Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy RAM i ...błąd ochrony windows

26 Lut 2003 19:19 1975 14
  • Poziom 10  
    Witam!
    Wymieniłem ostatnio RAM i po załączeniu kompa (win98) zawsze ukazuje się komunikat - błąd ochrony windows , zrestartuj komputer i.t.d.
    Sprawdzałem pamięć programami Memtest86 i DocMemory ale nic nie pokazały to chyba jest ona sprawna.Może jednak nie na pewno.Jak to jednoznaczne sprawdzić ? Dodam , że jest to PC100 128M.Sprawdzałem ją na kilku płytach i wszędzie to samo. :oops:
  • Poziom 17  
    Jeżeli nie masz innej pamięci na podmianę to spróbuj zacząć instalować system (obojętnie który Widows) na nowo. Jak na początku instalacji wyrzuci błąd ochrony, to na bank pamięć jest uwalona lub nie pracuje z Twoją płytą główną. Zdarza się to często przy nie firmowanych kościach. Kup Kingstona, nigdy nie miałem reklamacji.
  • Poziom 19  
    prawdopodobnie jest uszkodzona, wyłącz w BIOS'e opcję QUICK TEST i zobacz jak się zachowa test pamięci przy starcie komputera.
  • Poziom 10  
    Na innej kości płyta chodzi normalnie.W tym wypadku instalowałem tylko przy włożonej nowej kości .Komp sypał się zaraz po nowej instalacji.Kość jest oczywiście niefirmowa.Na płycie nie mam ustawień pamięci - ECS K7SEM uproszczony BIOS.Może jest jakiś zmodyfikowany BIOS do tej płyty , który miałby opcje Advanced BIOS Setup ?Jeśli chodzi o test pamięci w BIOS-ie to pokazuje że wszystko jest o.k.
  • Poziom 25  
    najprościej uruchomić WIN98 w trybie awaryjnym ,jeśli kość jest poważniej uszkodzona będzie na początku stosowny komunikat.
  • Poziom 15  
    Spróbuj w BIOS-ie pozmieniać ustawienia dotyczące pamięci (np. CAS Latency Time, itp. - opcje zależne od producenta i wersji BIOS-a).
  • Poziom 39  
    :arrow: ormin zostalo napisane ze ta plyta ma tylko uproszczony BIOS tzn. nie matych funkcji o ktrorych piszesz w tym Biosie aktywnych (jezeli wogole sa). Niestey plyta ECS moim zdaniem nie nalezy do najlepszych plyt. Co do pamieci jak pisales ze i na innych jest to samo to masz uwalona pamiec i nic nie zrobisz z tym.
  • Poziom 15  
    :arrow: Racja Richi - przeoczyłem słowo "uproszczony".
  • Poziom 23  
    Też miałem podobny problem w nowo złożonym kompie z P4. Pomogło przełożenie pamięci do innego gniazda. W pierwszym cały czas wyskakiwał błąd ochrony lub system się wywalał przy ładowaniu.
  • Poziom 21  
    Jak wyżej.
    Mimo wszystko w ECS'ach są też jakieś ustawienia pamięci. Zasadniczo płyty tej firmy miewają problemy z ustawieniami wyższymi niż normal. Niewykluczone ,że sama kość pamięci jest kiepskiej jakości lub uszkodzona. Czasem niektóre płyty mają problem ze współpraca np. z pamięciami dwustronnymi . Ja na twoim miejscu po prostu się zbytnio nie męczył i udeżył od razu do serwisu żeby wymienili na inny egzempaż.
  • Poziom 11  
    Często jest tak że pamięci (szczególnie "no name") nie chcą pracować w konkretnej konfiguracji komputera i nic na to nie poradzisz. Możesz spróbować obniżyć timingi pamięci i jeżeli to pomoże możesz być pewny że jesteś ofiarą takiego przypadku jak opisałem na początku.
  • Poziom 28  
    Miałem dokładnie to samo i do 5 fachmanów jeździłem. Wyszedłem ze sformatowanym dyskiem, zresetowanym biosem i pozmienianymi taśmami dysków. Okazało się, że niektóre płyty po prostu nie zobaczą więcej RAMu, niż jest to gdzieś we flakach ustawione.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc i porady ! Sprawdziłem przez ten tydzień chyba wszystkie ale ponieważ zwichy były ustawiczne pozostało mi ją wymienić co dziś zrobiłem . Nowa działa już bez problemowo . Jeszcze raz dzięki , mogłem sie czegoś nowego dowiedzieć i wypróbować .
    Pozdrawiam . :wink:
  • Poziom 12  
    Moje kingstony też nie chciały chodzć przy włonczonym top perfomance na ga7vaxp. Co dziwniejsze bez problemu chodziły na 400 MHz ale wydajność w sandrze miały mniejszą jak były ustawione na 333 MHz
    ostateczne działają na 288 i cl 1.5
  • Poziom 27  
    ja kiedys miałem taki problem, gdy sie gryzly kosci (jedna dwustronna, druga jednostronna)