Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat 99 1,9 tdi 115 ajm kopci na niebiesko,bierze olej

mir977 21 Jan 2012 19:38 7313 4
    mir977
    Level 10  
    Witam mam taki problem, auto jak w temacie kopci mi na niebiesko,choć niezawsze niewiem czemu.Dzis rano sprawdzalem olej(zawsze sprawdzam w tym samym miejscu),zazwyczaj jeżdze spokojnie(niektórzy jednak piszą ,,że Tdi czasami trzeba przegonic).Jak zawsze daje mu pare minut, żeby sobie pochodzil jak go odpale,po jakims czasie wsiadlem i pojechalem ,po czasie jak zlapal 90 stopni postanowilem docisnac pedal , no i patrze w lusterko a z tyłu niebieski dym.Zrobilem dzis ogólnie jakies 50 km takiej ostrj jazdy,auto już dawno wystygło patrze na bagnet a tam jak wczesniej byl stan to teraz troszke ponad min. dolałem jakieś 0,15 litra.Nie jestem fachowcem ale niedawno czyścłem kierownice w turbinie.Po dzisiejszej akcji coś mnie pociagneło odkręcilem rure od IC no i polecial olej.No i teraz niewiem czy to turbina tak przepuszcza czy silnik do remontu(dodam ,pali na dotyk chodzi rowno, chociaż czasami mam wrazenie że niby ciagnie ale nie tak jak powinien).Jak go kupiłem(a niedawno)byłem na kompie i mechanik powiedzial,że wszystko ok.To tyle. A moze sprawdzic cisnienie na cylindrach?Doradzcie co mam dalej z tym fantem zrobić?
    julian1505
    Level 11  
    Witaj, jeśli w rurze od IC jest olej to jest to wina turbiny, nie jest to ciekawa sprawa, ponieważ w większej ilości może a nawet na pewno namiesza i to ostro.
    mir977
    Level 10  
    Podejrzewam ,że gdzies ze 100ml dokładnie niepowiem ale postawiłem go spadkiem do IC i troche to sciekało plama na podłodze sie zrobiła.A co do kopcenia to jak pisałem,że niecały czas kopci.