Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

grzejnik drabinkowy raz grzeje a raz nie

marcin6704marcin 22 Jan 2012 16:47 5788 11
    marcin6704marcin
    Level 9  
    witam,mam taki problem z grzejnikiem drabinkowym że jak rozpalam w piecu to na początku grzeje caly może tak z godzine plus ninus a nastepnie robi sie cały zimny i tak godzine dwie i znowu robi sie ciepły a czasami wogule już nie grzeje i niewiem co jest przyczyna tego.dodam że wcześnij był zwykły grzejnik i grzał normalnie.mam automatyczny odpowietrznik więc nie jes zapowietrzony.nieraz jak popuszcze go na śrubunku i wyleci troche wody to zaczyna grzać ale potem znow przestaje.jest to ostatni grzejnik i najwyżej położony w domu.ma zrobioną nowa instalacje rurkami miedzanymi 18.a w calym domu sa metalowe rurki.a może trzeba zalożyć pompke obiegowa bo niewydala?
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    A nie masz przy nim czasem głowicy termostatycznej ?
    marcin6704marcin
    Level 9  
    nie mam z jednej strony jest taki zawór który mam odkręcony na całość a na dole taki na imbus który też jest cały odkręcony.
    pablowp1
    Level 23  
    Pozakręcaj wszystkie grzejniki tak na chwilę, a drabinkę zostaw otwartą, a wtedy pomoże. Ewentualnie przydławić, wyregulować przepływy w pozostałych grzejnikach, aby ten drabinkowy mógł poprawnie pracować.
    marcin6704marcin
    Level 9  
    tylko ze te stare grzejniki nie mają zaworow żeby je zamknąć tzn mają ale nie da sie ich ruszyc bo jak sie ruszy to sie potem leje.teraz wlśnie zaczął grzac po 3 godzinach ale tylko do połowy.
    12gucio
    Level 20  
    Witam!
    Trzeba się wziąć do roboty i te zawory naprawić.Potrzebny klucz do odkręcenia nakrętki ,kombinerki do wyjęcia dławicy i sznur łojowany do uszczelnienia, młotek do dobicia dławicy.Odkręć dławicę dołóż sznura,dokręć i ma nie cieknąć.
    marcin6704marcin
    Level 9  
    ale jak pozakręcam te grzejniki to to cos da czy chodzi tylko zeby sprobowac?te grzejniki nie byly ruszane z 20 lat.ale jak trzeba to trzeba.
    pablowp1
    Level 23  
    Oczywiście,że da. Będziesz wiedział coś więcej o ile to nie ruszy.
    Diagnozę w Twoim przypadku należy przeprowadzić metodą empiryczną.
    marcin6704marcin
    Level 9  
    ok zrobie jak piszesz i zobaczymy.wystarczy jak pozakręcam wszystkie grzejniki na pietrze czy na parterze tez musze?
    User removed account
    User removed account  
    marcin6704marcin
    Level 9  
    dziś rozpalilem w piecu i przez godzine grzal a teraz juz 4 godz nie grzeje.niewiem czemu jak rozpalam w piecu to grzeje a potem przestaje.zakręciłem 3 grzejniki na pietrze tak na 30 min ale nic to nie dało dalej byl zimny.
    gruber24
    Level 2  
    Marcin, jak sobie poradziłeś? Mam identyczny problem.