Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD packardbell silver - usb. da rade cokolwiek odzyskać ?

22 Sty 2012 02:31 1417 8
  • Poziom 13  
    Siema
    Mam wielki problem bo na dysku był projekt, który musiałem zdać w sumie w zeszłym tygodniu a jest to bardzo ważne do tego dochodzi masa zdjęć...
    Ale do sedna:
    Używałem dysku na 2 komputerach, na hdd była tylko jedna partycja w formacie FAT32 po pewnym czasie użytkowania (ponad rok) pojawiły się błędy więc postanowiłem poprzez skanowanie spod win xp usunąć błędy. Więc zapuściłem skan dysku na noc. Rano okazało się że po ok 1/4 pracy skan przestał działać i od tego problemu dysk jest jakby martwy.
    Próbowałem ruszyć przez hdd regenerator i nic, get data back i DMDE pokazują że jest bardzo wiele błędów, ale patrząc po tempie jakim odczytują dysk to nigdy się nic nie dowiem

Najwięcej ruszył testdisc wykrywa dysk ale nie wykrywa żadnej partycji. Kiedy daje na ANALYSE to najczęściej nie potrafi ruszyć ale kiedy już ruszy i przeskanuje go normalnie i głeboko to nie wykrywa partycji, tak sie zastanawiam czy w tym miejscy nie dać "create partition". Naprawa mbr przez ten program skutkuje błędem.

Partition magic 8 się nie włącza gdyś wywala błąd: partition table : bad

Chcąc sprawdzić SMART zainstalowałem program crystaldisk info ale on nie widzi dysku.
    Windows z początku nie widział dysku, choć ten był w "bezpiecznym usuwaniu sprzętu" a teraz dysk jest ale system wywala że dysk jest niesformatowany

Czy windows zniszczył mi dane? do tej pory dysk działał bez zarzutu a 3 miesiące temu wygasła gwarancja ;/ potrafi mi ktoś pomóc?
    Jeśli to tylko możliwe to proszę o rozwiązania bez potrzeby kombinowania z bootowalnymi cd czy pen drive'ami, nie mam napędy w kompie (padło dvd ;/)

screen z programu getdataback, próbowałem skanować w różnych częściach dysku i wywala taki błąd:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    system to winxp

Proszę o pomoc
    Pozdro
    Marek
  • Poziom 32  
    To nie Windows dorżnął ten dysk ale ty sam... Dysk miał problemy z działaniem i na dodatek zacząłeś go skanować. Teraz to pewnie nie da sie nawet zrobić kopii posektorowej. Nie podłaczaj tego dysku wiecej aby go nie dobić zupełnie.
  • Admin grupy komputery
    migol21 napisał:
    Na początek kolega przedstawi opinie wsparcia programów komercyjnych.

I do tego czasu temat zamykam.
    Jeśli autor zechce napisać opinię wsparcia technicznego płatnych programów, to proszę zgłosić to do moderatora celem odblokowania tematu.

Dodano po 47 [minuty]:

Otwieram na prośbę autora.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za odblokowanie tematu.
    Panowie, korzystałem z wersji trialowych programów płatnych ale nie to jest tutaj ważne.
    Pogodziłem się już z utratą danych... Stąd pytanie, czy da się ten dysk postawić do życia jako nowy czysty dysk? Wiadomo, format itp jestem laikiem ale bardzo ogarniętym jeśli mi ktoś napisze co i jak to sobie poradzę.. z dotychczasowej praacy z dyskiem wydaje mi się że testdisk jest bardzo dobrym narzędziem, może to za jego pomocą da się coś zrobić. Bardzo proszę o jakieś rady.

Rozumie że wina jest moja, sam uwaliłem sobie dane, ale skąd miałem wiedzieć ze głupi skandisk który ma błędy USUWAĆ zniszczył mi wszystkie dane na dysku? W sumie to wina windowsa nie moja. Jednego się nauczyłem, nigdy więcej FAT32 nawet na karcie pamięci 256MB ;)
    Pozdrawiam
    Marek
  • Specjalista HDD Recovery
    Dysk najprawdopodobniej uszkodzony fizycznie nadaje się do wymiany aby potwierdzić trzeba by mieć SMART bo jeśli nie jest widziany w BIOS to nie ma co już szukać.
  • Poziom 13  
    to jutro spróbuję dojść do SMARTA, tymczasem mam pytanie. Da radę coś testdisk-iem pokombinować? bo ten program dysk widzi. Przy podłączeniu do kompa dysk jest identyfikowany w "bezpiecznym usuwaniu sprzętu jest widoczny".
    W testdisku po przeskanowaniu w poszukiwaniu partycji jest opcja, create partition, ta opcja jest w jakimś stopniu użyteczna?
    Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 32  
    Przestań uparcie skanować dysk, bo tylko go dobijasz. Na początek SMART.
  • Poziom 13  
    Nie da się odczytać SMART-a, próbowałem programami:
    HDD Guardian
    Crystaldisk info
    Acronic Drive Monitor
    Active Hard Disk Monitor
    Activesmart 2.9
    żaden z programów nie obsługuje tego dysku usb. Może pomoże wyciągnięcie z obudowy i podpięcie pod kompa stacjonarnego? do tego musiałbym jakiś kabel kupić z tego co kojarzę.