Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell studio 1535 identyfikacja zasilacza

compix 22 Sty 2012 09:23 1648 0
    compix
    Poziom 17  
    Witam,

Posiadam laptopa dell 1535 PP33L.

Ładowarka oryginalna, działająca. Niestety z powodu częstego przenoszenia w torbie, tym samym zaginaniu kabla nie zauważenie zaczął pękać.

Pin dodatni zwarł się z pinem środkowym[sygnałowym], związku z czym dostał napięcie 19V. Normalnie tam jest ~ 2V. Po tym zdarzeniu, i po naprawieniu ładowarki, przestał ładować akumulator. Na początku myślałem że układ ładowania padł, ale zauważyłem że nie wykrywa ładowarki, co w della jest równoznaczne z zaprzestaniem ładowania, ot takie zabezpieczenie.

Wykluczyłem awarie ładowarki, podmieniając na 100% sprawną oryginalną, pasującą.

Gdy włożę akumulator, i podłączę laptop pod zasilacz, ten korzysta z akumulatora. Jeśli wyciągnę akumulator, pracuje stabilnie na zasilaczu. W biosie po prostu nie jest wykryty, i myślę że tutaj leży problem.

A tutaj mam pytanie, co jest odpowiedzialne za identyfikacje ładowarki w tym dellu?

Chyba tutaj gdzieś, kiedyś czytałem, o podobnym problemie, tylko w dellu 1525, i tam obeszło się to lutując to odpowiednich miejsc.

Zobaczyłem póki co wzrokowo płytę główną, i wygląda okej, nie ma nic podejrzanego, a przyglądałem się w miarę dokładnie. Myślę że tutaj większych uszkodzeń nie powinno być, tym bardziej że delle wstawały, i ładowały się dalej po takich zwarciach.

Pozdrawiam, i dziękuję góry za odpowiedź!