Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAVCOMM TK-890 czy WOUXUN KG-UV6D

21 Sty 2012 21:43 10091 25
  • Poziom 12  
    Jak w temacie, prośba do użytkowników nowego Wouxuna o opinie i różnice między tymi radiami.
    Navcomm jest już znany na rynku, a o tym modelu Wouxuna jest niewiele. Jedno i drugie gwarancja 3 lata. Co dodano i zmieniono w tym radiu? Czy ma jakieś bardzo przydatne funkcje których nie ma Navcomm. Navcomm jest droższy o około 30zł i dają pozwolenie na dwie częstotliwości, co w moim przypadku jest ważne bo nie posiadam licencji a chcę działać legalnie. Obecnie posiadam Baofenga i antenę Radmor (pałka) na 2m ale prawnie nie mogę z niej korzystać. Proszę ludzi którzy mieli okazję testować te radia o wypowiedz.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    ...
    W KG-UV6D poprawiono niektóre kosmetyczne wady Wouxuna KG-UVD1P (patrz Brandy: NAVCOMM TK-890, Midland CT-790, Wouxun KG-UV2D [China Eksport do Europy], KG-UV3D [China Eksport do USA]) dodatkowo w cudowny sposób rozszerzono ilość komórek pamięci ze 128 do 199. Chwilowo brak softu do rozszerzenia zakresu ponad pasma 144-146 i 430-440 MHz.
  • Poziom 12  
    Na aukcjach KG-UV6D u niektórych sprzedawców jest rozblokowany. Ale jeżeli kolega twierdzi że to tylko kosmetyka to zdecyduje się chyba na Navcoma z pozwoleniem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Zamówiłem i czekam. Jeżeli poczytałeś powyższy link to wiesz, że to ta sama radiostacja co Wouxun i ma dobre opinie. Jeżeli nie posiadasz licencji to bierz i się nie zastanawiaj.
  • Poziom 32  
    ...
    Spróbuj, nie zapomnij podać swoich danych osobowych ;-)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    260377 napisał:
    Jeżeli nie posiadasz licencji to bierz i się nie zastanawiaj.

O jakiej Tu LICENCJI jest mowa. :?:

Wiadomo jest, że zakup Radia NAVCOMM umożliwia pracę na tylko dwóch kanałach - zgodnych z Zaleceniami/Prawem - a i również wiemy, że TK-890 jak i KG-UV6D ma możliwość pracy na "innych częstotliwościach" - więc nie oszukujmy się, że "będziesz pracował" poprawnie. :!:

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Doczekałem się przesyłki i testuję to radio, ale jedno mnie martwi i tu pytanie do użytkowników Tk 890. Jest krok 12,50 K i startując np. od 446,000 idzie dobrze, ale jeżeli ustawie przypuśćmy kanał 3 PMR 446,03125 ustawie krok na 12,50 to po przełączeniu wchodzi na 446,050 i już dalej idzie co 12,50 po prostu nie z każdej częstotliwości chce startować. Przy ustawieniu kroku 12,50 nie można nawet wklepać 446,03125 . Na kroku 6,25K jest wszystko ok. Czy to normalne w tym radiu czy może coś w menu trzeba przestawić?
  • Poziom 32  
    ...
    Jeszcze nie ma ogólnie dostępnego softu do poszerzenia zakresu w UV6D, a KG-UV Commander nie obsługuje UV6D.
    Soft do programowania UV6D nie gada z UVD1P i pochodnych.
  • Poziom 32  
    ...
    Jeżeli tak twierdzą, to pewnie jakimś fabrycznym softem, który nie jest dla zwykłego śmiertelnika dostępny (czytaj: dostęp dla hurtowników/dystrybutorów), bo nie jest dostępny w Download na stronach Wouxuna.
  • Poziom 32  
    ...
    Nie, nie możesz - Chociaż występuje zjawisko wyższej konieczności, to jeśli cię licencja w kieszeni nie uwiera, to lepiej nie wyskakiwać przed szereg.
    Już niejeden samarytanin w taki sposób pozbył się licencji, bo nie ważne że komuś życie się uratowało, lecz ważne że bezprawnie nawiązało się łączność.
  • Poziom 32  
    ...
    Komfort psychiczny bycia ponad sztucznymi barierami.
    Nie każdy kupujący TRXa to radioamator. Niektórzy wolą w pracy korzystać ze swojego prywatnego sprzętu, niż ograniczać się sprzętem służbowym z małą ilością pokręteł i przycisków.
  • Poziom 9  
    Posiadam od grudnia TK-890 z imienną licencją NAVCOMMA i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Z minusów to szkoda, że moc tego radia można ustawiać jedynie na 0.5W lub 5W. Nie ma możliwości ustawienia np 1W, ale ja w sumie nie o tym....
    Czy któryś z kolegów orientuje się może jak zmienić kolor podświetlenia w tym modelu??? Przewertowałem instrukcję, ale nie mogę znaleźć wzmianki na ten temat...
  • Poziom 2  
    6d jest taki sam jak 2d tylko że ma przycisk szybkiego dostępu do przemiennika