Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Robus 600, fotokomórka świeci ciągłym.

21 Sty 2012 18:05 7718 6
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam napęd Nice do bramy przesuwnej Robus 600, od pewnego czasu brama nie zamyka się lub zamyka sie częściowo i zaczyna się otwierać, zauważyłem że w tym czasie fotokomórka świeci się cały czas jakby miała przeszkodę. Próbowałem ruszać fotokomórką i czasami to pomogło lub gdy przetarłem szkiełko podczas opadów, fotokomórka zaczęła działać kiedy np. zdjąłem szkiełko ale po ponownym założeniu znów przestała mrugać, dodam też że fotokomórki nie migają równomiernie jedna szybciej druga wolniej. Dodam że siłę napędu zwiększałem zrobiłem na nowo rozpoznanie nie wiem tylko jak ją zresetować lub jak założyć mostek aby sprawdzić napęd bez fotokomórek, ewentualnie co zrobić z tymi fotokomórkami może pomoże np. jakieś poprawienie lutów.Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    W ROBUSIE nie musisz robić mostka po prostu odpinasz kostkę BLU BUS robisz rozpoznanie i brama działa bez fotokomórek.
  • Poziom 20  
    W Robusie masz fotokomórki cyfrowe!!!A co za tym idzie nie musisz robić żadnego mostka itp.Jak chcesz sprawdzić czy działa bez fotokomórek wyjmij wtyczkę oznaczoną BBUS i naciśnij jednocześnie dwa górne przyciski i przytrzymaj aż diody zaczną szybko mrugać.(rozpoznawanie urządzeń).Sprawdz czy działa poprawnie.Uwaga fotokomórki nie będą działać.
    W Twoim przypadku masz uszkodzony nadajnik fotokomórekTo jest ten który miga jednostajnie raz na sekundę.Wymień go lub zareklamuj.
    Jeśli wszystko będzie OK to jedna i druga fotokomórka będzie mrugać jednakowo raz na sekundę.
  • Poziom 12  
    Witam

Podepnę się do tematu.

Otóż ja u siebie mam coś takiego:

Jak mam wszystko zapięte w obwód, to nie działa mi zamykanie bramy z pilota jak i również z przycisku na centralce (tak jak by wcale dolny klawisz na centralce nie był aktywny).
    Jak wypnę fotokomórki z gniazda u góry i zresetuję centralkę to brama zamyka się i otwiera z pilota jak i z przycisku na centralce. I po tym jak już tak ładnie dział wepnę fotokomórki i dam rozpoznawanie to znów wszystko wraca do stanu początkowego czyli otwieranie bez zamykania. A jak wypnę fotokomórki i zresetuję i wszystko działa
    i wepnę fotokomórki ale już bez rozpoznawania to brama otwiera i zamyka, ale nie działają fotokomórki i jak wejdę w bramę to się nie zatrzymuje.

Pytanie do specjalistów 9sam nim nie jestem) co to może być uszkodzone? I co do wymiany?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Na początek sprawdz przewody fotokomórek jeśli będą ok to fotki do wymiany.
  • Poziom 24  
    Witam. Mam identyczny problem tyle ze z robusem 1000 tzn. fotokomórki na 99% są uszkodzone. Tylko że brama pracuje ok 3 lat i już drugi komplet fotokomórek padł.Pierwszy zestaw wytrzymał 2 lata,drugi ledwo rok.Czy ktoś wie jakie powinno być napięcie na linii bluebus? U mnie jest 10 V i spada do 9,8 V przy podpięciu foto.To raczej nie jest normalne żeby co rok wymieniać foto.Dodam że po pół roku od założenia drugiego kompletu fotokomórek już zaczęły się problemy ale reset centrali,nowe rozpoznawanie,zerowanie liczników i cała reszta cudów na kiju bez wymiany foto dała pozytywny rezultat. Ale teraz już nie pomaga. Moim zdaniem albo trafiłem na chińskie czujki albo już nie wiem co. Co może uszkadzać fotokomórki?

• Poziom 19  
    W tych centralach często pada kondensator, ten największy. Sprawdź czy nie jest spuchnięty.