Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Router do Multimedia Polska

22 Sty 2012 10:38 18206 33
  • Poziom 10  
    Witam Mam Internet z Multimedia Polska ?

Chcę zakupić Router z WI-FI

Będzie jeden podłączony przez kabel czyli do mojego stacjonarnego.
    A do drugiego przez sieć Wi-fi Ponieważ jest to laptop.

Jaki Router mi polecacie ? poniwaz każdy z znajomych mowi że łatwy w konfiguracji i bardzo dobry jest ten .

TP-LINK TL-WR841N ROUTER WIFI 300Mbps

Jeżeli polecacie mi inny tańszy pokażcie linki i powiedzcie czy konfiguracja też jest prosta ?

Z góry dziękuje za pomoc i oceńcie czy będzie dobry jeżeli polecacie inne zapodajcie linki albo wypowiedzcie się
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 26  
    Nie podawaj linków do allegro bo zaraz doniosą.

Jak już na allegro to poszukaj modelu Zyxel P-320W,
    widzę że stoi za 36,99 PLN więc trochę taniej...
  • Poziom 10  
    jakie jeszcze Routery polecacie piszcie.
  • Poziom 26  
    Zyxel wg. mnie lepsza firma niż TP-LINK, poza tym prawie 3 x tańszy ( no ale używany ). Inna sprawa że jeżeli chodzi o konfigurację to TP-LINK ustawia sie w 30 sekund :)
    Poza tym jeżeli chcesz konkretny typ to musisz coś więcej o wymaganiach napisać, jakie masz łącze, czy nowy czy używany, czy ma mieć QoS, menager pasma itp...
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 39  
    geniusm napisał:
    poszukaj modelu Zyxel P-320W

geniusm napisał:
    Zyxel wg. mnie lepsza firma niż TP-LINK

W przypadku tego zyxela to nie dorasta do piet temu TL-WR841N tp-linkowi
    brzozaa2 napisał:
    Jeżeli polecacie mi inny tańszy pokażcie linki i powiedzcie czy konfiguracja też jest prosta ?

Tańszy np TP-Link TL-WR741N, co do konfiguracji jak nie znasz podstaw konfiguracji to nawet najprostsze menu nic ci w tym nie pomoże
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    Cytat:
    W przypadku tego zyxela to nie dorasta do piet temu TL-WR841N tp-linkowi

No przecie napisałem że FIRMA a nie model, poza tym porównujesz modele z których jeden jest 3 x droższy od drugiego i stwierdzasz że ten droższy jest lepszy...

Ja osobiście wolałbym Zyxela, może i mniej funkcji ale to solidny sprzęt. I tańszy.

Cytat:
    Wystarczy najtańszy router z funkcją klonowania MAC.

W multimedii to niepotrzebne. Przynajmniej nie wszędzie...

Cytat:
    Multimedia daje łącza po kablu koncentrycznym (wyjście z modemu na RJ-45) lub po kablu tel. (wyjście na RJ-11) i wypadałoby to określić w pierwszym poście.

Nie ma znaczenia o ile wyjście jest na RJ45, chyba że klient ma jeszcze poczciwego Speedtouch-a 330 ...
  • Poziom 39  
    geniusm napisał:
    No przecie napisałem że FIRMA a nie model, poza tym porównujesz modele z których jeden jest 3 x droższy od drugiego i stwierdzasz że ten droższy jest lepszy...

To na jakiej podstawie sądzisz że firma jest lepsza i gdzie napisałem że cena jest wyznacznikiem jakości ?
    Do żadnego Zyxela nie wgrasz alternatywnego oprogramowania typu DD-WRT czy OpenWRT co ogranicza jego możliwości i to sporo, co do ceny to porównywanie ceny używanego z nowym mija się z celem, tak samo proponowanie starego routera
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Do żadnego Zyxela nie wgrasz alternatywnego oprogramowania typu DD-WRT czy OpenWRT co ogranicza jego możliwości i to sporo

Jak napisałem nie wiemy jakie wymagania ma autor bo ich nie podał.
    Do zwykłego podziału neta w zupełności wystarczy Zyxel. Co mu po ogromej ilości funkcji i możliwości skoro ich nie wykorzysta bo nie będzie potrzebował tudzież nie będzie umiał ich wykorzystać ( sam napisał że potrzebuje czegoś prostego ).

Cytat:
    To na jakiej podstawie sądzisz że firma jest lepsza

Chociazby po tym że gdy Zyxel produkował jedne z najlepszych modemów PSTN to o TP-Linku jeszcze wróbelki nie śpiewały... Chociażby po tym że Zyxele pracują latami a w TP-Linkach kondensatory w przetwornicy wysychają jak afrykańskie rzeki w porze suchej...
  • Poziom 39  
    geniusm napisał:
    Jak napisałem nie wiemy jakie wymagania ma autor bo ich nie podał.

To nie znaczy że proponowanie starego routera G jest dobrym pomysłem, byl dobry ale pare lat temu
    geniusm napisał:
    Do zwykłego podziału neta w zupełności wystarczy Zyxel

Do zwykłego podziału to wystarczy każdy router nie tylko Zyxel

geniusm napisał:
    Co mu po ogromej ilości funkcji i możliwości skoro ich nie wykorzysta bo nie będzie potrzebował tudzież nie będzie umiał ich wykorzystać ( sam napisał że potrzebuje czegoś prostego ).

A to ze może sie nauczyć z czasem i router kupuje sie na lata nie wiadomo co będzie potrzebował za pół roku czy rok, a różnica w cenie jest znikoma, wydatek 80zl tez nie jest duży
    geniusm napisał:
    Chociazby po tym że gdy Zyxel produkował jedne z najlepszych modemów PSTN to o TP-Linku jeszcze wróbelki nie śpiewały... Chociażby po tym że Zyxele pracują latami a w TP-Linkach kondensatory w przetwornicy wysychają jak afrykańskie rzeki w porze suchej...

Mylisz sprzęt przeznaczony do domu z tym dla firm, to że zyxel ma większy staż nie znaczy że jest lepszy, a mnie tp linki chodzą również latami, czy to u mnie w domu, firmie czy u klientów...
  • Poziom 26  
    Dobra, tyle bo się OT robi i się zaraz jakiś mod doczepi.
    Myślę że autor otrzymał odpowiedź na swoje pytanie, dopuki nie doprecyzuje nie ma sensu strzepic języka.
  • Poziom 10  
    Wiecie mi jest głownie potrzebny żebym np mogł korzystać z mojego lapka i czasem w telefonie z wi-fi. bo mam podstawowy Router z Multimedi no mam neta 6+ Mega.
    No a moge np. ? podczas gdy nie korzystam z lapka ? zeby cala predkosc byla na stacjonarnym ? a gdy korzystam z lapka predkosc dzieli sie na pol no i wiadomo telefon tam za duzo nie potrzebuje tylko czasem bym z niego korzystał wybaczcie ale już jestem i będe Aktywny ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dobra Sorry już podaję Mam Modem Z tyłu jest napisane .
    1 port ADSL 2 / 2+ Router
    On jest cały biały z napisem Multimedia.
    podłączony Do kompa za pomocą kabla Eternet Pod kartę sieciową i oczywiscię ma on zasilacz.
    jeżeli będzie potrzeba zrobie foto.
  • Poziom 39  
    Wiec potrzebujesz router z złączem DSL czyli te które zostały wymienione w tym wątku
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    hmm Podeslałem tobie na pw ? a modelu to nie ma podanego tylko to co napisalem...
    aaa i numer w razie pomocy technicznej do multimedi. wiecej nic nie ma na nim ;(
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    To jest modem samodzielny kupujesz router i w nowym routerze klonujesz mac i ustawiasz Dynamic IP
  • Poziom 10  
    TP-LINK TL-WR340G 54Mbps router WiFi

czy

a czy te modele z allegro były by dobre ?

Napiszcie doradzcie ? chyba ze inne lepsze?
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    brzozaa2 napisał:
    a czy te modele z allegro były by dobre ?

Napiszcie doradzcie ? chyba ze inne lepsze?

Tak bedą dobre, jak masz mało kasy kupuj:
    brzozaa2 napisał:
    TP-LINK TL-WR340G 54Mbps router WiFi

Jak więcej to:
    brzozaa2 napisał:

Bo przyszłościowy z czasem możesz mieć szybszego neta i będzie jak znalazł
  • Poziom 10  
    a więc wielkie dzięki wybiore ten przyszłosciowy ;]
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    jurek.adam napisał:
    Zanim autor zacznie kupować przyszłościowy sprzęt proponuję się upewnić, czy ma w ogóle warunki techniczne na szybsze łącze i do kiedy ma obecną umowę na te skromne 6Mb/s.

A kto powiedział że w przyszłości nie będzie miał innych możliwości podłączenia internetu albo juz teraz ma, czepiasz się z tym najtańszym, a różnica w cienie jest znikoma wiec lepiej kupić lepszy niż ten gorszy bo tak jak pisałem różnica jest nie duża
  • Poziom 10  
    narazie cenowo stać mnie na 6 MB ;] no ale ogolnie łaczę jak sciagam z torrentów czy coś maxymalne osiągi mam 8.5 Mega tak samo jak na na speedtescie ale umowa podpisana na 6+ MB ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    no tak zaraz sprawdze ;)

Dodano po 2 [minuty]:

NOWOŚĆ TP-Link TL-WR740N WiFi 150Mbps

zakupie ten no bo do 150 Mb a roznica ten co 54MB kosztował 54 ten 59 wiec ten moge spokojnie ;)
  • Poziom 39  
    jurek.adam napisał:
    Nie trzeba wróżyć, wystarczy sprawdzić parametry linii, żeby się przekonać, czy w ogóle jest sens zakupu jakiegokolwiek przyszłościowego routera:

Czytaj z zrozumieniem
    Bródka napisał:
    A kto powiedział że w przyszłości nie będzie miał innych możliwości podłączenia internetu

jurek.adam napisał:
    Nawet jak mu cudem pójdzie 20Mb/s, to i tak router w standardzie G wystarczy.

Nie bądź taki pewny, to wszystko zależy od wielu czynników
    jurek.adam napisał:
    Jak lubisz przepłacać, to rób to ze swoich pieniędzy. Różnica pomiędzy najtańszym Zyxelem P-320W, a TL-WR841N nie jest znikoma, a wynosi kilkadziesiąt zł.

Nadal źle czytasz, bo nie porównuje sie używki z nówką bo cena będzie spora, ja tu porównuje różnice miedzy WR340, a WR741 i jak sam autor zaproponował droższy model można już wywnioskować że nie jest to dla niego duża kwota co potwierdza jego ostatni post
    jurek.adam napisał:
    Jak na razie autor ma łącze 6Mb/s po adsl w Multimedii, nic nie wspominał o zmianie operatora i dlatego twierdzę, że rozrzutność w tym przypadku jest bez sensu.

Tak jak pisałem Multimedia to nie jest jedyny operator...
    brzozaa2 napisał:
    zakupie ten no bo do 150 Mb a roznica ten co 54MB kosztował 54 ten 59 wiec ten moge spokojnie :wink:

Myślę że temat został wyczerpany...