Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podczas ładowania systemu Windows komputer się restartuje

Tredzio 22 Sty 2012 03:55 9607 4
 • #1 22 Sty 2012 03:55
  Tredzio
  Poziom 7  

  Witam wszystkich. Piszę chyba w właściwym dziale, jak nie, to proszę o przeniesienie tematu do właściwego działu. Piszę z prośbą o pomoc, ponieważ mi samemu już ręce upadają, ponieważ nie mogę sobie poradzić z problemem. Rozpiszę wszystko łopatologicznie, zaczynając od odrobiny historii.

  Mam w domu dwa komputery, jeden słabszy i drugi mocniejszy. Wróciłem sobie dzisiaj wieczorkiem do domu i obejrzałem film na słabszym komputerze. Kolega zaprosił mnie na parę partyjek w jedną grę więc naturalnie przeniosłem się na mocniejszy komputer, aby wygodniej mi się grało. Podczas kiedy ja używałem mocniejszego komputera, to moja kochana matula używała słabszego komputera. Wszystko pięknie, kończę grę w nocy i wracam do swojego pokoju z słabszym komputerem. I tutaj zaczyna się problem.

  Włączam go i komputer pyta mnie co wybrać:

  Cytat:
  Microsoft Windows Recovery Console
  do not select this [debugowanie włączone]
  Microsoft Windows XP Proffesional


  Naturalnie wybieram bramkę numer 3 i komputer zabiera mnie do kolejnej listy z której mogę co wybrać. Listy z Trybami awaryjnymi, ostatnią dobrą konfiguracją i normalnym uruchomieniem systemu Windows. Naturalnie wybieram ostatnią bramkę. Windows się ładuje i nagle podczas ładowania restartuje się sam komputer i tutaj się zaczyna koło. Ciągle to samo.

  Próbowałem włączać tryby awaryjne, żaden nie chce ruszyć. I przy każdej próbie komputer się restartuje. Próbowałem odpalać Microsoft Windows Recovery Console ale wyskakuje mi Blue Screen "UMOUNTABLE_BOOT_DEVICE 0x000000ED (0x82E89C08, 0xC0000006, 0x0000000, 0x0000000)

  I tutaj kończą się moje opcje.


  Gdzieś na forum przeczytałem, że może to być wina partycji i, że muszę użyć komendy fixmbr przy użyciu płytki z Windowsem. Spokoo. Wywaliłem chatę do góry nogami i Windowsa znalazłem. W BIOSie ustawiłem First Boot Device jako CD-ROM i włożyłem płytę do środka. Niby CD ROM się rozpędził ale instalka Windowsa się nie odpaliła i komputer próbował odpalić system Windows.

  Jestem całkiem pewny, że płytka służy do BOOTowania bo jest nawet podpisana markerem "BOOT".

  Używam Windows Xp Proffesional. Dowiedziałem się od matki, że komputer działał normalnie kiedy go używała i, że wyłączyła komputer przyciskiem POWER.

  Proszę o pomoc.


  EDIT:

  Chyba zmusiłem jakoś komputer aby uruchamiał z CD-ROM. Sprawdziłem jeszcze raz i dostałem komunikat: "BOOT FROM DISK FAILURE, INSERT COS TAM AND PRESS ENTER" Czy jakoś tak. To jednak chyba oznacza, że owa płytka z Windowsem jest już zbytnio uszkodzona? Stara już jest i trochę rys ma.

  -1 4
 • #3 22 Sty 2012 10:02
  bmserwis
  Poziom 36  

  Tredzio napisał:
  Chyba zmusiłem jakoś komputer aby uruchamiał z CD-ROM. Sprawdziłem jeszcze raz i dostałem komunikat: "BOOT FROM DISK FAILURE, INSERT COS TAM AND PRESS ENTER" Czy jakoś tak. To jednak chyba oznacza, że owa płytka z


  MHDD wypal na płycie i przetestuj dysk wrzuć też obraz z analizy SMART, wszelkie potrzebne informacje co do użytkowania programu znajdziesz na forum (podpowiem, najpierw SMART F8 i zrzut ekranu bądź zdjęcie, później analiza 2xF4).

  -1
 • Pomocny post
  #4 22 Sty 2012 12:48
  adorbelo
  Poziom 15  

  Włóż płytkę z xp i wybierz opcję naprawy w pierwszym menu po załadowaniu sterowników. W wierszu poleceń wpisz chkdsk /r.

  0
 • #5 22 Sty 2012 16:10
  Tredzio
  Poziom 7  

  Witam ponownie.

  Dobrałem się do innej płytki z Windowsem. Udało mi się odpalić instalację systemu i dobrać się do funkcji Naprawy obecnej kopii systemu. chkdsk /r pomógł i rozwiązał problem.

  Mam nadzieję, że ten temat pomoże innym osobom, które miały ten sam problem co ja.

  Serdecznie dziękuje za poświęcony czas i pomoc. ;-)

  0