Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch

1szuwar 21 Sty 2012 23:27 2017 7
  • #1 21 Sty 2012 23:27
    1szuwar
    Poziom 13  

Witam, posiadam gramofon ELTA art.no. 2970 z USB/SD/MP3 Rekorder , posiada on tylko wejście "AUX IN" i wbudowane głośniki, czy jest możliwość dorobienia wyjścia, tak aby podłączyć pod wzmacniacz poprzez AUX ? ewentualnie przerobienia AUX IN na OUT, nie jestem fachowcem, i prosiłbym o w miarę czytelne podpowiedzi :)

Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch

0 7
  • #2 22 Sty 2012 02:00
    Sting
    Specjalista - kamery

Jest taka możliwość.
    Zależy to oczywiście od zastosowanych układów.
    Tak czy innaczej chodzi o koszty takiej przeróbki.
    Chmm myślę, że 250 lub 350 zł za wkład własny oraz poświęcenie czasu na zrozumienie co autor (chiński inżynier z Chin) miał na myśli nie powinno być wygórowaną kwotą. Trzeba by dodać do tego ze dwa miesiące czekania na rozpracowanie tego Chińczyka.
    Hmmm.

0
  • #3 22 Sty 2012 10:28
    1szuwar
    Poziom 13  

Czyli jak rozumiem gra nie warta świeczki ... sam gramofon to był wydatek ok 100 złotych jak pamiętam, podejrzewam, że nowy z wyjściem będzie tańszy niż przeróbka w kwocie o której napisałeś Sting ....
    Myślałem, ze jest możliwość podpięcia się zamiast głośników albo podobne prostsze rozwiązanie :) nie jestem zbyt biegły w elektronice wiec zapytałem ...

0
  • #4 22 Sty 2012 20:49
    cataractus
    Poziom 14  

"Ciekawa" ta Elta, zdjęcia trochę niewyraźne, ale czy ja tam widzę USB i slot na karty SD?
    Myślę, że urządzenie chociaż warto otworzyć, przy odrobinie szczęścia będziesz miał tam miejsce do podłączenia wyjścia słuchawkowego. Wtedy przeróbka będzie banalna.

W innym wypadku lepiej poszukać innego urządzenia.

0
  • #5 22 Sty 2012 22:04
    1szuwar
    Poziom 13  

Tak jest USB i slot na SD... możliwość zgrywania z płyt bezpośrednio na USB na mp3. W sumie po to kupiłem aby najlepsze bajki, a mam ich trochę zgrywać dzieciakom na kompa ...
    Postaram się rozkręcić niebawem i może doradzicie widząc środek :).

Rozkręciłem i zrobiłem fotki poglądowe na jednym ze zdjęć zaznaczyłem na czerwono wyjście 4 pinowe na głośniki ...

Proszę o ewentualne sugestie, jak można by było dodać wejście słuchawkowe, albo przerobić wejście AUX na wyjście :).

Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch Gramofon ELTA jak dodać/zrobić wyjście chinch

Nie pisz posta pod postem!
    Jak rozpoczynamy i kończymy zdania?
    Proszę poprawić!
    [_P_]

0
  • #6 05 Lut 2012 01:51
    Sting
    Specjalista - kamery

Te zdjęcia są przerażające. Absolutne pomieszanie z poplątaniem. Może kolega wyżej ma jakąś radę.

0
  • #7 06 Lut 2012 16:21
    cataractus
    Poziom 14  

Wygląda na to, że chińczyk nie przewidział w projekcie wyjścia słuchawkowego / wyjścia liniowego.

Można się ew. pokusić o odcięcie głośników, w ich miejsce kolega wstawia gniazdko i ma w ten sposób rodzaj prowizorycznego wyjścia słuchawkowego.
    Jeśli głośniki są słabe (ok 1-2W) i "końcówka mocy" równie słaba to powinno to w miarę grzecznie funkcjonować... chociaż to raczej barbarzyńskie rozwiązanie :)

Istnieje również spore ryzyko, że tak podłączone urządzenie może uszkodzić wzmacniacz, o którym kolega wspominał na początku.

Zabawę w szukanie sygnału, dorabianie dodatkowych wyjść itp. odpuściłbym sobie całkowicie bez w miarę fachowej wiedzy, bo sprzęt tego nie jest wart.

0
  • #8 14 Lut 2012 09:40
    1szuwar
    Poziom 13  

Myślę, że cataractus ma rację i zaniecham "modernizację". Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i chęci.

0