Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża PANASONIC AK-520 nie działa obsługa z pilota

21 Sty 2012 20:34 2898 9
  • Poziom 16  
    Witam,
    mam problem z wieżą Panasonic AK-520, mianowicie przestała działać obsługa z pilota, tzn, raz działało raz nie teraz kompletnie nic. Nie mogę znaleźć serwisówki do tego modelu, zasugerowałem się modelem AK-320 i wymieniłem odbiornik podczerwieni na model RCD37142TC5 jednak dalej nie działa. Mógłby ktoś podać jaki konkretny model odbiornika podczerwieni tam siedzi lub podesłać serwisówkę?
    Uprzedzam pytanie, na wylutowanym odbiorniku podczerwieni nie da się odczytać symbolu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    A jesteś pewien ze to wina odbiornika podczerwieni a nie pilota.
  • Poziom 16  
    pilot jest ok na 100%
  • Poziom 10  
    A może spróbuj wymienić baterie w pilocie.
  • Poziom 34  
    A sprawdziłeś czy dochodzi napięcie do odbiornika, czy masz oscyloskop, jeśli tak to zobacz czy jest przebieg na odbiorniku jak naciskasz guzik na pilocie.
  • Poziom 16  
    Wlutowałem ponownie stary oryginalny odbiornik i wieża zareagowała na pilota, jednak nie za każdym razem, ma jakby takie zawieszki tzn chwile działa chwile nie itd pilot sprawny bo sprawdzałem drugim.
    Pojawił się drugi problem gdyż nie działa regulacja głośności z panelu z impulsatora, przejrzę schemat od AK320 może coś znajdę
  • Serwisant
    Poszukaj postów o naprawie impulsatora (encodera).To typowe uszkodzenie.
  • Poziom 21  
    Żeby sprawdzic w prosty sposób pilota wez aparat lub telefon z aparatem i skieruj pilota w stronę aparatu i naciśnij obojętnie jakiś przycisk na pilocie i będzie widac jak dioda nadawcza w pilocie będzie świecic to jest najłatwiejszy sposób na sprawdzenie że pilot jest sprawny.
  • Poziom 16  
    bardziej się boje, że mogłem coś spier..... podczas rozbierania, złamać jakąś taśmę łączącą, nie potrzebny pośpiech;) jutro dam znać co i jak.
    Dzięki kolegom radiogaga i btomko za sensowne wypowiedzi, bo reszta widzę, że generalnie ma problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu pisanego ;)