Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi TT podłączenie dodatkowych czujników ?

patnet 22 Sty 2012 14:51 2867 5
  • #1 22 Sty 2012 14:51
    patnet
    Poziom 15  

Witam może ktoś z was mi pomoże.
    Auto Audi TT 8N 1999r

Witam może ktoś z was mi pomoże
    1.Posiadam zainstalowany w samochodzie lokalizator GPS który po otrzymaniu sygnału masy lub napięcia wysyła wiadomość o alarmie chciałem uaktywnić tą funkcje lecz nie wiem gdzie jest w TT centralka alarmu, może ktoś podpowie gdzie mogę podłączyć kabelek który otrzyma sygnał po uruchomieniu alarmu ?

2.Mam czujnik przechyłu, obrotu i holowania PROXIMA jako że się świetnie sprawdził w poprzednim aucie (chcieli mi odkręcić koła) to i w TT chętnie coś takiego zainstaluje tylko pytanie identyczne jak w poprzednim punkcie gdzie podłączyć sygnał z czujnika ? myślałem o kablach które idą od czujnika ruchu który jest w podsufitce lub o kablach z czujnika otwarcia drzwi ?

Może ktoś z was sam zakładał dodatkowe czujniki i ułatwi mi prace będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi....

0 5
  • #4 22 Sty 2012 19:36
    patnet
    Poziom 15  

Lokalizator GPS Logistic

Co do syrenki to u mnie jest alarm podłączony gdzieś w podszybiu , wydaje mi się ze alarm jest podłączony pod klakson bo bardzo podobny jest dźwięk jak klaksonu...

Czujnik ruchu u mnie jest w podsufitce przy ręcznym był czujnik chyba w cabrio ja mam zwykłe coupe

Centralka jest u mnie razem z modułem komfortu znalazłem to w lewym boku tylko idzie tam sporo kabli....

Edit :
    Znalazłem taki opis czujnika ruchu który jest zamontowany w podsufitce:

0
  • #5 22 Sty 2012 22:41
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

patnet napisał:
    Czujnik ruchu u mnie jest w podsufitce

Tam jest montowany ultradźwiękowy czujnik ruchu i system otwierania bramy garażu.
    Przy ręcznym był montowany czujnik "mikrofalowy".

0
  • #6 30 Sty 2012 23:01
    patnet
    Poziom 15  

Przepraszam że dopiero teraz ale ciężki tydzień miałem :)

Co do czujnika mikrofalowego to sprawdzałem w tunelu i nic tam nie ma , jest jedynie wiązka do przycisków zamykania/otwierania centralnego zamka i linka do awaryjnego otwierania bagażnika , z tego co wyczytałem na internecie mikrofala jest w tym miejscu ale w kabrioletach w coupe jest tylko czujnik ultradźwiękowy w podsufitce.

Postanowiłem że kabelek czujnika holowani podłącze do czujnika otwarci klapy silnika i powinno być OK

Dalej nie wiem gdzie podłączyć kabelek powiadomienia o alarmie , syrena odpada bo u mnie alarm wyje syreną od klaksonu , nie ma osobnej syreny do alarmu wiec jak bym użył klaksonu to bym otrzymał SMS z informacja o włamaniu.

Doszła jeszcze jedna sprawa w urządzeniu mogę podłączyć przekaźnik który będzie sterowany za pomocą sms-a chciałem to podłączyć do odcięcia np.pompy paliwa czy to dobry pomysł na funkcje antynapadu (boję się o błędy w komputerze po odłączeniu pompy ) ?
    Może lepiej odcięcie zastosować w innym miejscu ?

i jeszcze jedno pytanie:
    Akumulatorek który jest w nim zamontowany skończył swój żywot...
    Oryginalnie jest 3,7V 1100mAh
    Chciał bym zastosować większej pojemności akumulator np.Li-Ion 18650 2600mAh jednak nie jestem pewien czy urządzenie naładuję go do końca...
    Urządzenie jest podłączone na stałe do instalacji w samochodzie

dodaję zdjęcie urządzenia:

0