Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka żarówka do flowera? Czym zastąpić żarówkę?

chaka 29 Sty 2005 17:23 24056 200
  • #91 29 Sty 2005 17:23
    micho a
    Poziom 35  

toadi a pamiętasz może jakie u ciebie odległości były w tym 1 flowerze z 4 kwiatkami ile cm soczewka wklęslo wypukła od żarówki i ile od tej soczeki szkło powiększające z lupy jak nie masz już go to trudno ale jak ci nie sprawi problemu to to dzięki :D:D

stwierdziłem jednak że 50wat narvy samochodowa od malucha świeci tak samo mocno jak 150wat żarnika halogenowego :wow: dlatego jest taka droga pozatym mniej sie grzeje minimalnie i ma lepsze skupienie światła co oznacza sie tym żę łatwiej zrobić z niej flower :D stąd są stosowane ja już nie bede sie tymi żarnikami bawił pozostane przy 2kg trafo i żarówie samochodowej 100wat już w ogóle bedzie mocniej świecić od tego 150 stąd opinie że żarniki halogenowe śą przewatowane :(

toadi a jakiej wielkości są te kwiatki na ściane mniej więcej ?? bo u mnie najciekawszy efekt jest w ogóle bez soczewek :/:/:/ są 4 róznokolorowe plamy niezbyt ostre ale wielkie jak sie kręcą to super efekt i duż teren pokrywają jedna ma wymiar na ścianire na oko około 20cmx20cm i są 4 tworzą ć fajny obracający sie prostokąt zgrabnie pokrywający dosyć duża powierzchnie z strobem robiłęm próby to jest super jeszcze troche słabe te plamy

mimo wszystko woląlbym 4 kwiatki tak jak u ciebie i ostre :D:D

buduje z tego nie drugiego projektu mimo samochodowej żarówki bo moja ma bardzo dużą bańke i nie chodzi w niej to włokno za blaszką tylko takie pod spodem :( to jest zwykła 55/60wat 12v zmienie na 100wat jak tylko ustawie na cacy optyke całą :D

moja lupa ma 7 cm pow 5x ta od ,,ani'' 4 cm średnicy płasko wypukła pow nie znam niestety tarcza z lusterkami jest to okrągłe lusterko pocięte na 4 średnica całósci zakładając żę jest lekko wklęsłe ok 8cm

jeszcze powalcze z tym ustawieniem ale żęby nie było nie jasnośći zalez mi nas kompromisie jasnośći a wielkości nie chce ani plamek 5cmx5cm ostrych ani kawdratów 20cmx20cm ledwo widocznych chce po środku :D

wiem że marudze ale oczywiście daje punkty za pomoc pozatym wielkie dziei bo mi coś to ustawianie na oko nie idzie już 4 godz sie dzisiaj męczyłem po 1 nie wiem którą soczewke do przodu/do tył€ kiedy jest za małę/za duże plamki itd i tak tocze walke z wiatrakami :/

ja przekładnie wziąłem z zabawki jakieś starej

• #92 29 Sty 2005 21:09
    toadi
    Spec od akustyki

Wiec tak ok\dlegoslosc od zewnatrznej soczewki do ksztaltki jest mniej wiecej 6 cm bo ogniskowa soczewki jest jakies 7cm.
    Na tym zdjeciu jest jakism metr od sciany bo dalej mi aparat ni obejmowal a mam mamy pokuj wiec sie cofnac nie dalo na ogleglosnik jakies 4-5m obraz robi sie ostry.
    Micho nie wiem za bardzo jak ci pomoc ja za kadym razem robie na oko metada prob i bledów czasami bawie sie caly wieczor probijeac rozne soczewki odleglosci ustawienia itp

• #93 29 Sty 2005 21:09
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kurde. Wygląda tu ja w towarzystwie wzajemnej adoracji. Jakiś czas temu zapytałem o próby z xenonem i optyką z samochodu bo było kilka takich zestawów do wzięcia za niewielkie pieniądze. A tu nawet najmniejszej odpowiedzi, choć wątek ładnie się rozwija. :(

• #94 29 Sty 2005 21:33
    toadi
    Spec od akustyki

Wiesz Błażej trudno mi odpowiedziec na twoje pytanie jak pewnie i wiekszosci tutaj bo malo kto mial w reku taka zarowke albo moze sobie pozwolic na urzycie jej do flowera..... kiedys przymiezalem sie do efektu na metalohalogenie 150 swietna barwa swiatla swici duzo mocniej niz halogeny ale samam zarowka nie ejst drogoa bardzo a uklad zaplonowy juz tak rozruch do pelnej jasnosci kilka minut ponowny zaplon na goraco niemozliwy wiec jedyne zastosowanie efekty w blackoutem a to juz wymaga budowania sterownikó itp wiec nie na zabawy wiekszosci z nas

• #95 29 Sty 2005 21:41
    micho a
    Poziom 35  

nie ok chodzi tylko o to że ja zapewne jak i ty mnie mam czasu za bardzi dzisiaj od 12 do 19 siedziałęm zx soczewkami w łapach gasząc i zapalając światło testując rózne ustawienia soczewki i za bardzo do niczego nie doszedłęm raz rozmazane raz za jasne raz znofu coś tam innego tak upłynęla mi 2 sobota a na ferie chce mieć flower :D

no i op te konkrety mi chodziłó dziękuje

kolego błazej możę i wyglądamy na towarzycho wzajemnej adoracji ale koledze toadiemu moje marudzenie chyba nie przeszkadza a ja teżwole konjkrety teraz bo

mam do naprawienia jeszcze 3 wzmaki jakieś radio z 2 wzmakami musze sie do jutro wieczór wyrobić musze zrobić 100wat do suba aktywnego mam jeszcze to durne technikum :( i po prostu nie mam czasu całymi dniami siedzieć z soczewką w łapie i sie bawić chciałbym ale nie moge :/

a chce błysnąc przed qmplami zrobić coś bardziej inteligentnego niż kolorofon i strob bo strob mam a flowery bardzo mi sie podobają akurat widziałęm dużo filmików na mojim balu gimnazjalnym byłty 2 jeden kolorowymi i jeden zielony super sie nakładały miodzio :D:D:D

a widze że tu koledzy kombinują to staram sie też zrobić kiedyś sie uda

dzięki raz jeszcze
    z moich wywodów wynika jeden wniosek nie warto stosować do flowerów żarniki halogenowo bo
    1.są przewatowane 150wat/230v świeci jak 50wat/12v samoch
    2. dużo mocniej sie grzeją
    3.mają rzeczywiście szroki kąt promieniowanias światło z nich jest rozproszone na tyle że w pojedynczym miejscu kiedy nppada na soczewke to jest słabawe już :(

• #96 29 Sty 2005 21:52
    Błażej

Panowie. Skąd oje marudzenie. Czasem zdarzają się, jak mówi mój znajomy, złote sztrzały. Ja miałem okazję kupić żarówki Osram HQI - T 150 W, czyli metalohalogen za 15 (piętnaście) zł sztuka!!! Miałem też przetwornice wraz z palnikiem ksenonowym do auta za 200 zł komplet. Ceny wydawaly mi się atrakcyjne. Stąd moje pytanie, bo mogłem to rozprowadzić dalej. Ale "było, minęło"...

• #97 29 Sty 2005 22:35
    plik4
    Poziom 26  

micho a napisał:
    1.są przewatowane 150wat/230v świeci jak 50wat/12v samoch
    2. dużo mocniej się grzeją
    3.mają rzeczywiście szroki kąt promieniowanias światło z nich jest rozproszone na tyle że w pojedynczym miejscu kiedy nppada na soczewke to jest słabawe już :( [/b]

NIE PRAWDA !!!

Z mojego doswiadczenia a mam juz flowera firmowego i robionego (juz skonczony niedlugo zdjecia) moge stanowczo zaprzeczyc tym domysłom zarówkina 12 i 24 V swieca zarnikiem wielkosci od 1mm na 5mm do 3mm na 5mm który sie przepoterznie nagrzewa i daje jeden jasny punkt a zarówki na 230V maja zarniki 3mm na 20mm lub 6mm na 30mm gdzie caly zarnik nie swieci tak ostro ale slabiej. Co za tym idzie to zarowki na 12 i 24 V swieca malo ale ostro i punktowo a na 230V duzo umiarkowanie i szerzej. jak do flowera firmowego wkladalem i taka i taka tzn zarowka na 24 250W i na 230 300W to znacznie lepiej wypadla ta na 230. Swiatlo wychadzace z flowera jest znacznie wieksze i jasniejsze. Co do grzania jak wlaczylem bez chlodzneia to zarowka na 230 nic sie nei stalo a ta na 24 sie nagrzala ze szklo sie swiecilo. zaarowki samochodowe na 12 nie grzeja sie tak to jest prawda ael co do swiecenia zachowoja sie tak samo jak te na 24 V. I proszę tu nie mowic ze 230 V jest do d.. a 24 czy 12 super. TO JEST NIE PRAWDA !!! WIEM BO TESTOWALEM NA KILKUDZIESIENCIU ZAROWKACH NA ROZNE NAPIECIE.

• #98 30 Sty 2005 12:04
    toadi
    Spec od akustyki

Bleeeee zarowka 230V/300W osramam ma ok 15% mniejszy strumien swietlny niz 24V/250W i nie jest to dziwne bo ma nizsza temp wlókna .
    Kup sobie 2 zarowki halogenowe i porownaj 12V 50W i 230V50W takie do oswietlania mieszkan dlatego juz nie robie swiatelek na zarowkach 230V/50W bo swiecily slabiej niz 35W/12V .

• #99 30 Sty 2005 13:20
    plik4
    Poziom 26  

Nie bede sie wyklucal. A w tym masz racje ze zarowka 230V 300W ma 15%mnieszy strumien swiatla od 250W 24V ale nie do przesady jak napisal Micho a => są przewatowane 150wat/230v świeci jak 50wat/12v samoch to jest poterznaprzesada tam powinno byc napisane ze 150W/230V swieci tak samo jak 120W samochodowej. A nie pisze co do mieszkan tylko do efektow na dyske. I jezeli zarowka 24v nie ma ukladu skupiajacego swiatlo to duzo lepiej sprawoja si ezarowki na 230V.

• #100 30 Sty 2005 13:37
    micho a
    Poziom 35  

u mnie świecenie jest identyczne o problemie grzania nie wspomniawszy ......... nie bede sie kłocił róbta co chce ta jam palnik żarowy 150wat kamilux do halogena długośc 78mm 230v i świeci dla mnie tak samo 50wat zwykla 12v 50wat

ja mam żarówke 55wat/65 i działa tylko to włokno co jest pod blaszką tam co jest za blaszką jest zerwnay drucik więc nie chodzi i to ma lepsze skupienie światła niż halogen

kolego plik to ja powtarzam pytanie kolegi gretzkego z początku tego tematu ( nie jestem specem w temacie efektów ) dlaczego w 3/4 flowerów nie twierze że we wszystkich !!!!!! jest żarówka 12v albo 24 ???? bo projektanci nie mają co robić jak pchać 3kg trafa 250wat podnościć tym o 50 % koszt i druty 2,5mm do zasilania żarówki ??? dlaczego jak wejdziesz na np bodajrze www.prosklep.pl to co 2 flower ma ząrówka 12v xx wat 12v xx wat 24v xx wat no czemu ????czemu nie na 230v trafo by miało wtedy 5 wat(do zasilania elektroniki ) flower 2kg lżejszy i tańszy to czemu tak nie robią ????? ja sie nie kłoce tylko pytam czemu tak a nie innaczej ???:D

• #101 30 Sty 2005 15:51
    gretzky
    Poziom 21  

z żarówek halogenowych liniowych można sobie zrobić coś w stylu PAR56, maja szeroki kąt świecenia, do efektów wykorzystujacych soczewki kompletnie się nie nadaja!!!!!

• #102 30 Sty 2005 17:43
    plik4
    Poziom 26  

micho a napisał:

dlaczego w 3/4 flowerów nie twierze że we wszystkich !!!!!! jest żarówka 12v albo 24 ???? bo projektanci nie mają co robić jak pchać 3kg trafa 250wat podnościć tym o 50 % koszt i druty 2,5mm do zasilania żarówki ??? [/b]

Odp na zaznaczone na czerwono:
    Dokladnie tak jak kupujesz flowera za 400zl ale jak kupujesz flowera za 800zl to juz sie zmienia bo w takim flowerze masz cala optyke aby nie swiecil wloknem tylko calą powierzchnia lustra a w niektorych nawet globo jeszcze jest. A nie chce w tym forum si epoklucic z kims ja poprostu proboje przelamac ten stereotyp ze zarowki na mniejsze napieci eswieca jasniej niz na wysokie. Dokladnie to wydzielaja wiecej swiatla a nie takeigo bialego (spowodowane jest to mniejsza temp wlokna.)

• #103 30 Sty 2005 18:04
    toadi
    Spec od akustyki

Zaraz kogos ugryze :):) mowie ze tak jest wiem do z doswiadczenia .

A tutaj skan tabelki z podanymy strumieniali dla kilku zarowek stosowanych w siatelkach disco.
    Nie chce misie grzebac po sieci ale mozna sobie poszukac na stronach producentów sa dokladniejsze dane

• #104 30 Sty 2005 18:58
    chaka

plik4 napisał:
    (...)A wracajac do mojej konstrukcji to się mocno zdenerwowalem robiac to na silnikach od cd-romu czy programatora pralki wszystko zaslabe a przekladnie się niszczyly. Wiec wziolem zastosowalem silnik od wycieraczek ogronmy ale nie zaslaby :) na 12V ktory ma 12W hehe chyba od wycieraczek jakiegos autobusu. do tego ogromne trafo mostek greatza(czy jakos tak) i dziala flower wazy z 5-6 Kg hehe.(...).

Nieszkoda Ci pradu i trafa to takiego silnika? Mi jakos wystarczyly silniki od cd romu ktore dzialaja z przekladnia od telefonui calos ma tyle pary ze bez prolemu wymachuje lusterkami zamontowanymi na blasze. Nie potrzeba duzej mocy do obracania lusterkiem. Maly silniczek bez problemu sobie z tym poradzi tylko trzeba mu dobrac odpowiednie przeklandnie. Najlepszym dowodem tego jest filmik z moim flowerem. A co do napiecia zarowki to tez uwazam ze cos w tym jest skoro wiekszosc flowerow ma zarowki niskonapieciowe. Przy dobrej optyce wielkosc zarnika nie gra roli. Ma w swoim flowerze mam 3 soczewki i moge zamontowac zarowke z dowolnym zarnikiem(no oprocz liniowej:) )

• #105 30 Sty 2005 23:09
    plik4
    Poziom 26  

robilem na silnikach od cd-romu i od programatora w pralce i stosowalem rozne przekladnie zwiekszajace ich moc a zmiejszajaca liczbe obrotowa i wszystko nie wypal :( zebatki sie topily a siliniki przegrzewaly wiec sie zdnerwowalem i zamoacowalem monstrualny naped! teraz wszystko dziala niezawodnie niema takiej sily ktora by to unieruchomila

• #106 31 Sty 2005 16:51
    chaka

Kurcze ja jakos nie moge zrozumiec czemu ci to nie dzialalo jak nalezy:) Czemu silnik ci sie przegrzewal? Moze zebatki zbyt ciezko chodzily, ale zeby sie topily? dziwne.. moze smaru za malo:P

• #107 31 Sty 2005 21:57
    micho a
    Poziom 35  

chaka nie dziw sie po prostu jedni tak inni innaczej 12v 12w to jeszcze nie tak żle 1 A prądu na pełnych obrotach a 12w troche mocy jest nie jedno lustro ruszy :D

tak to jest akurat ja tysz nie miałem problemów z mechaniką wziąlem silniczek 6v od magfnetofonu przekłasbie z starej zabawki nap obniżyłęm do 2v i mimo wszystko lusterka to bez problemu obraca owszem jak łapą złapiesz to sie zatrzyma ale pozatym nie ma problemó prąd jest mikroskopijny i nic to nie hałasuje zero problemó u mnie tarcza z lusterkami jest to taki pojemniczek metalowy i na tym 4 kawałki lusterka całóśc średnica 8 cm

za zrobienie wzmaka może bede miał żarówke 24v h4 100wat i skończą sie moje problemy z optyką i dołacze do grona szczęsliwych posiadaczy :D

• #108 01 Lut 2005 16:21
    plik4
    Poziom 26  

jeeee tam topily sie bo zarowka sie swiacila hehe i troszku si egrzejej nie zapominajcie ze to ma 600W . aaaa i jeszcze jedno nie myslcie sobie ze cos nie tak zemna dlatego ze takeigo kolosa dalem poprostu juz mialem dosc tym mikro silników i pierdol. A czasu mi zabraklo wiec wziole ekstramalnymi metodami sie posluzylem :) teraz wsio dziala jeszcze pomalowac tylko i bedzie good. a co do czeszci to nie mowcie ze szkoda ja taki zeczy troche mam.

• #111 02 Lut 2005 16:41
    plik4
    Poziom 26  

nie oczywiscie jest przekladnia slimakowa po ktorej jest 70-80or/min ael wiadomo ze mozna to zmniejszyc napieciem i wtedy wyjdzie rowne 60.

Dodano po 2 [minuty]:

hmmm... co do tego silnika z linku to jaki uklad sterujacy nim zamocujesz ?? ja mam schemat ale na 220V nic tam nie ma na 12 dostalem ostatnio na 12 ale nei wiem jak on sie sprawoje bo go nie robilem.

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40398494 takei same ale na 220V co za tym idzie latwiej podlaczyc:P

• #112 03 Lut 2005 00:37
    toadi
    Spec od akustyki

a sprobujcie zrobic zmiane kierunku na takim silniku na 220V to jeszcze na dodatek jest silnik synchroniczny a one w ogole czesto maja wbudowana blokade kierunku :D:D:D wszystko jasne :D:D roznica w cenie tez jest spora

• #113 03 Lut 2005 22:09
    chaka

Po silniki trzeba pojsc do hinczyka na targ i kupic pare zabawek:) Z takim silnikiem na 220V jest w sumie wiecej zachodu niz ze zwyklum na 5V

• #114 04 Lut 2005 00:18
    toadi
    Spec od akustyki

Mi niestety nie podchadz silniczki od chinczyków juz nie bo mnie denerwuja wytwazaja dziwne odglosy chodza nierowno a wogole fixa idzie z nimi dostac..... kiesy cieszyly teraz siegam bo demontowane z cd playerow programatorów magnetofonow i innych urzadzen :D

Moze ktos chce moje dziecko oddam w dobre rece nie bite :D:D:D:D

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41359771

A na fotku wytwor kolegi niestety nie zostalo obfotografowane lepiej bo sie sprzedalo nie pytac jak to zrobil wiem ze dlugo nad tym spedzil brak dokumenacji co i jak

• #115 04 Lut 2005 12:11
    plik4
    Poziom 26  

toadi moze bys tak cos pokombinowal i moze by ten kogega dal domumentacjei jakis opis :P nie?? hmmmm..teges....noooo....zarombiste swiatelko tylko szkodaze nie wiem jak takeii zrobic :( a bym cos podzilal.

• #116 04 Lut 2005 13:12
    toadi
    Spec od akustyki

heh niestety ciezko jak cholera, dziala podobnie do ruchomych glow fabrycznych ale jest duzo prostsza jest tylko jedno gobo rotujace 4 kolory calosc dziala w pelni automatycznie ruch jest ograniczony do 180 st pan i 120 st tilt zawraca na krancowkach z kontraktonów jak by je przesunal mozna by inny kat obrotu wybrac.

W tamtych ramionach jest wbudowany naped oparty o duuzy silnik krokowy o dodatkowa przekladnie.
    Widzialem jak dziala mimo tylko 50W zarowki daje bardzo mocny strumien swiatla. Jak skoluje aparat zrobie foty podobnego efektu ktory buduje moj brat ale tez mechanika jest przerabana wszelakie zasilania na komutatorach wiec nie ma limitu obracania ogolnie ja sie nei czuje na silach zeby takie cos zmontowac :D

Tamta glowice kolega pchnal za 250zł w allegro a mogl wziac wiecej bo dawali juz po aukcji 400zł kupil jakis gosc do dyskoteki i mowi ze zrobila na nim duze wrazenie.

Kumpel przymierza sie do budowy nastepnej (tym razem kaze zrobic mu duzo fotek) ale ta budowal z 2 miesiace moze nawet dluzej wiec zanim cos powstanie troche czasu minie

• #118 04 Lut 2005 13:58
    filip.s
    Poziom 23  

eeeee ja bym sadził HMI 575!!!! to dopiero bedzie światło!!!!!!

• #120 04 Lut 2005 14:59
    micho a
    Poziom 35  

odnośnie silniczków zależy toadi skąd z jakich zabawek

najlepsze są te z magnetodfonów ja mam takich dużo chodzą cichutko i od 1,5v do 6v np 6 voltowe są dosyć wystarczające dla małych lusterek :D

kolego bungee pomysł na prawde bardzo ciekawy może jakieś sczególy jakieś parametry soczewki ( bo pewnie bardzo duża musi być :()
    i jak wygląda efekt końcowy :D

Szukaj w 5mln produktów