Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja Naziemna Problem z odbiorem.

HudsooN 22 Sty 2012 14:25 2391 8
 • #1 22 Sty 2012 14:25
  HudsooN
  Poziom 7  

  Witam!

  Mam pewien problem, otóż Mam nowy tv z budowanym dekoderem do odbioru tv naziemnej. Antena jest na strychy idzie do jednego tv a potem mam podłączony tam taki trójnik i z tego idzie do mnie czyli ten jeden sygnał jest dzielony tak jakby na dwa. Przy wyszukiwaniu programów znalazło mi 17 wszystko na początku było ok fajny obraz i wg. Tylko że na tych cyfrowych programach pojawiają się dziwne pasy wg. nie da się go oglądać czasami głos zanika i pojawia się komunikat brak sygnału i po chwili wskakuje znowu obraz i jest ok. Na analogowych programach mam tylko 3 jest wszystko ok czasami tylko pojawi się brak sygnały ale tak samo po chwili wskakuje obraz i jest ok. Mam pytanie co może być winą tego ? Antena może ? Mam nawet zasilacz podłączony i nic z tego. Może też chodzi o nadajnik który wysyła ten sygnał tv naziemnej ?

  Proszę o Pomoc.

 • #2 22 Sty 2012 14:32
  kreslarz
  Poziom 35  

  Prawdopodobnie masz antenę ze wzmacniaczem i zakłócenia pochodzą od bliskiego nadajnika pracującego w zakresie VHF lub UHF. Może to być Policja, Straż Pożarna, Pogotowie, Energetyka, lub inne służby. W momencie nadawania komunikatów wzmacniacz w Twojej antenie ulega przesterowaniu, zaburzając odbiór programów analogowych i cyfrowych.

 • #3 22 Sty 2012 14:36
  HudsooN
  Poziom 7  

  Tak mam tuż koło domu Słup wysokiego napięcia ale czy to na pewno to ?

 • #4 22 Sty 2012 15:02
  _cheetah_
  Poziom 37  

  HudsooN napisał:
  Antena jest na strychy idzie do jednego tv a potem mam
  i to jest podstawowa sprawa - do najbliższego nadajnika w Wichwie masz ~44km, więc jest to dość daleko, jak na odbiór na antenie wewnętrznej (tu, na strychu). Polska DVB-T jest w chwili obecnej przeznaczona do odbioru na antenach zewnętrznych.

  HudsooN napisał:
  potem mam podłączony tam taki trójnik
  a możesz zrobić i umieścić fotkę z bliska tego trójnika?


  HudsooN napisał:
  Tylko że na tych cyfrowych programach pojawiają się dziwne pasy wg. nie da się go oglądać czasami głos zanika i pojawia się komunikat brak sygnału i po chwili wskakuje znowu obraz i jest ok
  chyba to odnosi się do programów analogowych. To mogą być zakłócenia, albo, co częściej spotykane, uszkodzony zasilacz antenowy lub wzmacniacz w antenie.

 • #5 22 Sty 2012 15:27
  HudsooN
  Poziom 7  

  Trójnik mam taki sam praktycznie :


  Link

  Czyli jeżeli miał bym antenę na zewnątrz to coś by pomogło ?

  Zasilacz jest nowy. W sumie to była taka sytuacja że gdy podłączyłem tv i antenę bez zasilacza to był piękny obraz tylko lipny głos taki szumiący strasznie. Następnie gdy podłączyłem zasilacz nadal było tak samo potem w ustawieniach tv pozmieniałam i i przy wyszukiwaniu programów szukało już z dvbt tv naziemna.

 • #6 22 Sty 2012 16:10
  _cheetah_
  Poziom 37  

  HudsooN napisał:
  Trójnik mam taki sam praktycznie :
  dziwne to jakieś, niespecyfikowane. Do DVB-T powinno używać się rozdzielaczy takich jak ten przykładowo.

  Cytat:
  W sumie to była taka sytuacja że gdy podłączyłem tv i antenę bez zasilacza to był piękny obraz tylko lipny głos taki szumiący strasznie.
  no, to by wskazywało bardziej na złe ustawienia lub uszkodzenie torów Audio w telewizorze, przynajmniej w części odbierającej kanały analogowe.

  Cytat:
  Czyli jeżeli miał bym antenę na zewnątrz to coś by pomogło?
  wyniesienie anteny na zewnątrz zawsze wpływa korzystnie na odbiór. Kwestia, czy nie jest dodatkowo uszkodzony wzmacniacz w antenie.

  Jeśli chodzi o odbiór DVB-T to w większości przypadków można tego dokonać na antenie pasywnej, czyli wyposażonej tylko w symetryzator.

  Tu są kierunki na nadajniki w Żaganiu (Wichów) i w Śremie. Najważniejsze, bardzo precyzyjnie ustawić antenę na MAX jakości odbieranych mux-ów wg wskazań odbiornika.

 • #7 22 Sty 2012 18:48
  HudsooN
  Poziom 7  

  Torów audio tzn ? Telewizor jest nowy:) Czasami jest tak że bez problemy oglądam bez żadnych zakłóceń. Jeżeli chodzi o ten pierwszy tv odbiera tylko programy analogowe pan w sklepie doradził mi że taki zwykły trójnik wystarczy. W sumie ja też byłem z początku nastawiony na max 4 programy ale ten mój tv ma wbudowany dekoder do tv naziemnej co ułatwia w jakiś sposób sprawę może coś w ustawieniach.

 • #8 22 Sty 2012 22:21
  kreslarz
  Poziom 35  

  HudsooN napisał:
  W sumie to była taka sytuacja że gdy podłączyłem tv i antenę bez zasilacza to był piękny obraz tylko lipny głos taki szumiący strasznie.

  Wszystko wskazuje na zły wybór standardu fonii. W Polsce obowiązuje system zwany "D/K". Ustawienie innego owocuje fatalną fonią, przy dobrym obrazie (np. "B/G"). Jeżeli w Twoim TV jest podana częstotliwość fonii to powinno być ustawione 6,5 MHz. Ta uwaga dotyczy tylko transmisji analogowej.

 • #9 23 Sty 2012 09:47
  HudsooN
  Poziom 7  

  Na Analogowych mam D/K i też nie jest taki dobry obraz jaki powinien być. A jeżeli chodzi o cyfrowe też ma to jakieś znaczenie ?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME