Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opornik (odpowiadający za nawiew) w Opel Corsa C

22 Sty 2012 13:17 30073 9
 • Poziom 10  
  Witam :D

  Wiecie może, gdzie w Oplu Corsa C znajduję się opornik, odpowiadający za nawiew powietrza ?? Ani mechanik, ani elektryk nie potrafią zlokalizować tego opornika, może wy coś w tym temacie wiecie ?


  Z góry dzięki :D
 • Moderator Samochody
  Rocznik, klimatyzacja, manualna, automatyczna?
 • Poziom 9  
  Odnośnie Corsy C bez klimy mogę Ci powiedzieć, że jest ukryty za silnikiem wentylatora, który należy zdemontować i wtedy będzie do niego dostęp. Trzeba niestety się tam wczołgać i przy samej ściance od komory silnika tak na górze od tyłu będzie kostka która w niego wchodzi. Żeby go wyjąć nie trzeba odpinać kostki bo łatwiej jest ją odpiąć po wyjęciu. trzeba go po prostu przesunąć w lewo i pod kątem będzie można go wyjąć.
 • Poziom 2  
  Opel Corsa C wersja z klimatyzacją - dmuchawa działa tylko na 4 pozycji.
  W moim przypadku uszkodzony był bezpiecznik termiczny - koszt takiego bezpiecznika to 4 zł.
  Bazując na wpisach na forum kilka razy rozkręcałem niepotrzebnie schowek a o mało nie dobierałem się już do wycieraczek bo przynajmniej u mnie aby dostać się do niego nie trzeba niczego odkręcać.
  Jeśli usiądziemy na przednim miejscu pasażera i wyciągniemy nogi maksymalnie do przodu to powinien on znajdować się mniej więcej przy lewym bucie (po lewej stronie końca podłogi) (foto 1).
  Jest tam wpięta wtyczka (foto 2), którą należy odłączyć (foto 3), następnie gniazdo do którego była wpięta należy przesunąć w prawo (foto 4), żeby je odblokować i wyjąć, po wyjęciu do tego gniazda przymocowany jest zielonego koloru opornik (foto 5) na końcu którego jest przylutowany mały bezpiecznik termiczny (foto 6), który należy wymienić na nowy (foto 7).

  Opornik (odpowiadający za nawiew) w Opel Corsa C
 • Poziom 9  
  Witam,

  Wczoraj padł mi nawiew w Corsie C (klima manualna) i zastanawiam się czy to może być wina właśnie tego rezystora. Czytając forum objawy padniętego rezystora to nie działająca dmuchawa na 1,2 i 3 biegu, 4 działa. W moim przypadku nie działa na żadnym, czy przy kompletnie nie działającym nawiewie może to być również wina rezystora ?
  Bezpiecznik sprawdziłem i niestety to nie on jest przyczyną.
 • Poziom 34  
  Nie ,jeżeli nie działa na 4 biegu to nie wina rezystora.
 • Poziom 9  
  No już rezystor zbadałem miernikiem i jest ok ;/

  No cóż teraz czeka mnie teraz grubsze dłubanie, przełącznik do sprawdzenia i silnik dmuchawy. W taki upał to masakra robić takie rzeczy, a jeździć jeszcze większa.

  Pozdrawiam i dzięki
 • Poziom 34  
  Sprawdź czy do silnika dochodzi napięcie najlepiej żarówką 21 W w następnej kolejności przełącznik .