Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm DT3K-MINI lub DT3-PILOT lub inny + rozbudowa o GSM

22 Sty 2012 11:44 1646 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu przed zakupem różnego rodzaju sprzętów korzystam z porad na tym forum i jeszcze się nie zawiodłem. Tym razem chciałbym wykonać prostą instalację alarmową z możliwością poszerzenia funkcjonalności o powiadamianie GSM.

Oto opis problemu:
    Mieszkam w kamienicy, w podwórzu znajduje się oficyna a w oficynie na piętrze komórka (schowek) na różne mniej i bardziej wartościowe rzeczy. Wejście do oficyny to stare drewniane drzwi z zamkami Yeti, gdzieś po drodze krata zamontowana przez sąsiada i drzwi do mojej komórki. Drzwi zwykłe, wewnątrzlokalowe, trochę wzmocnione. Komórka ma okno od podwórza (niestety nie widzę go z okien mojego mieszkania). Okno jest od wewnątrz zabite dechami, komórka spokojnie łapie sygnał.

Chciałbym zamontować prosty alarm z kontaktronem drzwiowym, jedną (w porywach dwiema) czujką ruchu. W przyszłości chciałbym dodać powiadamianie GSM (przyda się jak będę na urlopie). Do tego syrena, którą chcę schować gdzieś przy jednym z okien wychodzących na podwórze. To są stare drewniane okna o znikomej izolacyjności akustycznej. Dzięki temu zabiegowi alarm nie będzie się rzucał w oczy z zewnątrz a hałasu i tak narobi. Mam już obczajone takie miejsce, gdzie ewentualnemu złodziejowi nie przyjdzie do głowy szukać syreny i odłączyć jej przed próbą włamania. (nie wiem czy funkcja sabotażu wykrywa odcięcie syreny czy tylko gmeranie przy obudowie czujnikach?).

Zastanawiam się nad tymi dwiema opcjami:
    Alarm DT3K-MINI
    Alarm DT3-PILOT
    Czy te alarmy można rozbudować o powiadamianie GSM, jeżeli tak to w jaki sposób? Skłaniam się bardziej do opcji z kluczykiem, ponieważ komórkę i tak otwieram pękiem kluczy, więc jeden więcej nie zrobi różnicy.

Zapomniałem dodać, że chciałbym dołączyć jeszcze dodatkową syrenę wewnętrzną. Schowałbym ją w komórce, że złodziejowi dawała po uszach.

Ewentualnie czy możecie polecić inne rozwiązanie podobne cenowo?

Z góry dziękuje i pozdrawiam forumowiczów.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    A mógłbym prosić o jakiś przykład takiego poszerzenia o GSM, symbole komponentów i sposób połączenia? Jestem kompletnie zielony w kwestii alarmów.
    Przy okazji chciałbym oszacować koszt dodania obsługi GSM, może się okazać, że lepiej od razu zainwestować w jakiś droższy alarm.
  • Poziom 17  
    Jeżeli system ma być rozbudowany o moduł GSM to taniej będzie wybrać system SATEL - Micra, nie trzeba kupować osobno centralki alarmowej.
    MGSM 4.0-PS+ [v 3.x] ale to już droższe rozwiązanie