Zdjęcia wrzuciłem tutaj na elektrodę, ale wkleiłem je w sposób niezgodny z regulaminem i zostały wymazane z mojego tematu. Niestety usunąłem je też z aparatu. Zrobię więc nowe i dodam już w sposób poprawny, mam nadzieję że mi pomożecie z moją matrycą jak już dodam fotki. Dodam je w niedzielę.
  • Poziom 35  
    Jeżeli nie wymienisz matrycy to nikt Ci w tej materii nie pomoże.
  • Poziom 9  
    Oto fotki.

Czy da się to naprawić tak jak w plazmach poprzez wyświetlanie śniegu ( kaszki, wojny mrówek ) przez dłuższy czas na ekranie ?

Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551 Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551
  • Poziom 43  
    Coś ci przeszkadza spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt po całodniowym świeceniu?
    Jak już nauczyłeś się co robić ze zdjęciami, to teraz jeszcze raz przeczytaj regulamin i zasady działów, aby dowiedzieć się co powinno znaleźć się w tytule tematu w działach serwisowych!
    Jak się dowiesz, to popraw. Zmieniając pierwszą wiadomość.
  • Poziom 9  
    Problem polega na tym, że to tak naprawdę telewizor moich rodziców. A więc mogę zrobić całodniowe świecenie, ale jeśli ktoś mi napisze że to naprawdę pomoże. Bo nieźle będę wyglądać w oczach rodziców jak im powiem że wyświetlanie kaszki przez cały dzień pomoże, a tymczasem nic to nie da. Więc możecie mi napisać czy warto w ogóle sobie tym zawracać głowę czy po prostu odpuścić bo i tak takie wyświetlanie nic nie da bo LCD to nie plazma.
  • Poziom 39  
    Nie wiem jak LCD, ale np moja plazma ma tryb "wypalania wypalen" ;)
    Jasnosc na max i biala plansza.
    Moze dlugie wyswietlanie bialej planszy pomoze, bo na jasnosc nie zareaguje. To w koncu LCD a nie plazma. On jest tylko podswietlany, a nie swieci sam jak ekran plazmowy.
    Sprobowac zawsze warto.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zrobiłem sobie taki negatyw, spróbuję go uruchamić po parę godzin dziennie na tv i zobaczę czy to coś pomogło:

Wypalona matryca LCD ? Zdjęcia. Samsung LE40A551