Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm seo perfect i prealarm z czujnika mikrofalowego proxima

21 Sty 2012 23:10 2282 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Zainstalowałem dzisiaj w astrze G kombi alarm Seo perfect z czujnikami ultradźwiękowymi i syreną dynamiczną 20W BS-48. Chcę założyć jeszcze czujnik mikrofalowy jednostrefowy Proxima żeby pełnił funkcję prealarmu bo ma taką możliwość tylko niewiem gdzie go podpiąć i które kable. jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Seo Perfect nie posiada wejścia na czujnik prealarmowy. Możesz podłączyć równolegle do ultra, wówczas alarm będzie wyzwalany momentalnie w momencie naruszenia strefy cz. mikrofalowego. Możesz jeszcze spróbować tak. Mianowicie zasilanie mikrofali podpiąć równolegle z zasilaniem ultra. Wyjście z mikrofali bezpośrednio na brązowy przewód w syrenie (wyzwalanie minusem). Ma to taką wadę, że syrena będzie wyła tak długo jak jest na wyjściu czujnika masa. Jeśli impuls z czujnika będzie o długości 1s, to syrena po wyzwoleniu czujnika tak będzie wyła. Jeżeli jest możliwość nałożenia na siebie przez kolejne wyzwalanie czujnika raz za razem impulsów, może to być parę sekund. Jeśli jest funkcja prealarmu w alarmie, wtedy elektronika alarmu ogranicza wyjście na syrenę do czasu rzędu milisekund. I mamy efekt pikania syreny, a nie regularnego wycia jak opisałem wyżej. Musisz sam sprawdzić jak się zachowuje czujnik w połączeniu z twoją syreną. Jeśli by było tak jak opisałem, to czy warto mieć taki prealarm, ponieważ na dłuższą metę może to być uciążliwe jeśli stawiasz samochód w zatłoczonym mieście. Częste pobudzanie alarmu może prowadzić do tego, że ludzie znający twój samochód będą dla zabawy lub złośliwie pobudzać strefę zewnętrzną co w konsekwencji może doprowadzić do znieczulicy w wypadku prawdziwego pobudzenia np. przy odkręcaniu kół.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Czujnik mikrofalowy PROXIMA dedykowany jest do pracy z systemem alarmowym.

* Reaguje na ruch w jednej strefie kontrolowanej.
    * Może być stosowany jako czujnik wewnętrzny - np. zabezpiecza wnętrze pojazdu,
    * lub jako czujnik zewnętrzny - ostrzegający - funkcja prealarmu.

A czy jest możliwość podpięcia tego czujnika mikrofalowego jako prealarm w przypadku jeżeli syrena ma własne zasilanie a w instrukcji piszą tak:

2.2. Jeżeli czujnik ma pracować z syreną z wejściem LASERLINE ( specjalne wejście
    na które trzeba podać modulowany sygnał masy ) wówczas należy również
    należy wykorzystać wyjście z aktywną masą - i wybrać rodzaj sygnału ostrzegającego.
    2.3. Jeżeli czujnik ma pracować z syreną używaną przez system alarmowy (bez
    własnego zasilania
    ) wówczas należy wykorzystać wyjście z aktywnym plusem.
    Ponieważ wówczas syrena zasilana jest napięciem 12V przez szeregowy wewnętrzny
    rezystor 200 Ohm sygnał ostrzegający jest dyskretny i zależy od użytego
    modelu syreny. Przy pracy z ostrzeganiem dioda LED świeci kolorem zielonym.

jeżeli jest możliwość podpięcia to jak?
  • Poziom 9  
    Ale które kable gdzie podpiąć? równolegle pod czujnik ultradźwiękowy czy jak? syrena ma własne zasilanie więc chyba +12V jej już nie podam z tego czwartego kabla. ja już zgłupiałem i sam nie wiem co i jak mam podpiąć więc jeżeli ktoś mógłby mi to powoli wytłumaczyć to byłbym wdzięczny

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Syrena z własnym zasilaniem zazwyczaj ma 4 wyprowadzenia:
    czerwony +12V,
    czarny masa,
    biały wyzwalanie +12V,
    niebieski wyzwalanie masa.
    Właśnie pod niebieski przewód podłącz wyjście podające masę czujnika mikrofalowego.
    pawnosz napisał:
    należy wykorzystać wyjście z aktywną masą
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czujnik mikrofalowy proxima ma 3 kable: biały, zielony i niebieski. Wie ktoś z Was może który to +12V, aktywna masa i ta po uzbrojeniu?