Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Eolo Mini - cały czas grzeją kaloryfery

22 Sty 2012 09:53 4389 13
  • Poziom 9  
    Witam,

mam problem z Eolo Mini, piec 2 funkcyjny rok prod. 2003.
    Od wczoraj na pozycji "woda" lub "woda +centralne" włączają się od razu kaloryfery i cały czas grzeją - nie bacząc na ustawioną temperaturę, po prostu grzeją na maksa - zauważyłem to jak w domu zrobiła się sauna, a ciśnienie na piecu prawie 3 bar - od razu wyłączyłem, powoli już puszczał zawór bezpieczeństwa.

Jednak gdy włączę wodę, to mikro wyłącznik zadziała i leci gorąca woda, a centralne jest odłączone. Po wyłączeniu wody centralne "jedzie dalej".
    Nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się, że zawór 3 drożny hydrauliczny i mikro wyłącznik są dobre. Nie mam koncepcji jak to naprawić.
    Proszę o sugestie, z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Wymień zawory, miałem podobny problem i pomogło.
  • Poziom 9  
    po dogłębnej analizie i testach doszedłem do wniosku, iż

zawór tzw. 3 drogowy oraz mikro włącznik są sprawne na 100%.

Prawdopodobnie przyczyna tkwi w automatyce, ale to już mnie przerasta.

Może miałby ktoś ciekawy pomysł jak to ugryźć ?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Wymień mikrowyłącznik pierszeństwa cwu.
  • Poziom 30  
    Wydaje mi się że masz uszkodzony czujnik temperatury kotła .
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Andrzej Justek napisał:
    Wymień mikrowyłącznik pierszeństwa cwu.

Na bank mikrowyłącznik.
  • Poziom 9  
    dziękuję wszystkim za sugestie, piec już zrobiony.

Okazało się,że mikro wyłącznik owszem jest dobry, ale zawilgocony i działał, ale nie do końca prawidłowo. Został porządnie wysuszony suszarką i śmiga "jak nowy".
    3 drogowy zawór powoli zaczynał się pocić i to było przyczyną zaciągania wilgoci.

Uszczelki wszystkie zostały wymienione, chociaż membrana w znakomitym stanie - dlatego m.in. woda działała prawidłowo, ale jak już było wszystko na wierzchu
    to wymieniłem cały komplet. Uwaga , po podwyżce w serwisie Immergas komplet uszczelek do tego zaworu / wersja z lepszą membraną/ kosztuje 150 zł netto !!!!

pozdrawiam i dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ile zapłaciłeś za remont zaworu 3d? (robocizna)
  • Poziom 9  
    100 zł - cena do przyjęcia, wolałem sam nie rozkręcać, żeby nie kupować w razie niepowodzenia całego.

]
  • Poziom 10  
    Witam, mam ten sam problem co w pierwszym wpisie. Gdzie mam szukać tego mikrowyłącznika i jak go oczyścić ?
  • Poziom 9  
    musisz odkręcić dół obudowy z przodu pieca / 2 śrubki/.

zobaczysz mosiężny zawór , a na nim nałożony czarny plastikowy w kształcie jakby podkowy przełącznik - raczej jest to jego obudowa . mocnym ruchem, ale żeby nie złamać wyciągniesz do góry, w środku jest mikro wyłącznik. wyciągnij, zdejmij maluteńką uszczelkę i susz długo suszarką, na koniec złożyć w odwrotnej kolejności.

jeżeli mikro wyłącznik był zawilgocony operacja musi przynieść pozytywny efekt.
  • Poziom 2  
    Witam

Posiadam Eolo Mini 24 s i mam identyczny problem - grzeje tylko wodę - no chyba ze recznie za pomocą kominerek przestawie iglice w zaworze 3d to grzeje wodę i c.o.. Wydaje mi się ze iglica chodzi cięzko ale tylko wydaje.
    Nie moge znaleść tego mikrowyłaczniaka.
    Zawór 3d mam taki
    Zawór trójdrozny HONEYWELL VCZMH6000E,siłownik VC6013ZZ00,kabel
    Czy ktoś wie co może być przyczyną :
    Siłownik ?
    zawór ?
    Mikrowyłacznik ?
    Gdzie w tym modelu znaleść mikrowyłacznik
  • Poziom 9  
    niestety nie potrafię pomóc, ponieważ nie wiem jak wygląda eolo mini 24s
  • Poziom 2  
    Witam
    Piecyk eolo mini , rok produkcji 2001 + sterownik Immergaz Euroster 2000.
    Objawy:
    CZASAMI, gdy program wyłączy sterownik ( słychać klik ), piec nie wyłącza się tylko zaczyna startować wentylator, pompa, zapala się palnik i zaraz gaśnie. I tak cały czas co kilkanaście sekund. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy sterownik przechodzi na program tzw. nocny ( ikona księżyca ).
    Przykład: rano załączył się i utrzymuje tmp. 21 st.C cały czas ( grzeje w cylku, włącza i wyłącza). Wieczorem o godz :2300 ma przejść na tmp. 19 St.C, sterownik wyłącza ( znika "wiatraczek" ) a piec wtedy zaczyna odpalać i gasnąć. Na dodatek gdy go przełączę na funkcję podgrzewania tyko ciepłej wody, nie reaguje i dalej odpala. Muszę go wyłączyć i po 15 min. wszystko jest OK. RESET nie pomaga. Za to ostatnią sobotę i niedzielę "przechodził " bez kłopotów.
    Może ktoś zdiagnozować co jest grane????
    z góry dzięki