Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer ok.350zł.Mały pokój.

loster2 21 Jan 2012 18:38 2591 9
    loster2
    Level 9  
    Witam
    W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić subwoofer do pokoju 13-14m2.
    Posiadam głośniczki komputerowe 2.1 T3100-zamierzam polepszyć bas,bo ten basowy ma 10cm średnicy,głośność tego suba mi nawet wystarcza,słucham tak 50% głośności-wiec od razu widać że na głośności mi nie zależy,natomiast ten creative ma bas tylko w rogach pokoju(mala średnica) i nie ma uderzenia, bas refleks charczy przy głośniejszym basie.Satelitki jakieś tanie kupie,ale o tym pomyśle później,czas mam.
    Czego oczekuje:
    1.nie musi być głośny,więc moc mało ważna.
    2.JAKOŚCI basu -nie oczekuje cudów.Nie wiem co to jakość bo jedyny sub jakiego miałem to ten Creative-więc potrzebuje lepszej jakości basu od Creative.(jakości ale też głębokości basu,nawet przy cichym słuchaniu)
    3.jakości-czyli nie świszczy np.z bas refleksu,charczy,buczy.

Propozycje:
    --voicekraft VK 7810,7820,7830.(świetne opinie/fatalne ale jest ich dużo więc "wiem" coś o nim) 330zł
    --Taga Harmony TSW-80 (opinie dobre-no ale jedna,dwie;mniejszy głośnik więc może lepiej) 300zl
    --Taga Harmony TSW-100(większa wersja tego u góry,bardzo dobre opinie(jakis feler w bas reflex),ale mało troche;głośnik jak vk w średnicy) 400zł
    --M audio sub 8(prawie brak opinii,nic nie wiem o nim) 320zl
    --Koda SW-850 v.2-to raczej odpada,ma fatalne opinie,tak jak wersja 1000.

Proszę o pomoc.Musi być nowy.Mam 400zl(w to wchodzi przesyłka).
    Jak już ktoś wyzywa to żeby to było uzasadnione,najlepiej jak ktoś ma te suby-proszę to napisać,a nie "vk to złom" choc nigdy nie słyszałem.
    Ważne jest dla mnie czy to mi wystarczy,i czy to jest warte 300 zł,bo nie sztuka jest porównywać 300zł produkt do 1000.

aha,jeszcze dodam-do kompa,do muzy dupstep itp.
    LysyOsw
    Level 26  
    To, że masz bas tylko w rogu pokoju to nie wina subufera... W małym pomieszczeniu zawsze będzie problem z basem... Niestety...

Dodano po 2 [minuty]:

Wykreśl Voice Krafty... Jakieś monitorki za te pieniądze..
    Ja bym zwiększył budżet do 500zł, sprzedał to co masz... Kupił jakiś wzmacniacz za ok 300zł i do tego kolumny...
    loster2
    Level 9  
    Bez przesady,taki mały ten pokój aż nie jest,to raczej wina mega małego głośnika,szczególnie że miałem go tez w 16m2 i było 100 razy gorzej,tam nie było basu mimo ustawień w rożnych miejscach.-taki głośnik.A na kolumny to nie mam miejsca w pokoju,chyba ze na środku.A kolumn do 300zl to chyba same voice krafty.A czemu Vk nie,niektórzy chwalą,jak nie one to co do 400zl!!?

p.s może ktoś ma te Tagi,szczególnie 80-dobre opinie,lepsze to od voice krafta??,bo te kody sw-jedni uwielbiają mówią ze od tej kody sw1000 zaczyna się sprzęt,inni że buczy,trzeszczy strzela,nie mam zamiaru się z tym bawić.
    loster2
    Level 9  
    To może DIY do 350zł.Gotowy panel,głośnik,dechy,bas refleks,okleina itp + wysyłki.
    fenek 1975
    Level 14  
    Mam subwoofer VK 880. Szczerze mówiąc nie jestem z niego zadowolony. Ten subwoofer przy niektórych tonach po prostu buczy. Tylko kolumny stereo VK grają jako tako.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Również szedł bym w kierunku dobrych monitorków i wzmacniacza.
    loster2
    Level 9  
    Za 350 zł,to dostane tylko używane,a i tak monitorki nie załatwia mi takiego basu jak w subie.Monitorki tak,ale gdy chodzi tylko o bass to się nie opłaca.
    Może diy jakiś zaproponujecie,wiecie jakie wymagania i pokój oraz budżet.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    W 13m2 takie np Tannoye M2 zapewnią sporo basu, u mnie w 15m2 na ciut większych monitorach basu jest dużo.
    naprawdę warto dozbierać na lepsze kolumny.
    LysyOsw
    Level 26  
    Czy takie Tannoye w 13 metrach potrafią zagrać takim basem, że ściana drży?
    Chętnie odsłuchałbym jak grają takie monitory, może wtedy zmieniłbym moje mega wielkie maestro na monitory, ale w ciemno boję się takowe kolumny kupować, gdyż lubię czasem przykręcić gałkę.
    Czy monitory się do tego nadają?
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Nie "katowałem" nigdy tych Tannoi tak bardzo, ale testowałem wiele innych monitorków, i w pomieszczeniach do 15m2 większość radziła sobie bardzo dobrze, stawiając np. je na biurku w odległości ok 1m od miejsca odsłuchowego bas czuć na ciele, a długo tak nie posiedzisz z podkręconą gałką głosności, daje po uszach ostro. Ustawiając kolumny na meblach za miejscem odsłuchowym również basu nie brakuje, w pokoju jest głośno i to bardzo.

Wszystko tylko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem bas, dla jednych to pęd powietrza którego nie słychać ale trzęsie szybami (25-30Hz).