Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 - buzzer świateł i oświetlenie wnętrza

Free Voice 21 Sty 2012 21:10 6696 4
  • #1 21 Sty 2012 21:10
    Free Voice
    Poziom 2  

Witam.
    Na wstępie tłumaczę, że problem mam podobny do opisywanego w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2191274.html szczególnie post nr 3 użytkownika "hakers_95" pasuje do mojego problemu.
    Lecz tam nie mogłem się "podpiąć", bo forum podaje, że temat zamknięty.

Do rzeczy: w moim Passacie niedawno przestał działać buzzer sygnalizujący pozostawione światła oraz nie zapala się oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi kierowcy. Usterki te występują tylko przy otwieraniu drzwi kierowcy, przy otwieraniu np. drzwi pasażera z tyłu - oświetlenie zapala się. Dodam, że np. wyjęcie kluczyka ze stacyjki po zgaszeniu silnika natychmiast załącza oświetlenie wnętrza, tak samo wszelkie inne drzwi, niż kierowcy, zapalają lampki. Problem z buzzerem i ośw. wnętrza jest tylko przy drzwiach kierowcy. Centralny zamek działa normalnie, el. szyby też. Słyszałem co nieco o mikrostykach, lecz nie wiem, gdzie dokładnie są one umieszczone. W zamku drzwi? Zastanawiałem sie przy tej okazji, gdzie wogóle jest włącznik uruchamiający ośw. wnętrza po uchyleniu drzwi - coś jak styki w słupkach w starszych autach.
    Nie jestem może jakimś biegłym, ale zupełnym laikiem też nie. Problem w tym, że moje wcześniejsze pojazdy nie były okraszone elektroniką w tym stopniu, co B5. O ile w poprzednim moim Passacie B3 mogłem sobie w zasadzie większość rzeczy zrobić sam, o tyle w B5 nie chcę grzebać bez przygotowania.
    VW Passat B5 '99
    Proszę o poradę, co, gdzie szukać i co zrobić.
    Z góry dziękuję za pomoc.

1 4
  • #2 21 Sty 2012 21:14
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Free Voice napisał:
    Słyszałem co nieco o mikrostykach, lecz nie wiem, gdzie dokładnie są one umieszczone. W zamku drzwi?

Tak, i tu właśnie szukaj - w kasecie zamka :)

2
  • #3 21 Sty 2012 21:21
    Free Voice
    Poziom 2  

Hmm, a jak się zabrać za demontaż zespołu klamki zewnętrznej? Jak sie dobrać do tych styków? Demontaż tapicerki? (czyli rzekłbym - klasycznie?)

p.s. pamiętam, że dziś, przy otwieraniu drzwi, klamka wyślizgnęła mi się z ręki, skutkiem czego szarpnąłem nieco za klamkę i wypuściłem klamkę z trzaskiem - wtedy "jednorazowo" zadziałało oswietlenie... po otwarciu drzwi kolejny raz, przestało znów...

0
  • #4 21 Sty 2012 21:29
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Free Voice napisał:
    Demontaż tapicerki? (czyli rzekłbym - klasycznie?)

Tak.

2
  • #5 21 Sty 2012 21:41
    Free Voice
    Poziom 2  

Dziękuję za zainteresowanie problemem. Poczekam na bardziej wiosenną aurę i zajrzę w zamek. Możesz mi podpowiedzieć, co tam najpierw robić? Czyścić, lutować?

Moderowany przez robokop:

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi. Zamykam.

1