Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wibracje pedału sprzęgła w VW

22 Sty 2012 16:38 8051 3
  • Poziom 12  
    Witam , miałem taki problem po wymianie sprzęgła orginalnego sachsa pojawiły sie wibracje w pedale sprzegłą ( żadnego dźwięku oprócz drgań w pedale ) i tak nie dokońca nie byłem pewny co do dwumasy .Jednak sprzegło było wymienione z powodu przecieku oleju z miski olejowej do komory sprzęgła. Myslałem ze moze za mocno jest dociągniety na poduszkach silnik .Jednak nie dawało mi to spokoju , szukałem w publikacjach na internecie i znalazłem artykuł na stronie o tematyce serwisu samochodowego .

W niektórych modelach koncernu VW z silnikiem 1.9 TDI produkowanych od 2003 r. zdarzają się wibracje pedału sprzęgła podczas jego wstępnego naciśnięcia. Wada ta jest błędnie interpretowana jako uszkodzenie tarczy sprzęgła lub zużycie dwumasowego koła zamachowego.
    Wibracje pedału sprzęgła są generowane przez zmiany momentu obrotowego na wale korbowym, które są przenoszone na pedał przez system hydrauliczny sprzęgła. By je ograniczyć, zainstalowano regulator częstotliwości, który tłumi pulsacje płynu w układzie hydraulicznym.
    Wibracje pedału sprzęgła w VW

Czy ktoś juz to zamontował ?
    Czekam na info od użytkowników..
  • Poziom 42  
    Wszelkie promieniowe nierównomierności pracy silnika i całego zespołu napędowego nie sa w stanie wywołać wibracji pedału... Dopiero osiowe drgania mogą się poprzez hydraulikę przenieść na Twoja stope. a osiowe drgana mówią jednak o krzywym elemencie, uszkodzonym łożysku dwumasy itp.
  • Poziom 12  
    Mam a4 tam silnik i skrzynia są w osi
  • Poziom 24  
    Twój problem stwierdza tylko że się ostatnio firma SAHS popsuła ze sprzęgłami. Niestety tarcza nie jest w 100% prosta. W każdym razie na nowych tarczach zdaża się to, możesz reklamować (jeśli jesteś pewnien że nie było tego wcześniej), ale stać się nic też nie powinno. Równie dobrze może być docisk trochę przekrzywiony :/ lub chłopaki nie wyosiowali tarczy przy wkładaniu skrzyni i lekko ją "poprawili" ... temat rzeka.